Jakie są alternatywne rynki aplikacji na Androida?


Odpowiedzi:


76

Korzystam z AppBrain, ponieważ zapewnia miłą stronę i ułatwia instalowanie aplikacji na moim telefonie. Ponadto stwierdzam, że wielu blogerów, którzy recenzują aplikacje, zamieszcza w swoich postach linki do strony AppBrain dla aplikacji. Dzięki temu bardzo łatwo jest oznaczyć coś do zainstalowania, gdy jestem przy komputerze i czyta posty na blogu, a następnie zainstalować go, gdy mam szansę.


Edytuj przez Izzy:

AppBrain oferuje alternatywny (i znacznie czystszy) interfejs do sklepu Google Play , który oferuje kilka zalet:

 • wyniki wyszukiwania są znacznie mniej ograniczone (30 stron po 10 aplikacji = 300 wyników, znacznie więcej niż oferty Play)
 • wyniki wyszukiwania „wyszarzają” możliwy spam, obraźliwe i w inny sposób szkodliwe aplikacje. Nadal możesz je zobaczyć - ale jasne jest, co pominąć
 • Strona szczegółów aplikacji zawiera najważniejsze informacje na pierwszy rzut oka. Łatwo jest sprawdzić, jakie uprawnienia są wymagane. A jeśli tworzą one „potencjalnie niebezpieczne kombinacje” (zwane „obawami” w AppBrain), automatycznie wskazuje to znak ostrzegawczy na karcie uprawnień
 • Ich aplikacja (alternatywa dla aplikacji Playstore) umożliwia pomijanie pojedynczych (lub wszystkich) aktualizacji w bazie na aplikację, dzięki czemu lista „oczekujących aktualizacji” jest dość czysta.

W celu instalacji nastąpi przekierowanie do Google Play . W przeszłości AppBrain miał do tego osobną aplikację o nazwie „Fast Web Installer”, ale niestety ta aplikacja została zablokowana przez Google. Nawet w przypadku aktualizacji wsadowych aplikacja Playstore będzie teraz otwierana dla każdej aplikacji osobno (nie wina AppBrains).

AppBrain App AppBrain App AppBrain App
AppBrain App Market (źródło: AppBrain ; kliknij obrazy, aby zobaczyć większe warianty)

Mimo to uważam, że ich witryna internetowa jest znacznie lepszą alternatywą dla witryny Google Play - to samo można powiedzieć o ich aplikacji, chociaż w przypadku instalacji musi przekierowywać cię, jak opisano powyżej.


Chociaż jest na to więcej niż jedna odpowiedź, oznaczę to jako jedną z uwagi na liczbę głosów.
Captain Toad,

Jeśli jest to „czystszy interfejs” do gry, to jak to jest alternatywa?
NoBugs,

1
Jeśli przekieruje do Google Play, nie ma już sensu mieć sklepu!

104

W rzeczywistości istnieje kilka alternatyw dla „oficjalnego” rynku Google Android (inaczej Play Store).

Osobiście lubię wyszukiwać nowe aplikacje z przeglądarki na komputerze, a nieco mniej z telefonu. Większość (wszystkich?) Rynków oferuje obecnie oba za pośrednictwem dedykowanej aplikacji na telefon, którą musisz zainstalować, z wyjątkiem oficjalnej, która już tam jest.

Do wczoraj „oficjalny” rynek nie byłby dostępny na twoim komputerze (czyli w przeglądarce internetowej na komputerze). Teraz jest to możliwe dzięki zgrabnej instalacji typu „push-to-your-phone jednym kliknięciem”, która odbiera jedną z zalet konkurencji (patrz AppBrain). Jednak rynki alternatywne nadal mają swoje cechy szczególne. Zrobię krótkie podsumowanie, ale nie spodziewaj się, że podkreśli wszystkie różnice. Niektóre rynki (np. AndSpot) nie oferują użytkownikom bardzo specyficznych funkcji, ale starają się zebrać programistów, oferując zaawansowane funkcje, takie jak proste statystyki.

