Czy możesz zaktualizować pamięć RAM urządzenia z Androidem?


14

Jestem pewien, że wiele osób takich jak ja zdaje sobie sprawę i denerwuje bardzo ograniczona ilość pamięci RAM w Nexusie S (512 MB, ale tylko 300+ jest użyteczne). Szukałem w całym Google rozwiązania, które zwiększyło ilość dostępnej pamięci RAM i przyszło pusta (próbowałem aplikacji wymiany plików, ale po prostu zepsuły partycje kart SD w moim systemie, powodując całkowity reset).

Zastanawiam się, czy istnieje jakieś sprzętowe rozwiązanie tego problemu. Czy można zamienić układ na układ o większej pojemności? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to tak proste, jak zamiana pamięci RAM komputera ze ściemniacza, ale nie widziałem żadnych schematów układu układów na płytkach ARM w smartfonach, więc naprawdę mam nadzieję, że możliwe jest zwiększenie ilości pamięci RAM na pokładzie.


Możliwe może być dodanie przestrzeni wymiany, zobacz Dodawanie pamięci ramek wymiany do G1
nik

4
Reszta pamięci RAM jest używana przez system operacyjny, „nieużywalne” nie jest do końca prawdą.
Mateusz

Mogę tylko życzyć :(
Narayanan,

Odpowiedzi:


22

Nie możesz Większość smartfonów zaprojektowano jako system na chipie; co oznacza, że ​​procesor, pamięć RAM, GPU, kontrolery urządzeń itp. są w jednym układzie. Aktualizacja pamięci RAM w takim systemie oznacza zastąpienie wielu innych rzeczy. Nie wspominając już o tym, że prawdopodobnie miałbyś trudności ze znalezieniem układu o innej specyfikacji, który idealnie pasowałby do dziury pozostawionej po zdemontowaniu układu; ze względu na ograniczenia wielkości komponenty wokół mikroukładu są ściśle dopasowane do dostępnej przestrzeni.


1
Ponadto po zmianie sprzętu jest bardzo mało prawdopodobne, aby istniejące sterowniki działały z tym sprzętem. Będziesz musiał ponownie skompilować Androida z nowymi sterownikami! To trudniejsze niż się wydaje.
chromozonex

1
I możesz zapytać: „dlaczego projektanci nie umożliwiają aktualizacji?” Zasadniczo sprowadza się do rozmiaru. Obsługa pamięci RAM, którą można aktualizować, znacznie zwiększa ilość miejsca zajmowanego przez urządzenia wewnętrzne, co zwiększa rozmiar telefonu, wagę itp.
JasCav

2
Google Project Ara może być w stanie wprowadzić tę koncepcję w życie!
chromozonex

1
@chromozonex Google ogłosił, że Project Ara nie pozwoli ci na zmianę procesora, pamięci RAM, pamięci, a nawet baterii
Suici Doga,

Pamiętaj, że pamięć RAM rzadko znajduje się w tym samym układzie co procesor i karta graficzna. Jest na innym układzie scalonym, który jest spakowany razem .
iBug

4

Nie, nie jest. Przynajmniej jeśli musisz o to zapytać. Wymiana dowolnego układu wymagałaby sprzętu i doświadczenia wartego kilka tysięcy dolarów. Nie wspominając o uzyskaniu prawidłowej wymiany.


??? Wymiana chipów składowych nie wymaga niczego wartego tysiące dolarów. Potrzebujesz kompatybilnego zamiennego układu scalonego, który próbujesz zamienić, a następnie potrzebujesz porządnej stacji lutowniczej, niektórych kulek lutowniczych (lub wkleić) odpowiedniego szablonu chipu, aby wyrównać szpilki, strumień i jakiś aparat lub trinokular w celu zobaczyć chip. Możesz dostać to wszystko za mniej niż 100 $! Lutowanie drobnych elementów nie wymaga laserów, to narzędzie na gorące powietrze. Po prawidłowym umieszczeniu lutu i użyciu wystarczającej ilości topnika lut dosłownie przyciągnie się bezpośrednio do metalowych punktów.
James Anthony,

4

Rzeczywisty sprzęt: Nie. Jest to System on Chip (SOC) i nie można go uaktualnić.

