Opcje zabezpieczeń są wyszarzone


17

Mam telefon komórkowy (Samsung Galaxy S2) działający na ICS. Ostatnio aktywowałem Microsoft Exchnage ActiveSync, aby połączyć się z moją firmową pocztą e-mail. Wyłączył wszystkie opcje bezpieczeństwa, takie jak „Odblokowanie wzoru”. Nienawidziłem tego i usunąłem moje aktywne konto wymiany Microsoft z telefonu, ale te opcje są nadal wyłączone. Jak mogę to włączyć?


To przypuszczenie, ale spróbuj. Ustawienia, Bezpieczeństwo, Zaufane dane uwierzytelniające, Użytkownik i usuń wszystko związane z firmową pocztą e-mail.
Craig Stuntz

@CraigStuntz: Wyczyściłem wszystkie dane uwierzytelniające z ustawień bezpieczeństwa .. nadal nie działa.
Asha

Odpowiedzi:


4

Jako ostatni wysiłek, możesz spróbować:

  1. Użyj Titanium Backup, aby wykonać kopię zapasową wszystkich aplikacji + danych.
  2. Zresetuj telefon do ustawień fabrycznych.
  3. Przywróć wszystkie aplikacje i dane oprócz Activesync.

To z pewnością naprawi twoje problemy. Pytanie brzmi: „Czy warto?”


Pomysł, czy próbowałeś dokonać pełnego restartu telefonu? Wcześniej byłem winny przeoczenia prostych rozwiązań. :)
ZnArK,

Tak, zrestartowałem przynajmniej trzy razy po zmianie różnych ustawień. Naprawdę nie chciałbym przywracać domyślnych ustawień fabrycznych. Nadal będę się z tym bawić, żeby zobaczyć, czy istnieje inne rozwiązanie.
Asha

Zresetuj telefon do ustawień fabrycznych i przywróć go. Nic innego nie działało. Dzięki.
Asha

4

Wystąpił problem polegający na tym, że „Brak”, „Slajd” i „Odblokowanie twarzy” były wyszarzone.

Poszedłem do Bezpieczeństwo-> Wyczyść poświadczenia i wszystkie opcje stały się dostępne.


1
Co teraz zrobić, gdy opcja „Wyczyść dane uwierzytelniające” jest wyszarzona.
Bob Stein

2

Okej, dźgnij w ciemność, ale spróbuj tego:

Na ekranie głównym naciśnij Menu ->Settings->Location & Security->Select Device Administratorsi poszukaj czegoś związanego z kontem Exchange, najprawdopodobniejCorporate Sync . Powinieneś być w stanie zmienić ustawienia / wyłączyć je stamtąd.

Nigdy nie korzystałem z konta Exchange, więc nie mogę tego przetestować: / Ale po przeczytaniu ( tutaj ) wygląda na to, że to może być twój problem, w przeciwnym razie może to być wymuszone ustawienia Exchange, jak opisano na tym forum technet .

Daj nam znać, jeśli to zadziała, lub skieruje Cię w nowym kierunku!


W tej sekcji nie ma żadnych administratorów urządzeń :(
Asha

zgrubnie: / więc zakładam, że te ustawienia zostały skonfigurowane przez serwery Exchange skonfigurowane przez Twoją firmę, spróbuję ponownie połączyć konto i poszukać w nim ustawień, które mogłyby to zmienić
jlehenbauer

Spróbuj najpierw połączyć się z serwerem Exchange, a następnie usuń ustawienie w Ustawienia> Lokalizacja i bezpieczeństwo> Wybierz Administratorów urządzeń, po usunięciu ustawień odłącz je ... to długi strzał ... :)
t0mm13b

W moim przypadku dźgnięcie w ciemność było celne. Korzystam z Moto Razr ICS 4.04, chociaż usunąłem wszystkie kontakty z konta wymiany, wydarzenia w kalendarzu i pobrane wiadomości e-mail, ale już usunąłem moje konto e-mail. Moja polityka serwera wymaga 6-cyfrowego kodu PIN ze zmianą co miesiąc, a kod PIN nie powinien pasować do 12 ostatnich kodów PIN, więc utrata wszystkich informacji nadal była tego warta.

1

To jest już odpowiedź, ale tutaj jest alternatywa, która nie wymaga usunięcia poświadczenia / konfiguracji, które to spowodowało. W końcu potrzebujesz poświadczenia / konfiguracji raz i prawdopodobnie będziesz go potrzebować ponownie.