 • Amazon AppStore : najnowszy duży wpis. ograniczenia krajów; katalog wygląda bardzo obiecująco z niektórymi (wyłącznymi?) dobrymi aplikacjami płatnymi; oferuje również specjalne oferty i codzienne gratisy. Def warto sprawdzić
 • AppBrain : stworzony, aby umożliwić instalowanie aplikacji Android Market bezpośrednio z przeglądarki internetowej komputera, pozwala także odkrywać nowe aplikacje na podstawie tych, które masz. To meta-sklep (mój ulubiony przed oficjalną aktualizacją rynku)
 • APKPure : nie potrzebujesz żadnej rejestracji, aby z niego korzystać
 • SlideME : dostarczają aplikacje na rynki niszowe, w oparciu o lokalizację geograficzną, metodę płatności lub nawet rodzaje aplikacji, których użytkownicy nie mogą znaleźć w tradycyjnych kanałach
 • Samsung Apps (musi być zainstalowany na urządzeniach Samsung Galaxy, inaczej nie możesz tego użyć): sklep z aplikacjami Samsung, który oczywiście wymaga posiadania urządzenia z Androidem Samsung
 • F-Droid dystrybuują pakiety FOSS typu open source, które przechodzą audyt i weryfikację, aby upewnić się, że kod nie zawiera złośliwych części.
 • GetJar : moje ostatnie odkrycie. Sporo aplikacji i mają specjalne aplikacje komercyjne („ZŁOTO”) za darmo. Niezwykle interesująca platforma dla programistów, ponieważ wydają się oferować ponadprzeciętne działania marketingowe i PS!
 • TorrApk : jest bezpłatny i dystrybuuje tylko bezpłatne aplikacje na Androida za pośrednictwem plików apk. Jeśli jesteś programistą, możesz uzyskać konto i opublikować swoje aplikacje. ( Uwaga. Nie jestem jednak pewien, czy aplikacje są legalne )
 • appsfire : niegdyś kolejna aplikacja do odkrywania oficjalnych aplikacji rynkowych (iOS / Android), obecnie agencja reklamowa aplikacji

Dodam, że teraz istnieje także rynek aplikacji dla dorosłych ; a wiele witryn z recenzjami / forum będzie zawierało linki do jednego lub więcej z tych rynków, np. AndroidTapp lub AndroidPit AndroLib .

Sugeruję kliknięcie niektórych z tych linków i przekonanie się, czy wygląd / aplikacje pasują do Twojego stylu!

Dzięki różnym źródłom, w szczególności artykułowi thenextweb.com i wielu innym edycjom wymiany stosów !

W przypadku niekończącej się pamięci następujące elementy nie są już dostępne:

 • AndSpot : koncentruje się na aplikacji do udostępniania i odkrywania aplikacji
 • Handango przez appia.com: ogromny, cross-platform (Symbian / Android / Java / WinMobile ...) rynek
 • aproov : zupełnie inny wygląd sieci. Zarejestruj się, aby pobrać za pośrednictwem określonej aplikacji na telefon.
 • MobiHand OnlyAndroid : bardziej skupia się na (drogich) płatnych aplikacjach, ale oferuje zniżki i bezpłatne oferty

To dobry przegląd alternatyw dla oficjalnego rynku.
jmbouffard

Dzięki DrDro :-) Nadchodzą i dzięki shambleh za pomoc w ich wypełnieniu ;-)
Stefano


@ Michael-Levy, rzeczywiście, właśnie zredagowałem moją odpowiedź - nie wyszło, kiedy po raz pierwszy napisałem swoją odpowiedź, trudno pamiętać o tym, aby ciągle aktualizować swoje odpowiedzi :-)
Stefano

Ah Getjar, jest to jeden z najstarszych sklepów z aplikacjami .. używał go do aplikacji Java dla mojej Nokii w 2003 roku.
Rex

57

Korzystam z F-Droid , który jest niewielkim repozytorium skoncentrowanym na darmowych i otwartych narzędziach. Nie wszystkie obejmują w jakikolwiek sposób, ale jeden z niewielu, który wyraźnie pokazuje licencję przed pobraniem aplikacji.


