Jak uzyskać aktualizacje aplikacji korzystających z Google Play na moim Kindle Fire?


11

Szereg aplikacji na moim Kindle Fire wskazuje, że są dostępne zaktualizowane wersje i zachęca mnie do „dotknij tutaj, aby zaktualizować” lub słów o tym skutku. Problem w tym, że do tej pory wszystkie aplikacje z aktualizacjami - nawet te zakupione bezpośrednio w Kindle Store - otworzą Google Play i poprosą mnie o pobranie pakietu aktualizacji. Jest to oczywiście niemożliwe, ponieważ Kindle Fire jest niepożądany w Google Play.

Wyświetlenie strony informacyjnej aplikacji w aplikacji Amazon App Store daje mi tylko możliwość uruchomienia już zainstalowanej wersji, ale nie ma opcji pobrania najnowszej aktualizacji.

Jak mogę zaktualizować te aplikacje? Czy muszę wyszukiwać pakiety APK dla każdej aplikacji osobno? Czy te aplikacje nie powinny otwierać sklepu Amazon App Store, a nie Google? Czy istnieje ustawienie systemowe, które mogę zmienić, aby to zrobić?

Nie mogę nigdzie znaleźć wzmianki o tego rodzaju problemach; Google po prostu wyrzuca wyniki dotyczące instalowania aplikacji, a nie ich aktualizacji.

Mój Fire był wcześniej zrootowany, ale nie zrootowałem go od czasu, gdy Amazon po raz ostatni opublikował aktualizację systemu operacyjnego.


2
Wygląda na to, że autor aplikacji nie zaktualizował wersji w sklepie Amazon. W takim przypadku może nie być wygodnego rozwiązania.
eldarerathis

1
@eldarerathis Wygląda jednak na to, że jest to każda aplikacja; nie tylko jeden lub dwa.
Andrew Lambert

To brzmi więc trochę dziwniej. Czy powiadomienia o aktualizacji pochodzą z aplikacji lub z powiadomienia systemowego (jak na pasku stanu)?
eldarerathis

Większość powiadomień o aktualizacji ma postać małych strzałek „dostępna aktualizacja” na ikonie aplikacji. Jedyne, co pamiętam, które spowodowało powiadomienie na pasku stanu, to wersja Firefoxa na Androida („ Aurora ”), która przekierowała mnie na stronę pobierania Mozilli.
Andrew Lambert,

Odpowiedzi:


2

Mam zrootowany tablet B&N Nook i widzę to samo. Aplikacje są identyfikowane przede wszystkim przez nazwę pakietu, a większość autorów aplikacji nie zawraca sobie głowy używaniem innej nazwy pakietu na różnych rynkach. Mój kącik ma sklep B&N Market, Amazon AppStore i Google Play. Te trzy rynki mają tendencję do wciągania się w przeciąganie liny, z których każdy próbuje zaktualizować aplikacje do wersji, którą uważają za najbardziej aktualną. Należy pamiętać, że fakt, że rynek mówi, że ma aktualizację, nie oznacza, że ​​tak naprawdę jest to nowsza wersja aplikacji niż ta, którą masz, tylko że numer wersji jest inny. Dostaję to całkiem sporo z wersjami Netflix w moim kąciku, ponieważ Google Play lubi to pod jednym numerem wersji, a B&N Market pod innym.

Jeśli Twoim celem jest całkowite wyeliminowanie powiadomień o aktualizacjach z aplikacji, których nie możesz zaktualizować, najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych Kindle. Całkowity reset fabryczny pozbędzie się Google Play i wyeliminuje powiadomienia o aktualizacji. Następnie możesz ponownie zainstalować aplikacje zakupione przez natywny sklep z aplikacjami Kindle.

Możesz też ponownie zrootować urządzenie i pozwolić na zakończenie aktualizacji Google Play. Nie sądzę jednak, że jest to najlepsze rozwiązanie dla ciebie, ponieważ twoje urządzenie może skończyć jak moje z różnymi rynkami, z których każdy domaga się stosowania własnych aktualizacji w ciągłej pętli.


Dziękuję za twoje przemyślenia, ale problemem nie jest to, że wielu menedżerów pakietów konkuruje, ale urządzenia Amazon są zablokowane (przez Google) z Google Play. Otrzymuję powiadomienia, ale nie mogę pobrać „aktualizacji”, a sklep Amazon twierdzi, że żadne aktualizacje nie są dostępne.
Andrew Lambert

Google nie blokuje jednostek Kindle Fire ze sklepu. Sam Kindle Fire OS blokuje aplikację, gdy KF nie jest zrootowany. Musisz zrootować swój KF, jeśli chcesz korzystać z Google Play. ( forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1792406 ) Ewentualnie skorzystaj z przywracania ustawień fabrycznych, aby usunąć Google Play z urządzenia, a powiadomienia o aktualizacji przestaną Cię męczyć. ( forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1792406 )
JadeMason

-1

Kindle Fire ma czasami niższe wersje aplikacji niż Google Play. Zainstaluj aktualizację Google Play, jeśli możesz, ale jeśli nie, zignoruj ​​ją lub odinstaluj Google Play za pomocą ES File Explorera (źródło zewnętrzne) lub czegoś innego. Za pomocą ES File Explorera (Kindle Appstore Source) (znajduje się również w App Store Kindle) wystarczy przejść do App Manager, wybrać Google Play i odinstalować.


Dzięki, że próbujesz pomóc, ale przegapiłeś prawdziwy problem. Google Play nie jest zainstalowany, ale aplikacje proszą o aktualizację, bezużytecznie przechodząc na stronę Google Play.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.