Czy Froyo rozwiązuje problem GPS Samsung Galaxy S I9000?


10

Pojawiły się doniesienia, że ​​Samsung Galaxy S ma problemy z GPS, które sprawiają, że GPS jest prawie bezużyteczny. Czy aktualizacja Androida 2.2 to naprawia?


2
Aktualizacja 2.1.1 zmieniła mój bezużyteczny GPS na akceptowalny GPS. Nie zawsze naprawiam, ale kiedy to zrobię, działa całkiem dobrze.
Barfieldmv

Odpowiedzi:


2

Osobiście nie znalazłem nic złego w moim GPS (AT&T Captivate). Nie powiedziałeś, którą wersję Galaktyki posiadasz (Captivate, Fascinate itp.), Ale wiem, że jeszcze przed Froyo AT&T opublikowało oddzielną aktualizację dla swoich klientów, która miała naprawić GPS (ja nie wiem, czy tak się stało, ponieważ, jak powiedziałem, nie miałem problemów przed aktualizacją).
1

Najnowsza aktualizacja Samsung Vibrant (JI6) naprawiła problemy z GPS dla 2.1. Podobną aktualizację wprowadzono do wszystkich wariantów, o ile mi wiadomo. Jak można zauważyć na podstawie innych odpowiedzi, problemy z GPS nie są uniwersalne i nawet dla tych, którzy mają problemy, nie zawsze były całkowicie zepsute. Można jednak bezpiecznie powiedzieć, że jest teraz naprawiony - i nie widzę powodu, aby sądzić, że zostanie on ponownie zepsuty w 2.2.


Zdecydowanie nie jest bezpieczne stwierdzenie, że jest naprawione. Słyszałem, że więcej osób mówi, że JI2 / JI6 naprawił GPS niż go zepsuł, ale dla większości z nas nic się nie zmieniło.
Mateusz

0

Nie mogę potwierdzić żadnych problemów GPS z moim Galaxy S I9000 z 2.1. Niestety Froyo nie jest jeszcze dostępny dla tego urządzenia.


W ramach aktualizacji 4 listopada oficjalna wersja Froyo zaczęła pojawiać się na niemarkowych urządzeniach Galaxy S w Wielkiej Brytanii. Urządzenia marki Carrier (i reszty świata) mają zostać wydane w ciągu najbliższych kilku tygodni.
GAThrawn

1
Tak, teraz jestem na froyo (w Niemczech start rollout dzień później). Do tej pory nie miałem również problemów z GPS w wersji 2.2.
mru

0

Nie, uaktualniłem do nieoficjalnego FROYO (Android 2.2) dla Samsung Captivate i GPS jest do bani. Sygnał nie blokuje się, a kiedy to robi, po odczekaniu dni i wyssaniu baterii, traci równie szybko sygnał. Jestem tak sfrustrowany problemem GPS, że zastanawiam się nad zmianą operatora, aby uzyskać telefon innej marki - na przykład HTC lub Motorola.


0

Captivate otrzymało aktualizację oprogramowania mniej więcej miesiąc temu (myślę, że to było we wrześniu lub na początku października 2010 r.), Które rozwiązało większość problemów z GPS.

Nadal mam kilka błędów, ale głównym problemem, jaki miałem, było to, że wspomaganie komórkowe nie było włączone. Jest to konieczność dla urzekającego Samsunga.


0

Zaktualizowałem też swój Samsung Galaxy S do Froyo 2.2 i zgubiłem blokadę GPS, którą miałem na 2.1, która czasami działała. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne i wyczyściłem wszystko w telefonie, a po zakończeniu resetowania musiałem wprowadzić informacje, a pierwszą rzeczą, której spróbowałem, był GPS i nadal nie mogłem uzyskać blokady. Wcześniej pobrałem lokalizator GPS, który również nie zablokował się na GPS. Spróbuję tego, co powiedział „user1100” i zobaczę, czy to pomoże.

Konkluzja Froyo 2.2 ma problemy z blokadą GPS .. mapy i nawigacja działa bez blokady GPS .. :(


0

Mam też problemy z blokadą GPS w moim Galaxy 5 i5500, mam nadzieję, że to może naprawić twój telefon. Mam wskazówki, jak rozwiązać ten problem. Pamiętaj, aby zapisać ustawienie domyślne przed zmianą ustawienia GPS poniżej, na wypadek, gdybyś chciał wrócić.

Upewnij się, że GPS został aktywowany.

  1. Prasa *#*#1472365#*#*. Spowoduje to ustawienie GPS.
  2. Ustawienia -> Ustawienia parametrów -> Adres -> Typ serwera: 1x MPC
  3. Ustawienia -> Ustawienia parametrów -> Tryb pozycji: opcja 3
  4. Ustawienia -> Ustawienia żądania naprawy -> Operacja sesji: samodzielna
  5. Ustawienia -> Ustawienia żądania naprawy -> Opcja serwera: lokalny
  6. gpsOne XTRA -> Xtra Włącz: Włącz

0

Piszę, aby poinformować, że ten link jest bardzo pomocny w rozwiązywaniu problemów GPS pochodzących z Samsung Galaxy S Froyo. Ale proszę pamiętać, że może to powodować ryzyko (mniej prawdopodobne), ale działało bardzo dobrze ze mną.

http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-fix-gps-on-samsung-galaxy-s-eclair-and-froyo/

krok 7 nie pojawia się w ustawieniach, więc przeszedłem tę opcję. już działa.

Edycja SAMSUNG GALAXY S 2.2 FROYO.


0

Na pewno był problem z GPS w moim Samsung Captivate, który kupiłem od AT&T tydzień po jego uruchomieniu, ale nie zaklasyfikowałbym go jako bezużyteczny. Czasami zajęło by to kilka minut, nawet na zewnątrz, ale pozostało tak długo, jak długo nic nie zasłaniałoby, na przykład sufit mojego samochodu. Gdyby miał ostatnio poprawkę, szybsze byłoby również uzyskanie poprawki. Użyłem GPS Status, aby aktualizować GPS Almanac, co nieco pomogło, i zastosowałem kilka poprawek sugerowanych przez ludzi z niewielkimi ulepszeniami. Nawet oficjalne aktualizacje Samsunga miały niewielką poprawę. W końcu postanowiłem wymienić ROM na inną firmę, a mój GPS został znacznie ulepszony, w przeciwieństwie do wszystkiego, co Samsung wcześniej oferował. Ogólnie rzecz biorąc, każda pamięć ROM innej firmy korzystająca z modemu JK4, np. Paragon


0

Nie, po aktualizacji mojego Samsunga Galaxy S z wersji JP8 2.1, który działał normalnie z GPS, ale czasami tracił przechwytywanie GPS ...

Teraz z Froyo 2.2 GPS przechwytywania działa bardzo dobrze, ale pozycja jest całkowicie zmienna i idzie 100 metrów od miejsca, w którym jestem ....

Nie wiem, co robić, i nie znalazłem żadnego rozwiązania w Internecie ... a jeśli czekasz na pomoc Samsunga, możesz umrzeć, czekając pierwszy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.