Edytuj przez Izzy:

F-Droid to mała, ale doskonała alternatywa dla Google Play . Chociaż w głównym repozytorium oferuje tylko około 1200 aplikacji 1 , są one w większości wysokiej jakości. Dla porównania, są to niektóre zalety, które ma on w stosunku do Playstore:

 • Aplikacje są OpenSource , co oznacza, że ​​wszystkie są bezpłatne (aby wesprzeć programistów, na każdej stronie aplikacji znajdują się przyciski darowizny)
 • F-Droid kompiluje pakiety ze źródeł. To dodaje poziom bezpieczeństwa, ponieważ zapewnia, że ​​nic nie zostało „zakradzione”. Wadą jest to, że nie można po prostu aktualizować aplikacji między głównym repozytorium F-Droid a innymi źródłami.
 • Kompilując same źródła, często wyrzucają również „binarne obiekty blob” i inne niewolne materiały (tj. Zawarte moduły z zastrzeżonych źródeł). W wielu przypadkach oznacza to usunięcie materiałów reklamowych. To ponownie zwiększa bezpieczeństwo (i prywatność). Ale w niektórych przypadkach ma wadę polegającą na tym, że niektóre funkcje są zepsute, jeśli usunięta część to np. Elementy umożliwiające określone usługi Google, takie jak mapy.
 • Oprócz głównego repozytorium F-Droid oferuje kilka innych 2 . Programiści mogą udostępnić własny „kanał”, np. Dla wersji Beta. Dobry sposób także dla firm lub organizacji, aby utrzymywać razem grupy aplikacji, z których mają korzystać ich członkowie.
 • F-Droid jest bardzo przejrzysty, jeśli chodzi o „funkcje anty-funkcje”, takie jak reklamy. Jeśli aplikacja w jakikolwiek sposób odbiega od idei OpenSource , jest to zaznaczone prosto w kolorowych polach, których nie można pominąć podczas przeglądania stron aplikacji. Cytując bgvaughan z komentarzy:

  Preferencje f-droida umożliwiają przeglądanie aplikacji według różnych cech: czy zawierają reklamy, śledzą twoją aktywność lub promują niewolne dodatki. Choć brakuje mi ocen użytkowników na f-droidie, a wersje aplikacji f-droid czasami wyprzedzają te w Google Play, fakt, że mogę być pewien, że wszystko na f-droidie jest bezpłatne, open-source, a nie cholernie PITA, to więcej niż wystarczające, aby polecić jego użycie.

  Mogę również zatwierdzić tylko to, co Nicolas mówi o F-Droidie w swoim komentarzu:

  Aplikacje F-Droid są gwarantowane jako oprogramowanie typu open source, bez reklam i bez śledzenia. Oznacza to mniejsze aplikacje, które nie marnują przepustowości na funkcje anty-funkcje.

F-Droid oferuje również własnego klienta na Androida, F-Droid Application Manager:

Aplikacja F-Droid
Aplikacja F-Droid (źródło: AndroidNext ; kliknij, aby zobaczyć większy wariant)

Więcej szczegółów na temat F-Droida można również znaleźć na Wikipedii . Ciekawostka: F-Droid to rozwidlenie Aptoide 3 .


1 na 06/2014
2 patrz także komentarze Broama i daithib8 poniżej - i ta lista
3 patrz Wikipedia: Historia F-Droid


9
F-Droid pozwala również dodawać repozytoria ALTERNATE, co czyni go znacznie potężniejszym, niż się wydaje. :)
Broam

7
możesz przesyłać aplikacje Foss i wypróbować 100 lub więcej, które czekają w kolejce. dodaj je, publikując odpowiednie informacje na forach f-droid. Potrzebujemy pomocy w konwersji zgłoszeń na ustrukturyzowane metadane: wymagana jest tylko podstawowa znajomość git!
daithib8

1
Odkryłem F-Droid po tym, jak zalecił go Free Software Foundation.
neves

5
Preferencje f-droida umożliwiają przeglądanie aplikacji według różnych cech: czy zawierają reklamy, śledzą twoją aktywność lub promują niewolne dodatki. Choć brakuje mi ocen użytkowników na f-droid, a wersje aplikacji f-droid czasami wyprzedzają te w Google Play, fakt, że mogę być pewien, że wszystko na f-droid jest bezpłatne, open-source, a nie cholernie PITA, to więcej niż wystarczające, aby polecić jego użycie.
bgvaughan

