Jak naprawić przymusową pętlę na Androidzie z dostępem do telefonu?


9

Mam problem z moim telefonem Samsung Galaxy S2 (GT-I9100) z systemem Android w wersji 2.3.5.

Jestem zwykłym użytkownikiem, który używał telefonu do podstawowych funkcji, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych i korzystanie z aplikacji Google, Facebook z niektórymi zainstalowanymi aplikacjami ze sklepu Play.

Dzisiaj, 2 godziny temu logsprovider zainicjował znikąd niekończącą się pętlę alertów „wymuś zamknięcie”, między nimi zamknięto też większość działających aplikacji (w tym niektóre dziwne aplikacje z7 ...).

Z powodu odstępu (około pół sekundy) między alertami mogę dostać ustawienia -> aplikacje -> i „wyczyść dane” w konfiguracji logsprovider.

To zatrzymuje pętlę „wymuś zamknięcie” aż do następnego ponownego uruchomienia telefonu. w tym stanie w zasadzie nie mam dostępu do funkcji telefonu, a wszystkie ekrany główne są puste, w tym menu aplikacji telefonu.

Mogę uruchomić dowolną aplikację, dodając ją do ekranu głównego, a następnie wykonując, jeśli aplikacja działa tak, jak sklep Play, który wymaga instalacji, aplikacja ulegnie awarii i nie zostaną zainstalowane żadne nowe programy.

Mogę również podłączyć telefon do komputera i uzyskać dostęp do wszystkich plików (myślę, że to tylko te z pamięci). Mogę spróbować pobrać tam pakiet antywirusowy i spróbować go zainstalować - mam nadzieję, że się nie zawiesi

To desperackie czasy ... dlatego kontaktuję się z ekspertami:

  1. Czy mogę to naprawić, co mogło być spowodowane przez aplikację, co robić?
  2. Jeśli jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych, jak wykonać kopię zapasową danych, aplikacji lub list kontaktów?

Czy próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne?
Liam W

Odpowiedzi:


7

Problem rozwiązany

  • Uruchom w trybie odzyskiwania> Wybierz „Wyczyść partycję pamięci podręcznej” i uruchom ponownie.

Nie ma potrzeby resetowania do ustawień fabrycznych i utraty wszystkich danych.

Długi opis

Nagle miałem też swojego Samsunga Galaxy SII (SGS2 GT-i9100) z systemem Android 2.3.4, w którym pojawiło się mnóstwo wyskakujących okien z wyskakującymi oknami, wiele aplikacji, które próbowały połączyć się z Internetem, spowodowało wyskakujące okienko wyskakujące, wiele aplikacji uległo awarii. Z trudem udało mi się szybko zamknąć wyskakujące okienka i wyłączyć telefon, wyjąć baterię i włączyć ją ponownie, ale problem nadal występował i gorzej, więc w końcu otrzymywałem to okienko ponownie:

Aplikacja LogsProvider (proces com.sec.android.provider.logsprovider) nieoczekiwanie przestała działać. Spróbuj ponownie. Wymuś zamknięcie.

I naprawdę musiałem mocno postarać się szybko zamknąć wszystkie te wyskakujące okienka, aby wyłączyć telefon.

Tutaj znalazłem rozwiązanie

Który jest:

  1. Wyłącz telefon (przytrzymaj przycisk zasilania, jeśli menu wyłączania się nie pojawi).
  2. Uruchom komputer w trybie odzyskiwania (przytrzymując jednocześnie klawisz zwiększania głośności + klawisz strony domowej + przycisk zasilania).
  3. Wybierz czwartą opcję „wyczyść partycję pamięci podręcznej” (używając klawiszy głośności, aby wybrać opcję, a następnie przycisku Home, aby wykonać).
  4. Pozwól, aby uruchomił się normalnie i problem został rozwiązany.

wow człowieku, na zdrowie, naprawiłem to idealnie. Przeszedłem przez niezliczone wątki XDA na ten temat i właśnie miałem przywrócić do ustawień fabrycznych moją galaktykę s2.
georgiecasey


1

Oprócz odpowiedzi Izzy, jeśli nie możesz wyizolować problemu i chcesz przywrócić ustawienia fabryczne, oto co możesz zrobić:

  1. Użyj konta Google do synchronizacji kontaktów, ustawień i haseł Wi-Fi itp.
  2. Użyj aplikacji do tworzenia kopii zapasowych SMS-ów, aby zapisać SMS-y na karcie SD.
  3. Zapisz listę aplikacji za pomocą aplikacji AppBrain. Jeśli potrzebujesz pełnej kopii zapasowej, w tym danych aplikacji, zrootuj telefon i zainstaluj Titanium Backup . Będziesz musiał zrootować go ponownie po zresetowaniu, ale rootowanie dla Galaxy S2 jest łatwe. Oto przewodnik .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.