Dlaczego moje urządzenie nie wykorzystuje całej dostępnej pamięci RAM?


12

Mam Nook Color z Cyanogenmod 7.2 (na mSD), a Nook Color powinien mieć 512 MB pamięci RAM (tak na stronie produktu).

Kiedy otwieram Menu (na dolnym pasku, podczas gdy na pulpicie)> Zarządzaj aplikacjami> Uruchomiony, mówi w lewym dolnym rogu, że używa 95 MB, aw prawym dolnym rogu mówi 174 MB wolnego. Są to około 270 MB, czy to znaczy, że moja pamięć RAM jest uszkodzona? Dlaczego nie wykorzystuje wszystkich 512 MB pamięci RAM?


2
To pytanie (lub jego pochodne) wciąż pojawia się na tej stronie, więc trochę go uogólnię i wykorzystam jako „pytanie kanoniczne” dotyczące dostępnej pamięci RAM w stosunku do całkowitej fizycznej pamięci RAM.
eldarerathis

Odpowiedzi:


11

Chociaż twoje urządzenie może mieć 512 MB pamięci RAM, ustawienia prawie zawsze zgłaszają pamięć RAM dostępną dla procesów użytkownika , a nie całą fizyczną pamięć RAM. Oznacza to, że nie zgłosi pamięci używanej przez:

  • Procesy na poziomie systemu Android
  • Twój procesor graficzny, który często korzysta z pamięci współdzielonej
  • Każda pamięć, którą może potrzebować komórkowy układ radiowy (nie ma znaczenia w twoim przypadku)

Chociaż ta pamięć nie jest zgłaszana, jest używana przez system. Zgłaszanie go na monitorze systemu jest po prostu mało istotne, ponieważ system operacyjny zasadniczo zachowa go dla siebie na zawsze (w końcu system operacyjny również potrzebuje pamięci RAM do prawidłowego działania). Naprawdę nie ma możliwości odzyskania tej pamięci RAM z systemu, ale i tak nie chciałbyś, ponieważ telefon zasadniczo przestałby działać bez niej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.