1
Za każdym razem, gdy potrzebuję aplikacji, sprawdzam F-Droida przed innymi, ponieważ aplikacje F-Droid są gwarantowane jako oprogramowanie typu open source, bez reklam i bez śledzenia. Oznacza to mniejsze aplikacje, które nie marnują przepustowości na funkcje anty-funkcje.
Nicolas Raoul,

18

1
To bardzo dobra wiadomość dla programistów - zwłaszcza, że ​​Amazon rezygnuje z opłaty za pierwsze lata w momencie pisania tego. Jest też blog z dobrymi informacjami na stronie: amazonappstoredev.com
Captain Toad

9

SlideME , jest to bardzo przydatne, gdy chcesz kupować rzeczy w krajach bez płatnego rynku. (w rzeczywistości wspominasz o tym w swoim pytaniu. Odpowiedziałem tylko dla kompletności)


9

Nie zapomnij o GetJAR . :-) Na tym rynku nastąpił pierwszy duży przełom, kiedy Rovio ogłosił, że Angry Birds będzie dla nich wyłączny, kiedy po raz pierwszy uruchomi.


7

AppsZoom można przeglądać z poziomu pulpitu i umożliwia pobieranie, ocenianie i recenzje. Pobierz za pomocą kodu kreskowego QR, linków wysłanych e-mailem na telefon komórkowy lub instrukcji, które można znaleźć w Android Market. Ma dzienne / cotygodniowe tabele najlepszych pobranych / ocenianych aplikacji.


Powoli i przekierowuje do Google Play. Niezupełnie alternatywa. : - \

6

Aptoide obsługuje wiele repozytoriów wstylu APT (które niektórzy z was mogą znać z Debiana i jego pochodnych). Mają także własnego klienta Android, za pomocą którego mają do nich dostęp (wyszukiwanie i instalowanie aplikacji). Do sprawdzania dostępnych aplikacji można również użyć dowolnej przeglądarki internetowej - po prostu wskaż ją na m.aptoide.com . Według Wikipedii , obsługują one ponad 900 000 różnych aplikacji i ponad 3,6 miliarda pobrań w ponad 250 000 sklepów (stan na 5/2017).

Aptoide App Aptoide App Aptoide App
Aptoide App dla Androida (źródło: Aptoide ; kliknij zdjęcia, aby zobaczyć większe warianty)

Często kojarzone z czarnymi rynkami i innymi „niebezpiecznymi źródłami”, nie jest tak domyślnie (takie jak wymiany peer-to-peer nie są, podobnie jak Youtube - chociaż łatwo można tam znaleźć „pirackie treści”). Paulo Trezentos, współzałożyciel Aptoide, uprzejmie wskazał kilka szczegółów stojących za Aptoide w swojej odpowiedzi na temat tego, jak bezpieczne jest używanie Aptoide? I jeszcze więcej w mailu, który mi przysłał. Niektóre kluczowe punkty:

 • Podobnie jak Google Play , Aptoide aktywnie skanuje swoje repozytoria w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Korzystają z 3 różnych skanerów złośliwego oprogramowania, sprawdzają podpisy i wdrożyły łańcuch zaufania oparty na podpisie twórców.
 • Współpracują z kilkoma uniwersytetami i ośrodkami badawczymi, aby zapewnić i utrzymać środowisko w sposób jak najbardziej bezpieczny.
 • Używają „pieczęci zaufania” do oznaczania dokładnie sprawdzonych aplikacji (patrz teraz zarchiwizowany 1000kontest ). Jeśli widzisz to na stronie aplikacji, możesz uznać ją za 99,9% bezpieczną (według Paulo). 1
  Zaufany
 • Prywatność jest uważana za wysoką wartość. Aptoide jest bardzo ostrożny, jeśli chodzi o sposób, w jaki wewnętrznie przetwarzają prywatne informacje użytkownika.
 • Ich sklep „Aplikacje” jest ręcznie obsługiwany. Tak więc, gdy szukasz sposobu na zachowanie jak największego bezpieczeństwa dzięki tym setkom tysięcy repozytoriów, byłoby to miejsce (wszystkie linki aplikacji w tym poście wskazują tam). Ale nawet wobec wszystkich innych repozytoriów Paulo stwierdza:

  mamy obowiązek zapewnić, że aplikacje w tych sklepach nie wyrządzą szkody użytkownikowi końcowemu.

