Jak usunąć ustawienia firmowe?


18

Mój DroidX właśnie został uaktualniony do wersji 2.3.15 (wersja Androida pokazuje 2.2) bezprzewodowo. Po aktualizacji telefon zmusił mnie do ustawienia numeru PIN. Telefon nie jest obecnie podłączony do serwera Exchange, ale kiedyś tak było. Kilka tygodni temu usunąłem ustawienia Exchange do synchronizacji listy kontaktów i odinstalowałem TouchDown.

Dziwne jest to, że serwer Exchange, z którym byłem podłączony, nie wymagał hasła, więc nie jestem pewien, skąd pochodzi to ustawienie. Kiedy patrzę w Lokalizacja i bezpieczeństwo> Wybierz administratorów urządzeń, widzę tam „Corporate Sync”, ale wydaje się, że nie ma sposobu na usunięcie ustawień.

Nie pracuję już dla firmy z serwerem wymiany, więc nie mogę się z nim ponownie połączyć. Wolałbym nie wycierać telefonu i resetować go, jeśli nie muszę. Wolałbym również nie rootować telefonu.

Odpowiedzi:


4

TYLKO DLA TELEFONÓW ZROOTOWANYCH

Cóż, miałem taki sam problem jak oryginalny plakat, odkąd zaktualizowałem go do Froyo. Moje konto wymiany, które wcześniej miałem na telefonie, używało certyfikatu zdalnego administratora, którego nie mogłem usunąć. Wczoraj opracowałem proste rozwiązanie, korzystając z dostępu R / W do /system/appfolderu.

Korzystanie z bezpłatnego eksploratora plików root o nazwie Super Manager. I poruszać się /system/appi przemianowany plik PolicyMgrProvider.apkdo PolicyMgrPrivider.bak. To usunęło zasady zdalnego administratora i pozwoliło mi na pełną kontrolę nad ekranem blokady. Po przełączeniu go na No Lock wróciłem i zmieniłem nazwę pliku na PolicyMgrProvider.apk.

Żadnych problemów.

Zrobiłem zmienić nazwę pliku BlurEmailEngine.apkdo A .bakw tym samym czasie, więc jeśli jej nie działa Wyłącz że aplikacja również wystarczająco długo, aby zmienić ustawienia ekranu blokady.

Wiem, że nie chcesz zrootować telefonu, ale niestety to prawdopodobnie jedyny sposób, byś zniknął z tej głupiej blokady PIN.


3

Właśnie dokonałem aktualizacji i przydarzyło mi się to samo. Jednak w moim przypadku nadal jestem podłączony do serwera wymiany. Wiem, że nasi informatycy są bardzo otwarci i nie blokują naszych telefonów za pomocą takich rzeczy i miałem telefony z systemem Windows Mobile podłączone do tego samego serwera wymiany bez potrzeby podawania numeru PIN.

 • Otwórz Ustawienia telefonu
 • Otwórz Ustawienia lokalizacji i zabezpieczeń
 • Przejdź do Wybierz administratorów urządzeń

Mój mówi obecnie, że „Corporate Sync” jest jednym z administratorów urządzeń, ale nie pozwala mi go usunąć. Możesz go usunąć, ponieważ usunąłeś połączenie z serwerem.

Podejrzewam, że albo telefon nie egzekwował poprawnie ustawień ustawionych przez serwer wymiany lub że w nowej wersji wprowadzono błąd.

UWAGA: Wiem, że to nie zadziała dla osoby zadającej pytanie, ale może być pomocne dla innych. Mogłem usunąć moje konto wymiany, zmienić hasło z powrotem na Wzór zamiast PIN, ponownie dodać moje konto wymiany, a telefon nie wymusił ustawienia PIN-u.


Szczęściarz. Jak dotąd nie miałem szczęścia. Może być konieczne skonfigurowanie serwera Exchange, aby nawiązał połączenie, aby usunąć te ustawienia (jeśli to w ogóle zadziała).
mrdenny,

2
 • Otwórz aplikację Moje konta z zasobnika aplikacji.
 • Wybierz konto Corporate Sync, które chcesz zmodyfikować.
 • Zostaną wyświetlone ustawienia konta wymiany korporacyjnej
 • Wybierz Usuń konto, aby usunąć to konto Corporate Exchange ze słuchawki.

Widziałem tutaj

Strona rozwiązywania problemów w przypadku dalszych problemów.


Jest problem. Nie mam tam konta firmowego. Mam głupiego Verizon Backup Assistant, moje dwa konta e-mail POP3 inne niż Gmail i moje konto Gmail.
mrdenny

1

FWIW, właśnie wypróbowałem kroki opisane powyżej przez mru i zrobili dokładnie to, co chciałem - usunąłem konto firmowe i zwolniłem ekran blokady.

To powiedziawszy, była jedna bardzo niewielka usterka. Próbowałem usunąć wymóg PIN natychmiast po usunięciu konta, ale system mi na to nie pozwolił. Jak możesz sobie wyobrazić, byłem rozczarowany. Ale poszedłem chwilę później i ograniczenia zostały usunięte. Musiałem wprowadzić kod PIN jeszcze raz, co pozwoliło mi zresetować zabezpieczenia do moich preferencji.


Powinno to zostać opublikowane jako komentarz, a nie jako odpowiedź.
Manubhargav

1

Wypróbowałem tutaj sugestie bez powodzenia. Rozwiązanie, które wypróbowałem, działa tylko na zrootowanym telefonie.

Tło: Usunięto konto Exchange / Corp Sync, blokada ekranu pozostała i nie można jej wyłączyć.

Zainstaluj emulator terminala, zainstaluj Busybox - musisz edytować jeden lub dwa pliki za pomocą vipolecenia.

DroidX:

 1. Otwórz emulator terminala.

  su
  cd / data / system
  vi device_policies.xml
 2. Otwórz wiersz poniżej zasad

  1. Dodaj <!--
  2. Escape out (zwiększenie głośności i klawisz E)
  3. Zejdź do /policies
  4. Otwórz linię przed nim
  5. Dodaj -->
  6. Wyjdź i zapisz plik :wq
  7. Sprawdź listę plików za pomocą lspolecenia

Droid 3 miał plik o nazwie, mot_device_policies.xmlktóry dodatkowo wymagał takich samych zmian, jak opisano powyżej.

Zmiany komentują zasady, a po ponownym uruchomieniu możesz wyłączyć blokadę ekranu!


0

Android 4.4 ułatwia.

Pozwala to usunąć (przynajmniej dla mnie tak zrobiłem), wybierając opcję Clear credentials (Remove all certificates)z menu Bezpieczeństwo. Natychmiast nie mogłem ponownie ustawić hasła / kodu blokady na moim urządzeniu.

Mam nadzieję że to pomoże!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.