Jednak:

W tym celu możesz użyć Zamień . Jednak występ będzie wymagał dużego trafienia, nawet na karcie SD klasy 10.

Krótko mówiąc, swap to wirtualna pamięć RAM . Dzięki swap niewielka część dysku twardego jest odkładana na bok i używana jak pamięć RAM. Komputer będzie próbował przechowywać jak najwięcej informacji w pamięci RAM, dopóki pamięć RAM nie zostanie zapełniona. W tym momencie komputer zacznie przenosić nieaktywne bloki pamięci (zwane stronami) na dysk twardy, zwalniając pamięć RAM dla aktywnych procesów. Jeśli trzeba ponownie uzyskać dostęp do jednej ze stron na dysku twardym, zostanie ona przeniesiona z powrotem do pamięci RAM, a inna nieaktywna strona w pamięci RAM zostanie przeniesiona na dysk twardy („zamieniony”). Kompromisem są dyski, a karty SD są znacznie wolniejsze niż fizyczna pamięć RAM, więc gdy trzeba coś zamienić, zauważalny jest spadek wydajności.

W przeciwieństwie do tradycyjnej wymiany, Menedżer pamięci Android zabija nieaktywne procesy w celu zwolnienia pamięci. Android sygnalizuje procesowi, wówczas proces zwykle wypisze trochę szczegółowych informacji o jego stanie (na przykład Google Maps może wypisać współrzędne widoku mapy; przeglądarka może zapisać adres URL przeglądanej strony), a następnie proces wyjścia. Gdy następnym razem uzyskasz dostęp do tej aplikacji, zostanie ona uruchomiona ponownie: aplikacja jest ładowana z pamięci i pobiera informacje o stanie, które zostały zapisane podczas ostatniego zamknięcia. W niektórych aplikacjach sprawia to wrażenie, jakby aplikacja nigdy się nie zamykała. Nie różni się to zbytnio od tradycyjnej wymiany, z tym wyjątkiem, że aplikacje na Androida są specjalnie zaprogramowane do zapisywania bardzo szczegółowych informacji, dzięki czemu Menedżer pamięci Androida jest bardziej wydajny niż zamiana.

Istnieją również inne pułapki związane z tą metodą:

Musisz wyłączyć swap przed zamontowaniem SD przez USB, jeśli nie, nie będziesz w stanie zamontować sd, ponieważ plik wymiany jest aktywny i ustawiony na tylko do odczytu, co odmówi żądania zamontowania pamięci USB.

TL; DR: Tak, teoretycznie, w praktyce nie jest dobrze!

Jako alternatywny KitKat ma mniejszą pamięć i powinien być zoptymalizowany dla 512 urządzeń RAM, może rozejrzyj się za XDA ROM dla twojego urządzenia i sprawdź, czy to pomoże!


Czy istnieje coś takiego jak RAM SDCard, która jest RAMDISK SDCard
Suici Doga

@SiciiciDoga nie, nie ma czegoś takiego.
RossC

Może ktoś mógłby je zrobić
Suici Doga

0

Urządzenie z Androidem? Pewnie.
Wysłuchaj mnie.

Android to system operacyjny jak każda dystrybucja Linuksa lub Windows.
Android może działać na sprzęcie x86 lub na kartach ARM. (Cóż, zwykle działa na procesorach ARM.)
Możesz umieścić Androida-x86 na swoim laptopie / pulpicie. Lub maszyna wirtualna. Cokolwiek.

Chodzi o to, że wspomniałeś również, że chcesz zaktualizować sprzęt telefonu.
Nie ma mowy, ponieważ używają „SoC”. (System na chipie.)
Jak blackbox. Tak, możesz dostrzec komponenty, zdemontować je, ale nie możesz go rozwinąć / naprawić.

Ale w przypadku pierwotnego pytania ... główne pytanie brzmi: tak.