W swojej korespondencji do mnie Paulo stwierdził: Uwierz, że możemy jeszcze lepiej. Co dla mnie wskazuje, że nie decydują się na to, co osiągnęli, ale starają się ciągle ulepszać. Jeśli dodatkowo uważasz, że za „sklepami” stoi firma, która niedawno złożyła nawet skargę antymonopolową przeciwko Google , powinno to wystarczyć, aby oderwać się od kojarzenia Aptoide z „czarnymi rynkami” i „piractwem” bardziej niż Youtube - ale raczej uważaj to za dobra alternatywa (lub uzupełnienie) do innych rynków aplikacji na Androida.


Warto wspomnieć o kilku innych zaletach:

 • możesz mieć tam swoje własne repozytorium - prywatne lub publiczne. Ich Aptoide Uploader pomaga tam przesyłać aplikacje.
 • możesz użyć prywatnego repozytorium do automatycznego tworzenia kopii zapasowych aplikacji. Ich aplikacje do tworzenia kopii zapasowych Aptoide są Twoim pomocnikiem.
 • możesz zaplanować instalacje / aktualizacje. Przydaje się, gdy np. Używasz komórkowej transmisji danych i właśnie znalazłeś większą aplikację, którą wolisz instalować na Wi-Fi. Po prostu zaznacz to, a kiedy będziesz w WiFi, przełącz „zaplanowane instalacje” (patrz trzeci zrzut ekranu powyżej).

Wypróbuj to w Google Play :)


1 Przykład niezaufanego wykrywania aplikacji:

Ostrzeżenie Aptoide
Aptoide ostrzega, że ​​aplikacja może być złośliwa (źródło: Aptoide; kliknij obraz, aby wyświetlić większy wariant)

Kilka rzeczy do zobaczenia tutaj:

 • Mały żółty wykrzyknik z czerwonym tytułem „Ostrzeżenie” jest natychmiast widoczny; szczegóły poniżej są wyświetlane po kliknięciu „pokaż”
 • Przeprowadzono 3 kontrole przeciwko złośliwemu oprogramowaniu dla tego pakietu, z których jeden jest ochroną przed złośliwym oprogramowaniem dla Aptoide
 • podpis został uznany za podejrzany z wielu powodów:
  • Aptoide nie jest znane jako „zaufany podpis” ( Aptoide utrzymuje „łańcuch zaufania” dla podpisów, porównywalny z PGP / GPG)
  • został użyty w innym miejscu do podpisania innego pakietu deweloperów (a ponadto, że podpis deweloperów był znany Aptoide, więc było to „ponowne podpisanie” prawdopodobnie wprowadzające jakiś hack)
 • niektóre informacje na temat kontroli ochrony przed złośliwym oprogramowaniem znajdują się na końcu pudełka

4

Sklep z aplikacjami Samsung jest zainstalowany na każdym urządzeniu mobilnym Samsung (co jest dużo). Są bardzo pomocne w przeciwieństwie do każdego innego sklepu z aplikacjami, do którego się zgłosiłem.

Może minąć tydzień, zanim nowa aplikacja przejdzie kontrolę jakości, ale warto poczekać. Są tak dobrzy w recenzowaniu aplikacji, że przesyłam je teraz do Samsunga przed Google Play.

Na początku może być trochę mylące, aby zrozumieć, jak to nazywa ich biuro sprzedawcy, ale hej, jesteśmy programistami, więc przywykliśmy do uczenia się krzywych.

Między innymi sprawdzają treść, aby upewnić się, że nie występują problemy z prawami autorskimi (coś, co może spowodować zablokowanie konta w Google Play) i dokładnie sprawdzają każdą opcję BARDZO na WSZYSTKICH wybranych urządzeniach.

