Co to jest tryb awaryjny?


20

Mój USC „Desire” został zamknięty pewnego dnia. Mam zainstalowany system Android 2.2. Po prostu ciągle uruchamiał się ponownie na ekranie powitalnym w kółko. Będąc starym użytkownikiem Maca, pomyślałem, że niektóre „klawisze” mogą go zatrzymać. Próbowałem więc przytrzymać klawisz HOME podczas uruchamiania, przeniosłem go do „trybu awaryjnego”. Ponownie uruchomiono ponownie i uruchomił się ponownie.

Czy istnieje dziennik, w którym mogę zobaczyć, jaki mógł być problem? Co jeszcze można zrobić w „trybie awaryjnym”?

Odpowiedzi:


11

Nie jestem pewien co do logowania, ale tryb awaryjny wyłącza wiele usług systemowych podczas uruchamiania. W niektórych systemach może ominąć wzór zabezpieczeń lub kod PIN. Nie znalazłem żadnych dodatkowych funkcji. Wydaje się, że chodzi raczej o ograniczenie funkcji ze względu na diagnostykę. Windows ma podobną funkcję.

Opublikowałem link na temat uruchamiania trybu awaryjnego na różnych urządzeniach, z których mogą korzystać inni; jednak prawdopodobnie nie pojawi się, dopóki nie zdobędę trochę powtórzeń.

Tryb awaryjny dla Androida


2
Nie tylko usługi systemowe - wszystkie aplikacje użytkownika. Pomyśl o tym jak o „trybie awaryjnym” w przeglądarce Firefox tymczasowo wyłącza wszystkie zainstalowane dodatki.
Izzy

1

Znaleziono to w instrukcji Sony Xperia:

Tryb awaryjny tymczasowo wyłącza wszystkie aplikacje, które zostały zainstalowane za pośrednictwem Android Market. Wykonanie tego kroku rozwiązywania problemów jest konieczne, aby ustalić, czy aplikacja innej firmy jest przyczyną problemu z systemem operacyjnym / aplikacją. Tryb awaryjny powinien zawsze być wykonywany przed twardym (fabrycznym) resetowaniem.

Tryb awaryjny służy do naprawy w przypadku, gdy jedna z aplikacji powoduje, że telefon zachowuje się dziwnie lub źle się zachowuje.

Telefon musi zostać ponownie uruchomiony w trybie awaryjnym, co można zrobić, naciskając przycisk zasilania i przytrzymując jeden z klawiszy.

Drugi klucz w niektórych telefonach:

 - volume down/up button
 - menu button
 - home button
 - back button
 - other type of button

Po przejściu do trybu awaryjnego u dołu ekranu (lewy lub prawy róg) znajduje się etykieta „Tryb awaryjny”.

W niektórych telefonach menu debugowania ma więcej opcji w trybie awaryjnym, wszystkie związane z zarządzaniem aplikacjami.


Naprawdę powinieneś zdobyć / znaleźć instrukcję obsługi swojego telefonu. Będzie miał specyficzne cechy dla Androida 2.2 (najgorszego z najniższych). Tak, prawie pamiętasz te stare klawisze Mac OS 7/8/9! Manipulacje dla odpowiedniego menu są podobne. Powtórzę, każdy operator telefonu ma swoją własną wersję (w tym przypadku 2.2) systemu operacyjnego. Potem są specyfikacje sprzętowe znowu mogą się różnić między przewoźnikami. (Przestanę teraz, zanim wyjdzie dyskusja BetaMax / VHS)
Joel Huebner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.