Fałszywe ostrzeżenie „mało miejsca” (pamięć wewnętrzna) w HTC Incredible


16

Jakiś czas temu opublikowałem tutaj inne pytanie, gdy miałem dużo darmowej pamięci wewnętrznej, ale otrzymałem następujące ostrzeżenie:

Low on space: Phone storage space is getting low.

Problem był najwyraźniej błędem podczas aktualizacji do Piernika i postępując zgodnie z instrukcjami w zaakceptowanej odpowiedzi, aby uzyskać poprawkę, rozwiązano problem przez kilka miesięcy.

Jednak ostatnio otrzymałem tę samą wiadomość. Mimo że narzeka na niską pamięć wewnętrzną, kliknięcie ostrzeżenia powoduje wyświetlenie ekranu:

Internal storage: 348MB used, 400MB free

Korzystam z Verizon HTC Incredible z uruchomionym Piernikiem. Postępowałem zgodnie z instrukcjami z drugiego pytania (czyszczenie pamięci podręcznej systemu) i kilkakrotnie ponownie uruchomiłem telefon. Przeniosłem wiele aplikacji na kartę SD, która wydaje się rozwiązać problem na kilka dni, ale potem pojawia się ostrzeżenie. Wygląda na to, że 47% zapełnienia nie powinno wywoływać ostrzeżenia o małej ilości miejsca (które ma inne konsekwencje, takie jak brak odświeżania mojego e-maila).

Wszelkie pomysły, co tym razem jest nie tak?


3
Ten błąd może wynikać z prawie pełnego zapełnienia partycji / cache, / data lub / datadata. Mimo że masz 400 MB darmowego miejsca, te lokalizacje nie mają dostępu do całej tej przestrzeni. Możesz spróbować przenieść niektóre większe aplikacje na kartę SD, ale jeśli jest to / cache lub / datadata, jedynym rozwiązaniem byłoby usunięcie niektórych aplikacji lub usunięcie ich danych.
Ryan Conrad

2
@RyanConrad: Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, ile miejsca / zużyto miejsca na każdej z tych partycji bez rootowania?
jrdioko

1
@jrdioko - Nie sądzę, żebym kiedykolwiek spotkał się z tym konkretnym błędem - kiedy mój ma kłopoty, po prostu dostaję mnóstwo sił zamykających: - /. Jednak ekran ustawień mojej aplikacji pokazuje mi, jakie musi być użycie / data (nigdy nie w pobliżu pełnego, dopasowanie liczb / rozmiar danych zgłaszane przez DiskUsage), nawet jeśli moje aplikacje są w rzeczywistości ograniczone przez znacznie mniejsze / dane / dane (gdzie kończy się pokoju często). Myślę, że to daje błąd z powodu / data / data, ale pokazuje szczegóły z / data. To mylące jak diabli.
Pan Buster

1
@jrdioko - Mój dinc / dane to 748 MB, a mój / dane / dane to 149 MB. Wygląda na to, że twoje (i innych) powinno być takie samo.
Pan Buster

1
@jrdioko - FWIW Właśnie walczyłem z tym samym problemem i stwierdziłem, że powiedzenie Dolphin (mojej wybranej przeglądarki), aby Cache to SD Cardnaprawdę pomogło zwolnić trochę miejsca.
Pan Buster

Odpowiedzi:


9

Aby skonsolidować komentarze:

Znalazłem fantastyczny przewodnik partycjach z systemem Android i podstawami tutaj za pośrednictwem WIW w XDA postu . /datato wszystkie twoje osobiste ustawienia, wiadomości i informacje, podczas gdy /data/datasą specjalnie dla prywatnych danych twoich aplikacji. Domyślam się, że czyszczenie /cachezgodnie z powyższym opisem nie usuwa danych /dataani katalogów potomnych (w przeciwnym razie straciłbyś wszystkie aplikacje i ustawienia).

Nie sądzę, żebym kiedykolwiek spotkał się z konkretnym błędem, który widzisz - kiedy mój ma kłopoty, po prostu dostaję mnóstwo siły zamykającej: - /. Jednak ekran ustawień mojej aplikacji pokazuje mi, jakie musi być /dataużycie (nigdy nie pełne, liczby odpowiadają /datarozmiarowi zgłaszanemu przez DiskUsage), nawet jeśli moje aplikacje są w rzeczywistości ograniczone przez znacznie mniejsze /data/data(gdzie często brakuje mi miejsca). Myślę, że to daje błąd, /data/dataale pokazuje szczegóły /datazamiast. To mylące jak diabli.

Mój dinc /datama 748 MB, a mój /data/data149 MB. Wygląda na to, że twoje (i innych) powinno być takie samo. Dopóki nie poddasz się ciemnej stronie i nie zrootujesz swojego Incredible (i wtedy będziesz mógł zobaczyć konkretne użycie), będziesz chciał utrzymać rzeczy poniżej 149 MB (ish). FWIW, moimi największymi hogami dyskowymi są Facebook i Dolphin Browser.


jeśli zrootowałeś, jakie jest rozwiązanie?
Muhammad Umer

Nigdy nie byłem w stanie znaleźć rozwiązania. Oznacza to, że nigdy nie znalazłem sposobu na naprawienie małej /data/datapartycji. Rootowanie daje ci dostęp do użycia tej partycji, która w przeciwnym razie jest ukryta, co jest pomocne w próbach zarządzania rzeczami, ale nie rozwiązuje żadnych problemów. Kiedy napisałem to w 2012 roku, badałem pomysł powiększenia tej partycji, ale zdecydowałem, że nie warto ryzykować.
Pan Buster

1

Sprawdź tę odpowiedź na podobny problem. Zasadniczo usuń z /data/log. Zanim to zrobisz, jeśli masz szansę (telefon nadal działa), sprawdź pliki, aby zobaczyć, jakie błędy są rejestrowane.


0

Całkowita ilość miejsca wyświetlana w pamięci nie jest wykorzystywana przez aplikacje. Android mógł przeznaczyć część pamięci wewnętrznej na instalację aplikacji. Po zakończeniu przydzielonego miejsca nie można instalować nowych aplikacji i wyświetlać ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci. Możesz spróbować:

  1. Odinstaluj aplikacje
  2. Przenieś aplikacje na zewnętrzną pamięć lub kartę płatniczą. Możesz to zrobić, przechodząc do ustawień aplikacji. Niektóre aplikacje można przenieść według opcji ustawień aplikacji.
  3. Jeśli nadal masz problem z brakiem pamięci, skorzystaj z tej aplikacji . To tylko aplikacja, którą znalazłem w sklepie Play, która może przenieść te aplikacje na kartę SD, których ustawienia aplikacji na Androida nie mogłyby. Ale aby tego użyć, musisz być zrootowany .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.