Jeśli coś pójdzie nie tak i kontrola jakości nie powiedzie się, otrzymasz pełny podział dokładnie tego, co poszło źle (w tym log cat), a nawet film wideo replikujący problem i zawierają szczegółowe informacje na temat tego, co należy od Ciebie naprawić i ponownie przesłać.

To, co naprawdę robi na mnie wrażenie, to to, że są tak konstruktywni w swojej krytyce.

Po zatwierdzeniu aplikacji przez Samsung jestem bardzo szczęśliwy, że mam bardzo solidną aplikację, która działa tak, jak chcę.

Po prostu czuję się komfortowo, gdy Samsung zatwierdza jedną z moich aplikacji. Nie mówią ci ani nie klepią cię w nadgarstki, ani w żaden inny sposób nie traktują cię jak niegrzecznego ucznia w szkole, jeśli coś jest nie tak. Pomagają ci zrozumieć, co należy naprawić. Google Play po prostu ściągnie twoją aplikację i zawiesi cię bez żadnej pomocy, aby naprawić wszystko.


2

Niedawno odkryłem 1mobile.com , który wydaje się koncentrować wyłącznie na bezpłatnych aplikacjach. Ich unikalną funkcją są rekomendacje aplikacji uporządkowane tematycznie jako „listy aplikacji”. Ponadto, mimo że oferują aplikację umożliwiającą dostęp do ich rynku, mają również bezpośrednie linki pobierania APK na swojej stronie internetowej. Uważam je za najbardziej przydatne, gdy Google Play dochodzi do (błędnego) wniosku, że z nieokreślonych powodów moje urządzenie nie jest uważane za kompatybilne z niektórymi aplikacjami.

Uwaga: nie mam pojęcia, skąd biorą swoją treść; Nie znalazłem wiele pod względem wsparcia dla programistów ani interfejsu przesyłania. Wydają się mieć prawie każdą bezpłatną aplikację dostępną w Google Play. Czy po prostu skrobią witrynę Google? Czy są legalne?


2

Soc.io Mall określa się jako coś więcej niż tylko App Store. To centrum handlowe, w którym możesz mieć aplikacje, gry i e-książki. Wkrótce zostanie wzbogacony o audiobooki i muzykę!

 • Dostosowane Android Mall na podstawie twoich preferencji
 • Wiele nowych opcji jest niedostępnych w innych sklepach z Androidem
 • Wyjątkowa wygoda użytkowania

Antiroid to doskonała strona internetowa, która zapewni Ci odpowiednią bezpłatną alternatywę dla płatnej aplikacji (którą możesz kupić, gdybyś nie wiedział o tej stronie).

Opera (jak w przeglądarce internetowej) sklep mobilny posiada wiele aplikacji na Androida, które są ułożone według kategorii.

Zapewniając kolejną alternatywę dla użytkowników Androida.

EDYTOWAĆ:

Właśnie natknąłem się na Yandex.Store


AKTUALIZACJA: Centrum handlowe Soc.io ma niewiele aplikacji, które warto pobrać, Antiroid ma kilka aplikacji i wadliwą wyszukiwarkę, a sklep Yandex jest przeznaczony dla urządzeń europejskich (podejrzewam, że rosyjski).

2

W poprzednich odpowiedziach brakowało AndroidPIT, który prowadzi osobny rynek. Jasne, prawie wszystkie znalezione aplikacje znajdują się również w Playstore (ale niekoniecznie na odwrót: więc w przypadku brakujących aplikacji znajdują się linki do Playstore). Programiści muszą aktywnie utrzymywać swoje aplikacje na tej platformie (tj. Przesyłać nowe wersje), a dla aplikacji płatnych AndroidPIT zapewnia własny interfejs API licencji.

Jaki jest więc plus tej platformy? Ma aktywną społeczność (na forach i blogach z wiadomościami) i oprócz kart kredytowych można korzystać z alternatywnych metod płatności (np. Paypal). Ponadto można tam również znaleźć recenzje aplikacji. Tak więc dzięki komentarzom do playstore, lokalnym komentarzom i recenzjom można lepiej zrozumieć, jaka jest aplikacja - przed pobraniem. Ponadto niemiecki oddział ma nawet na swoim forum sekcję Recenzje aplikacji , w tym przeglądy aplikacji na zasadzie „dla każdej kategorii” - co ułatwia znalezienie odpowiedniej aplikacji, ponieważ podobne aplikacje są grupowane razem.

