Gdzie mogę znaleźć aplikacje na Androida typu open source?


36

Nie jestem fanatykiem oprogramowania typu open source, ale ogólnie wolę używać aplikacji typu open source, niż zastrzeżonych, jeśli się nakładają. Czy są jakieś witryny katalogowe z recenzjami, które specjalizują się w aplikacjach na Androida typu open source? Najbliższą rzeczą, jaką udało mi się znaleźć, jest lista Wikipedii .


3
Wygląda na to, że znaleziona lista Wiki jest dobrą odpowiedzią na twoje własne pytanie. FYI: Możesz tutaj odpowiedzieć na własne pytania, a nawet zaakceptować własne.
Gary

Odpowiedzi:


20

Możesz zainstalować F-droid, aby uzyskać repozytorium w stylu rynku darmowych i otwartych aplikacji na Androida:

http://f-droid.org/


1
Możesz przesyłać aplikacje w kolejce. W kolejce znajduje się jednak ponad 200 aplikacji. Aby to zmienić, prześlij zgłoszenie na formularz metadanych i prześlij je za pośrednictwem git. Pełne instrukcje @ f-droid.org!
daithib81

Nie można znaleźć żadnych katalogów specjalizujących się w aplikacjach typu open source, ale można zrobić coś gorszego niż zwykłe wyszukiwanie w jednym ze zwykłych katalogów aplikacji (takich jak ten lub ten )

W przeciwnym razie powiedziałbym, że twoja lista na Wikipedii wygląda na całkiem dobre źródło.0

A może zaindeksujesz Aptoide ? Nie wszystkie są Open Source, ale jest ich wiele !


1
Ponieważ każdy i jego młodsza siostra mogą mieć własne repozytorium na Aptoide, warto wskazać, które z nich można uznać za bezpieczne. Zobacz np. Jak bezpieczne jest stosowanie Aptoide? i rynki Androida: jak bezpieczne są alternatywne źródła? Polecam trzymać się repozytorium „Aplikacje”, które jest ręcznie wyselekcjonowane przez sam zespół Aptoide - i tych, o których wiesz, że masz godnego zaufania opiekuna.
Izzy

0

O ile wiem, Aptoide jest naprawdę świetne. Odkryłem to, gdy próbowałem znaleźć coś podobnego do vshare dla iPhone'a na Androidzie ***.I downloaded the APK Installer for the app directly from their website - aptoide.com.*** Naprawdę nie wiem nic o f-droidie, ale może spróbuję. Próbowałem wcześniej Blackmarta i nie posunąłem się za daleko, nie wydawało mi się to godne zaufania. Było to jednak jakiś czas temu. W każdym razie mam problemy z Google Play i staram się tego unikać tak bardzo, jak to możliwe, więc jestem całkowicie oddany aptoide i jeszcze mnie to nie zawiodło. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, od czasu do czasu instaluję oprogramowanie, takie jak AVG i Advanced Mobile Care, jeśli czuję, że ryzykuję. Nie dotknęło mnie jeszcze żadne złośliwe oprogramowanie z rynków aptoide! Z drugiej strony, moje 10 lat. stary syn nie jest tak krytyczny jak ja, kiedy decyduje się pobrać coś z nich na swoim tablecie, nie chce też uruchamiać żadnego oprogramowania, takiego jak AMC i AVG, a jego tablet ma oprogramowanie reklamowe, ale na tyle, na ile to możliwe, nie robi tego „ Wydaje się, że wyrządza jakąkolwiek rzeczywistą szkodę swojemu urządzeniu.
\


To jest komentarz. Proszę trzymać się głównego tematu. Nie warto informować czytelnika, że ​​nie próbowałeś F-droida lub że nie ufasz Blackmartowi (chyba że masz źródło potwierdzające, że jest podejrzane). Google Play (nie trzeba wspominać). Poza tym zbytnio polegasz na AVG i niektórych innych aplikacjach jako środku bezpieczeństwa, co samo w sobie jest wadą. To powiedziawszy, czy możesz wspomnieć o linku do kodu źródłowego AVG i innej aplikacji? Mam dla nich wątpliwości. Jeśli chodzi o ostatnią część, obecnie złośliwe oprogramowanie to programy szpiegujące lub reklamowe - zwykle nie uszkadzają twojego urządzenia, po prostu szpiegują cię. Naruszają twoją prywatność.
Firelord

-1

Możesz zainstalować F-droida lub przejść do fossdroid.com (frontendowa strona F-Droida), aby przeglądać aplikacje open source według trendów, popularności, itp. ( Ze zrzutami ekranu).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.