Czy istnieje sposób umieszczenia aplikacji na białej liście (przeglądarki internetowej), aby menedżer pamięci Froyo 2.2 NIE zabił jej?


10

Jednym z moich największych problemów domowych z Androidem (ze względu na intensywne korzystanie z mojego Droida X do czytania stron internetowych) jest fakt, że może zabić KAŻDĄ aplikację, którą chce podczas automatycznego zarządzania pamięcią. Zwłaszcza fakt, że zwykle zaczyna się od zabicia podstawowej przeglądarki, w przeciwieństwie do innych mniej przydatnych aplikacji.

Mówiąc dokładniej, jeśli:

  • mieć wiele kart otwartych w natywnej przeglądarce Androida (lub nawet jedną kartę z pewnym stanem, np. Google Reader)

  • a następnie przełącz się na niektóre aplikacje do zawieszania pamięci, np. ciężką grę z Glu lub Google Maps / Navigation

  • Następnie menedżer pamięci Androida postanawia zabić moją przeglądarkę, aby zwolnić pamięć (w przeciwieństwie do, powiedzmy, tak bardzo ważnych procesów, takich jak Google Play lub odtwarzacz multimediów, których nie chcę)

  • Co z powodu braku zachowania stanu sesji przez przeglądarkę giełdową Froyo powoduje utratę wszystkich otwartych kart, a także stanu na karcie (np. Który artykuł z Czytnika Google był otwarty).

Czy istnieje sposób umieszczenia aplikacji na białej liście (przeglądarki internetowej), aby menedżer pamięci Froyo 2.2 NIE zabił jej?

System: Droid X z zapasowym ROM Froyo 2.2, zrootowany.


Dałem ci głos, ale potem strona oszalała, kiedy próbowałem zostawić swój komentarz i nie pozwoliłem mi naprawić mojego częściowo opublikowanego komentarza. Trudno trafić w link do edycji na stronie mobilnej.
Matt

Nie ma potrzeby zmieniać dla mnie pytania. Nie głosowałem cię.
Matt

To, co próbowałem powiedzieć, zanim strona mobilna zaczęła szaleć: szukałem tego jakiś czas temu, ale nic nie znalazłem. Nie mogę uwierzyć, że nie ma sposobu, aby ustawić priorytety określonych aplikacji, więc minfree ma pewne wskazówki przy podejmowaniu decyzji, którą aplikację zabić.
Matt

Wygląda na to, że możesz obejść ten problem za pomocą innej przeglądarki.
Gdalya

Odpowiedzi:


5

AFAIK, nie możesz.

Możesz jednak dostosować, kiedy chcesz zabijać aplikacje działające w tle (nie aplikacje selektywne), modyfikując wartości MinFree ustawione przez Androida (root jest wymagany do poprawiania). Jeśli masz problemy z radzeniem sobie z tym, istnieje wiele aplikacji w Play Store. Moim ulubionym jest AutoKiller Memory Optimizer.

A kiedy w aplikacji pierwszoplanowej i / lub jądrze zabraknie pamięci, nie można zapobiec zabijaniu aplikacji działających w tle. Jest tak, ponieważ aplikacje pierwszoplanowe i jądro są ważniejsze niż aplikacje działające w tle. Prawdopodobnie nie chcesz awarii urządzenia, aby zachować przeglądarkę internetową w tle.

Aktualizacja:
Innym podejściem jest utworzenie / zwiększenie pamięci wymiany w urządzeniu. Istnieją również aplikacje do tego celu: Swapper (od Dario ) i Swapper 2 (od Elviss).


1. Próbowałem zadzwonić z MinFree - to spowodowało, że Froyo był bardzo niestabilny (spontaniczne restarty> 1x / dzień przy DOWOLNYM ustawieniu niestandardowym - próbowałem wielu). 2. Moim problemem nie jest zabijanie aplikacji działających w tle - to zabijanie, gdy nie jest konieczne (WIEM, ile pamięci potrzebuje moja aplikacja na pierwszym planie, ile mam wolnego miejsca i ile śmieci zajmują Google Play lub Amazon Store. Dość można uwolnić bez dotykając przeglądarki)
DVK

@DVK Twoje pytanie jest świetne, ale wymaga w tym celu wyłącznego wsparcia ze strony jądra. Zaktualizowałbym, jeśli znajdę rozwiązanie. I zrób to samo, jeśli go znajdziesz. To może być naprawdę przydatne.
Android Quesito,

1
@DVK Tymczasem możesz spróbować zwiększyć Zamień.
Android Quesito

1
nie zdawałem sobie sprawy, że jest to wykonalne na Androidzie. Przyjrzymy się temu - dzięki! Dodaj to do odpowiedzi, proszę.
DVK

1
Są sytuacje, w których zamknięcie aplikacji na pierwszym planie wymusza zamknięcie, ponieważ nie może mieć wystarczającej ilości pamięci, lepiej jest zamknąć aplikację w tle. Chciałbym, aby w przełączniku -dialog lub podobnym polu wyboru było pole wyboru „utrzymuj bieżącą aplikację przy życiu”.
Ilari Kajaste
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.