Jeśli więc podoba ci się ten pomysł, ale nie chcesz innego „źródła aplikacji” (dobrym pomysłem jest trzymanie się jednej platformy rynkowej, szczególnie w przypadku aplikacji płatnych - abyś nie tracił świadomości, którą aplikację zainstalowałeś z jakiego źródła, i wpaść w kłopoty podczas ponownej instalacji nowego (lub przywróconego do ustawień fabrycznych) urządzenia, nadal możesz udać się tam po informacje.

AKTUALIZACJA: AndroidPIT zamknął swój niezależny rynek aplikacji 31.12.2014 .


2

Yalp Store umożliwia pobieranie aplikacji bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Domyślnie Yalp Store łączy się z usługami Google za pomocą wbudowanego konta, więc nie musisz posiadać konta Google, aby z niego korzystać. Jedynym powodem do korzystania z rzeczywistego konta Google jest dostęp do płatnych aplikacji, które posiadasz lub pozostawienie recenzji.

Ma opcję poznania liczby modułów śledzących znalezionych w aplikacji i przeglądania raportu aplikacji za pośrednictwem Exodus Privacy

IMG:


1

Teraz Google koncentruje się na stronie edukacyjnej, oferując specjalną wersję swojego sklepu z aplikacjami o nazwie Google Play for Education . (Początkowo dotyczy tylko USA).

Ułatwia nauczycielom znajdowanie aplikacji, książek, filmów i innych treści odpowiednich dla uczniów szkół podstawowych i średnich, umożliwia masowe zakupy i możliwość bezprzewodowego rozpowszechniania aplikacji wśród tabletów uczniów.

W chwili premiery Google oferuje Play for Education w pakiecie z tabletami Google Nexus 7. Na początku 2014 roku firma planuje również zaoferować tablety Asus Transformer Pad i HP Slate 8 Pro.

Nauczyciele mogą znajdować aplikacje według poziomu klasy, przedmiotu lub innych kryteriów, a za treść zamówienia można zapłacić za treść.

Wideo: Przedstawiamy tablety w Google Play for Education


1

Chociaż jest to raczej „odpowiedź tylko z linkiem”, w tym przypadku nie ma mowy o tym, ponieważ dane źródło jest (miejmy nadzieję) utrzymane, a treść może ulec zmianie: Oto lista dostępnych rynków w katalogu DMOZ Mozilla, dająca również użytkownikom możliwość zgłaszać problemy z nimi (jeśli występują). Oprócz tych, które zostały już wspomniane w odpowiedziach tutaj, wymienia także np. Aptoide , AOpenSource - łącznie w chwili pisania tego tekstu na 25 rynkach Androida.


0

Otrzymałem bardzo dobrą liczbę instalacji z mobiletoones.com i apps.opera.com . Również moje przychody wzrosły w ciągu 2 dni. Jeśli szukasz ukierunkowanych użytkowników Twojej aplikacji, powinieneś rozpowszechniać aplikację do wielu źródeł, a nie tylko do jednej witryny!0

Aurora Store to rozwidlenie open source Yalp Store, które udostępnia Materialny interfejs użytkownika dla późniejszych.

Aurora Store to nieoficjalny klient FOSS do Google Play Store, o eleganckim wyglądzie, za pomocą Aurora możesz pobierać aplikacje, aktualizować istniejące aplikacje, wyszukiwać aplikacje, uzyskiwać szczegółowe informacje o modułach śledzących w aplikacji i wiele więcej.
Możesz także sfałszować informacje o urządzeniu, język i region, aby uzyskać dostęp do aplikacji, które nie są jeszcze dostępne lub są ograniczone w Twoim kraju | Urządzenie.
Aurora Store nie wymaga działania Proprietary Framework firmy Google, działa idealnie dobrze z usługą Google Play lub MicroG lub bez niej. W ten sposób unikniesz różnych problemów związanych z prywatnością.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.