Jak i kiedy aktualizowana jest domyślna przeglądarka Androida?


20

Jestem przyzwyczajony do przeglądarek, w których wykryto exploity i mam nowe wersje przeglądarki z poprawkami.

W natywnej przeglądarce Androida wydaje się, że nie ma takiego procesu.

Czy to oznacza, że ​​exploity znalezione w domyślnej domyślnej przeglądarce Androida nigdy nie zostaną naprawione, dopóki nie zaktualizujesz pamięci ROM?

Czy jest dostępna historia wersji natywnej przeglądarki?

Kiedy patrzę na dane mojego agenta użytkownika dla mojego Froyo 2.2 Galaxy S I9000, widzę Gecko w wersji 533.1, która jest bardzo stara. Czy to oznacza, że ​​istnieją exploity do tego celu i nie ma sposobu na ich załatanie?

Odpowiedzi:


17

Masz rację. Wbudowana przeglądarka jest aktualizowana tylko po zainstalowaniu pełnej nowej pamięci ROM. Jeśli istnieje exploit, jedyne, co należy zrobić, to poczekać na wydanie nowej wersji systemu operacyjnego. Możesz też użyć przeglądarki innej firmy, takiej jak Opera lub Google Chrome. Są one instalowane jako aplikacje i mogą otrzymywać aktualizacje niezależnie.

O ile mi wiadomo, nie ma udokumentowanej historii wersji dla przeglądarki natywnej. Najlepsze, co możesz zrobić, to przejrzeć historię wersji GIT dla przeglądarki .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.