Jest to prawdopodobnie spowodowane pewną konfiguracją, która zainstalowała certyfikat na twoim urządzeniu (np. Profil VPN, konto wymiany lub bezpieczna sieć Wi-Fi). Może to być również spowodowane aplikacją, która ma uprawnienia administratora .

Oto luka: tylko interfejs graficzny do wybierania tych opcji jest wyłączony. Udało mi się to obejść za pomocą aplikacji innych firm. Korzystałem z Taskera w połączeniu z bezpłatną wersją Bezpiecznych ustawień. W Tasker ... Nowe zadanie -> Dodaj akcję -> Wtyczka -> Bezpieczne ustawienia -> Edytuj ... a następnie wybierz opcje. Aby od razu zadziałało, po prostu naciśnij „Uruchom”, gdy wrócisz do ekranu edycji zadania (wygląda jak przycisk „Odtwórz”).

Proszę zanotować:

  • Wymaga to zrootowania telefonu.
  • Szyfrowanie telefonu lub karty SD wyłącza mniej bezpieczne opcje blokowania . Nie jestem pewien, jaki wpływ będzie miała opisana tutaj metoda w tych przypadkach.
  • Ta metoda zachowuje konfigurację wymaganą do uzyskania dostępu do konta / usługi winowajcy, ale obchodzi jej wymagania bezpieczeństwa. Aby użyć słów kogoś innego :

    Istnieje konkretny powód, dla którego administrator konfiguruje takie zasady, i poleciłbym je wszystkim. Jeśli twój telefon zostanie skradziony, nikt nie będzie mógł odczytać wiadomości e-mail Twojej firmy, co jest tajemnicą. Wiele wypadków przemysłowych miało miejsce, ponieważ pracownicy stracili swoje urządzenia mobilne (w tym laptopy) z wrażliwymi danymi, które nie były wystarczająco chronione.

    Sugeruję powiązanie zadania Tasker z profilem Tasker, który jest aktywowany tylko w niektórych sytuacjach (na przykład, gdy jesteś w domu).


1

Ostatnio spotkałem ten sam problem. Po połączeniu z Exchange 2010 nie byłem w stanie zresetować do odblokowania machnięcia ... nawet po usunięciu konta wymiany i wyczyszczeniu poświadczeń. Okazuje się, że polityka tego połączenia Exchange wymagała wysokiego bezpieczeństwa odblokowania 6-znakowego hasła, w tym co najmniej 1-cyfrowego, i szyfruje Twoją kartę SD (między innymi funkcjami bezpieczeństwa). Nie mogłem wrócić do odblokowania przeciągnięcia, ponieważ karta SD została zaszyfrowana. W tym czasie miałem 4-cyfrowy PIN (średni / wysoki) jako zabezpieczenie, aby odblokować mój telefon, jednak zabezpieczenia były ustawione na Hasło (wysokie). Dlatego mogłem dostać się do mojego telefonu za pomocą kodu PIN, ale nie byłem w stanie uzyskać opcji odszyfrowania karty SD.

Aby rozwiązać problem i odszyfrować kartę SD, musiałem przejść przez konfigurację zabezpieczeń Hasła i utworzyć hasło. Po utworzeniu hasła mogłem uzyskać dostęp do właściwości „Szyfruj zewnętrzną kartę SD” i odznaczyć opcję szyfrowania karty SD. Po usunięciu szyfrowania z karty SD mogłem zmienić odblokowanie z powrotem na przesunięcie.


0

Czy masz skonfigurowaną sieć VPN? - wymaga tego. Miałem skonfigurowaną sieć VPN, a następnie zdecydowałem, że tego nie zrobię, więc po usunięciu sieci VPN (ustawienia> inne> VPN> długie naciśnięcie> usuń) opcja „Brak” usuwania kodu PIN / hasła została ponownie włączona


0

Na Galaxy S4 miałem dokładnie ten sam problem. Zasady Corporate Exchange wyszarzyły wszystkie opcje ekranu blokady oprócz hasła i kodu PIN. Opcja „Wyczyść poświadczenia” była wyszarzona. Po usunięciu konta Exchange wszystkie opcje były nadal wyszarzone. Musiałem przejść przez kreatora konfiguracji Password Security, aby utworzyć hasło urządzenia. Następnie musiałem przejść do „Szyfrowania zewnętrznej karty SD”, mimo że nie miałem włożonej zewnętrznej karty SD, i wyłączyć ją. W końcu mogłem zmienić typy blokady ekranu (wybrałem blokadę wzoru). Zajęło mi to godzinę wymyślania, ale ten wątek w końcu dał mi wskazówki. Dziękuje wszystkim.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.