Co dzieje się z zainstalowanymi aplikacjami po zmianie konta Google na telefonie?


22

Mam zamiar kupić nowy telefon z Androidem.

Kiedy to robię, chciałbym oddać moją obecną żonę. Ma już telefon z Androidem, więc ma własne konto Google.

Zastanawiam się tylko, co się stanie, jeśli zmienię konto Androida na mój obecny telefon. Czy będzie mogła korzystać z zainstalowanych aplikacji, czy tylko tych, które kupiła?

A może traci możliwość uaktualnienia aplikacji, ale czy nadal może korzystać z już obecnych?


4
Możesz pozostawić swoje oryginalne konto w telefonie i po prostu wyłączyć wszystkie opcje synchronizacji (Gmail, Kalendarz, Kontakty itp.), Aby mieć to, co najlepsze z obu światów. W ten sposób zachowasz wszystkie wcześniej zakupione aplikacje. Jako dodatkowy bonus, telefon twojej żony będzie mógł w przyszłości korzystać z aplikacji zakupionych za pomocą konta.
Chahk,

Odpowiedzi:


17

Aplikacje są powiązane z kontem, które je pobrało, ale system Android dostosował się i rozpoznaje zainstalowane aplikacje, niezależnie od tego, które konto jest w telefonie. To znaczy:

  • Twoje aplikacje nie zostaną usunięte z telefonu po zmianie konta

  • Państwo będzie nadal mieć możliwość aktualizacji aplikacji

  • Nie będzie można korzystać z aplikacji zakupionych za pośrednictwem drugiego konta. Pozostaną na twoim urządzeniu, ale większość aplikacji sprawdza ich poprawność w Sklepie Play po ich uruchomieniu i nie pozwala na ich uruchomienie, jeśli usunąłeś konto, w którym zostały zakupione.

ALTHOUGH: Możesz z nich korzystać, jeśli pozostawisz inne konto zalogowane na urządzeniu, będą one po prostu zarządzane przez to konto w Sklepie Play. Możesz przełączać konta, aby zarządzać aplikacjami, naciskając Menuw Sklepie Play oraz wybierając Accountsi wybierając konto z aplikacjami, którymi chcesz zarządzać. Następnie wybierz jedną My Appsz opcji Menupo zmianie konta.


1

Jak powiedziano wcześniej, możesz dodać dodatkowe konto gmail oprócz istniejącego konta gmail i uaktywnić je dla dostępu do Sklepu Play.

Jeśli chcesz mieć tylko nowe konto i usunąć stare konto Gmail, oczywiście stracisz wszystkie swoje dane.

Ale jeśli chcesz mieć wszystkie swoje dane, wykonaj kopię zapasową wszystkich danych i aplikacji w telefonie. Ponieważ czasami frustracja będzie mieć wiele starych kontaktów i innych rzeczy, których nie potrzebujesz.

Możesz użyć Go Backup Application , najlepszej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, jaką do tej pory znalazłem. Możesz nawet przywrócić aplikację do poprzedniego stanu i wszystkich jej danych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.