0

Odpowiedź brzmi „NIE”, że nie możesz samodzielnie zaktualizować pamięci RAM smartfona! Prawdopodobnie porównujesz to z komputerem, ponieważ możemy zmienić pamięć RAM w komputerze, ale utkniesz z rozmiarem dostarczonym ze smartfonem (:


Możesz użyć plików wymiany i partycji na zewnętrznej karcie SD, aby naśladować pamięć RAM, zwiększając w ten sposób to, co urządzenie uważa za pamięć RAM. Nie będzie tak szybko, ale niechlujny i nieelegancki. „Tego rodzaju pytanie mnie rozśmieszyło”, dlatego głosowałem za tym. Zachowajmy uprzejmy ton. @ Deepak.pm realistycznie możesz zamienić, zobacz odpowiedź tutaj: android.stackexchange.com/questions/22997/…
RossC

Nie byłem surowy, mówiąc, że to mnie rozśmieszyło.
Abdul Jabbar

Szczerze mówiąc, wygląda to niegrzecznie i nie jest w pełni poprawne. Możesz zaktualizować pamięć RAM w swoim urządzeniu, ale nie w sposób, który przydałby się większości ludzi. Link2SD powoduje czasem duże trafienie, nie mówiąc już o używaniu Zamień na użycie pamięci RAM.
RossC

Tak, masz rację, myślałem bardziej jako osoba świecka.
Abdul Jabbar

0

Na pewno możesz zaktualizować pamięć RAM na urządzeniu z Androidem. (Zrobiłem to wcześniej). Jest to jednak dużo pracy i bardzo kosztowne. Wymiana nie jest tak łatwa, jak na laptopie. Przy zamawianiu nowych części musisz być bardzo konkretny, a dla niektórych urządzeń RAM nie jest jedyną rzeczą, którą musisz wymienić. Więc oczywiście możesz, jeśli producent to zrobi, oczywiście możesz. Możesz zrobić wszystko, potrzebujesz pieniędzy, wiedzy i źródeł. Ale dla większości ludzi warto po prostu kupić nowy telefon. Ale tak, możesz - zrobiłem to dla mojego Blu Studio 6.0 i urządzenia Nexus.


1
Jak to zrobiłeś?
Suici Doga

-2

Jest to możliwe, ale nawet nie jest łatwe do zrobienia samemu (chyba że jesteś doświadczonym mechanikiem lub hobbystą elektroniki). Niestety, producenci urządzeń są zainteresowani jak najszybszym technicznym starzeniem się produktów, więc jest mało prawdopodobne, aby zgodzili się zainstalować jakieś standardowe gniazdo RAM, więc sprzętowe rozwiązanie tego problemu wymaga lutowania.

Na przykład ta strona wyjaśnia, jak wymienić układy RAM w telefonie HTC Universal, który jest telefonem z systemem Windows Mobile, ale można go również uznać za urządzenie z Androidem ;)

Zasadniczo wystarczy wymienić układy RAM. Aby znaleźć kompatybilny układ pamięci RAM, powinieneś najpierw dowiedzieć się, które układy znajdują się w twoim urządzeniu, a raporty porzucenia mogą w tym pomóc. Następnie możesz spróbować znaleźć zwykłe moduły pamięci RAM komputera z większymi kompatybilnymi układami (mogą pomóc w tym arkusze danych o układzie RAM). Jeśli kompatybilnych układów pamięci RAM są dostępne i masz dobre umiejętności lutowania można je zastąpić za pomocą stacji lutowniczych , opalarki , lutownicę lub oczywiście można zadać kilka fachowca to zrobić dla ciebie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące procesu wymiany pamięci RAM, możesz je zadać na stronie electronics.stackexchange.com


Nawet gdybyś wymienił pamięć RAM, musiałbyś również załatać oprogramowanie BSP, aby zmienić mapę pamięci widoczną dla procesora, aby mógł on użyć dodatkowej pamięci RAM. Bez dostępu do wewnętrznych specyfikacji producenta producent prawdopodobnie zepsułby urządzenie próbując to zrobić. Witryna, która „wyjaśnia, jak wymienić układy RAM” to martwy link.
Dan Hulme

-2

Użyj rozszerzenia pamięci RAM ekspandera na kartę SD


5
To nie dodaje więcej pamięci RAM. Czy możesz również podać link?
ce4

1
OP stwierdził już, że wypróbował aplikacje wymiany plików.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.