Jak sprawdzić, która aplikacja korzysta z GPS w Galaxy Nexus?


18

Ciągle widzę ikonę Wyszukiwanie GPS ... na pasku stanu i chciałbym sprawdzić, która aplikacja próbuje uzyskać dostęp do mojej lokalizacji. Sprawdziłem podobne pytania na stronie i wszystkie zasugerowałem Części zamienne lub menu testowe.

Jednak w moim Galaxy Nexus nie wchodzi to w rachubę, ponieważ części zapasowe ulegają awarii z ANR, gdy próbuję uzyskać dostęp do statystyk baterii (nie ma com.android.settings.battery_history.BatteryHistoryaktywności), a menu testowe nie ma niezbędnych menu.

Jakieś inne możliwości?


Mam również ten problem. Podejrzewam, że niektóre z nich wynikają z szybkiego połączenia GPS, więc jest bardziej zauważalne, niż gdyby był w stanie zrobić to szybciej. Zdecydowałem się użyć widgetu przełączania, aby ręcznie włączyć GPS, gdy muszę nawigować, ale wyłącz go, aby powiadomienie nie denerwowało mnie do badziewia ;-)
Zooks64

1
Byłbym skłonny założyć się, że to aplikacja na Facebooku. Zauważyłem to często; Właśnie usunąłem aplikację i zamiast tego korzystam z witryny.
kcoppock

Tak, byłbym skłonny postawić na to. Ale mam też inne aplikacje wymagające GPS-a i lubię mieć pewność :)
onik

Mam podobny problem, tyle że po odblokowaniu telefonu na ułamku sekundy na pasku powiadomień widzę ikonę GPS, po czym znika. Chyba może to być aplikacja pogodowa (1Pogoda), ale nie jestem pewien. To lub Facebook.
Dario Solera

Odpowiedzi:


2

Jeden sposób: Przejdź do: Ustawienia> Aplikacje> Uruchamianie usług, aby sprawdzić, czy działają jakieś podejrzane usługi. Lub sprawdź zużycie baterii w ustawieniach i sprawdź, które aplikacje są podejrzanie do góry. Korzystanie z GPS wysysa baterię.


1
Czasami to powiadomienie pozostaje tam nawet po wyłączeniu GPS. W takim przypadku statystyki baterii nie pokazują winnej aplikacji.
RR

Sprawdzanie zużycia baterii tak naprawdę nie działa, ponieważ mam tak wiele aplikacji korzystających z sieci. W tej chwili moja pierwsza aplikacja GPS to nr 8.
onik

To pierwsza znana aplikacja korzystająca z GPS. Pamiętaj, że niektóre usługi reklamowe również chcą geolokalizacji. Nie jestem pewien, do czego mieliby dostęp, gdyby GPS i lokalizacja sieciowa były dostępne - ale niektórzy mogą przyjąć wariant „bardziej dokładny”. Tylko możliwość, bez pewności.
Izzy

2

W bieżących wersjach Androida (nie jestem pewien, kiedy to zostało dodane, ale jest to dostępne w Android KitKat), możesz przejść do Ustawień lokalizacji i wyświetli listę aplikacji w obszarze Ostatnie zapytania o lokalizację.

Następnie możesz zabijać je jeden po drugim, aż powiadomienie GPS zniknie. Niestety nie możesz ich zabić bezpośrednio w Ustawieniach lokalizacji. Musisz albo przejść do Ustawień -> Aplikacje, albo znaleźć je w swoich ostatnich zadaniach.

Byłoby miło, gdyby istniał sposób, aby faktycznie zobaczyć, co korzysta z GPS, ponieważ czasami wydaje się, że jest to rodzaj usługi Google, która nie pojawia się jako aplikacja. (Tak więc nawet zabicie wszystkiego, co znajduje się na liście, nie pomaga, a następnie GPS wyłącza się losowo chwilę później).


Pamiętaj, że zabijanie aplikacji nie jest rozwiązaniem, ponieważ aplikacje mogą zostać ponownie uruchomione po ich zabiciu. Więc ponownie użyje GPS. Zablokuj / wyłącz / odinstaluj aplikację (w zależności od tego, co jest łatwiejsze). ;)
Lucky

@Lucky: Jak aplikacja może się zrestartować natychmiast po jej zabiciu? To znaczy, z pewnością może się zrestartować przy starcie, ale w międzyczasie, gdyby to aplikacja korzystała z GPS, nie używałaby go już. W każdym razie, nawet jeśli aplikacja zrestartuje się sama, zobaczysz ją na liście uruchomionych aplikacji, dzięki czemu będziesz wiedział, że nadal może korzystać z GPS. Nie musisz odinstalowywać wszystkich dobrze zachowanych aplikacji, aby dowiedzieć się, co używa GPS.
aij

Przeczytaj ten link, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak aplikacje uruchamiają się ponownie nawet po zabiciu. Link 1 , Link 2 i Link 3
Lucky

@Na szczęście wciąż nie widzę, jak aplikacja może się zrestartować. Widzę tylko osoby rozmawiające o tym, jak usługi zostaną automatycznie uruchomione ponownie, jeśli będą używane. Sugerujesz, że ktoś mógłby stworzyć cykliczną zależność między usługami? Niezależnie od tego zabicie aplikacji jest o wiele łatwiejsze niż odinstalowanie, ponowna instalacja i ponowna konfiguracja wszystkich ustawień, więc zabijanie aplikacji jest nadal przydatne.
aij

Usługi są wystarczające, aby włączyć GPS w tle.
Lucky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.