Ostrzeżenie „mało miejsca” z ponad 50% darmowym


19

Niedawno zacząłem otrzymywać następujące powiadomienie:

Mało miejsca: zaczyna brakować miejsca w telefonie.

Po kliknięciu powiadomienia następuje przejście do ekranu „Wszystkie” aplikacje z listą miejsca zajmowanego przez każdą aplikację, a na dole pokazuje:

Pamięć wewnętrzna: używane 296 MB, 452 MB bezpłatnie

Dlaczego narzeka na brak miejsca, gdy wykorzystano tylko 1/3 pamięci wewnętrznej?

Edycja : To jest na HTC Incredible zarówno przed, jak i po aktualizacji z Froyo do Gingerbread.

Edycja 2 : Wygląda na to, że to nie tylko ja:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=20201&q=low%20memory&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=20014&q=low%20memory&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=02216e9b3aed01ad&hl=pl

itp.

Edytuj 3: Zadzwoniłem do Verizon w sprawie problemu (spodziewałem się, że otrzymamy standardowe polecenie „przywróć ustawienia fabryczne”), ale zamiast tego został eskalowany do poziomu 2. Osoba z poziomu 2 sprawdziła problem w swoim systemie i powiedziała, że ​​to znany błąd, a HTC jest prosząc wszystkie osoby z błędem, aby nie przywracały ustawień fabrycznych, zamiast tego zadzwoń do pomocy technicznej pod numer 866-449-8358 Zadzwoniłem do nich, a oni powiedzieli mi, że poprawka (poprzez aktualizację OTA) została wydana i zaktualizuję wersję Androida do 4.08.605.2 (obecnie mam 4.06.605.3). Ostatniej nocy mój telefon próbował wykonać kolejną aktualizację OTA, ale po ponownym uruchomieniu narzekał, że nie mógł go zainstalować z powodu małej ilości pamięci. Przedstawiciel HTC powiedział mi, aby usunąć aplikacje z telefonu, dopóki ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci nie zniknie, a następnie wybierz następujący numer, aby zmusić telefon do sprawdzania aktualizacji systemu (zwykle robi to tylko raz w tygodniu lub mniej więcej):

*#*#2432546#*#*

Zrobiłem to i nadal nie otrzymałem powiadomienia o aktualizacji systemu, ale mam nadzieję, że w ciągu tygodnia otrzymam nową wersję ...

Edycja 4 : Zadzwoniłem ponownie (zarówno HTC, jak i Verizon), aby sprawdzić, czy istnieje inny sposób na wymuszenie aktualizacji, ale powiedzieli mi, że mogę tylko przywrócić ustawienia fabryczne. Dużo ludzi są uruchomione w tym kilku publikacjach:

http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/

http://androidforums.com/incredible-support-trou Rozwiązywanie problemów/183963-low-space-phone-application-storage-notification-12.html

http://community.htc.com/na/htc-forums/android/f/91/t/14260.aspx?PageIndex=5

http://forums.androidcentral.com/verizon-droid-incredible/134223-second-gb-update-patch-reboot-issue-error-log-message.html


Widzę to dopiero po aktualizacji do Gingerbread
smp7d

@ smp7d: Przed aktualizacją miałem ostrzeżenia o małej ilości miejsca, ale mogły być uzasadnione. Po aktualizacji sytuacja pogorszyła się do tego stopnia, że ​​prawie nie mogę korzystać z telefonu bez czegoś wymuszającego zamknięcie lub narzekanie na pamięć.
jrdioko

Próbowałem tego, co polecił ci Verizon w Edycji 3 (wciąż czekam). Zaledwie kilka minut później ponownie otrzymałem ostrzeżenie o małej przestrzeni. Dziwi mnie, że na tej stronie nie ma więcej osób narzekających.
smp7d,

@ smp7d: To samo tutaj, zadzwoniłem ponownie, a oni powiedzieli, że trzeba czekać 24 godziny i jeśli nic nie widzę, oddzwonię. Zdecydowanie o tym wiedzą (możesz po prostu powiedzieć „Niesamowity błąd niskiej pamięci”). Tak, zdezorientowany, dlaczego nie jest bardziej rozpowszechniony, nawet jeden z moich współpracowników wpadł na to samo.
jrdioko

Problem powrócił. Wysłano kolejne pytanie .
jrdioko

Odpowiedzi:


8

Dostałem te instrukcje z http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/?replytocom=18668#respond To działało dla mnie. Moja aktualizacja instaluje się, gdy mówimy. :)

„Oto poprawka dla tych z was, którzy wciąż tkwią w otchłani między wprowadzeniem Gingerbread a łatką i nie otrzymali już kolejnego ogłoszenia OTA.

Wyczyść błędne przesyłanie z pamięci podręcznej

1. Uruchom odzyskiwanie • Naciśnij i przytrzymaj Zasilanie, wybierz opcję „Uruchom ponownie” • Gdy ekran się wyłączy, naciśnij i przytrzymaj Zmniejsz głośność i Zasilanie

2. Kiedy pojawi się biały ekran HBOOT, użyj przycisku głośności, aby przejść w dół do „RECOVERY”.

3. Naciśnij przycisk zasilania, aby wybrać „ODZYSKIWANIE”.

4. Gdy pojawi się trójkąt i wykrzyknik, przytrzymaj jednocześnie przyciski zwiększania głośności i zasilania.

5. Za pomocą przycisku głośności przewiń w dół do „Wyczyść partycję pamięci podręcznej” i wybierz ją.

6. Wybierz „Uruchom ponownie system teraz”

Możesz teraz poczekać na ponowne wyświetlenie aktualizacji lub wykonać poniższe czynności, aby wymusić sprawdzenie aktualizacji:

Ręcznie zmień datę w telefonie na rok temu. Spowoduje to automatyczne zalogowanie się na serwerach aktualizacji i otrzymasz odpowiednią aktualizację.

  1. Menu> Ustawienia> Data i godzina

  2. Odznacz opcję Automatycznie, aby zapobiec automatycznej aktualizacji daty i godziny

  3. Zmień datę na rok temu (w Ustaw datę)

  4. Odznacz Dane w tle z menu ustawień w obszarze Konta i synchronizacja (tak naprawdę nie wiem, czy to robi różnicę, ale i tak to zrobiłem)

  5. Wróć do głównych ustawień i wybierz Informacje o telefonie> Sprawdź dostępność aktualizacji i postępuj zgodnie z instrukcjami (musiałem to zrobić około trzy lub cztery razy.) W porównaniu z Wi-Fi poszło to DUŻO płynniej

Uwaga… po kliknięciu przycisku Zainstaluj i uruchom ponownie, pozostanie na ekranie Droid Eye po ponownym uruchomieniu komputera (około 5 minut), ale ostatecznie został zainstalowany.

Czytaj więcej: http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/#ixzz1gUZiGs1H


1
Dziękujemy za opracowanie linków, które opublikowałem wcześniej. Powinienem wyjaśnić, że kiedy mówi „rok za dniem dzisiejszym”, oznacza to rok temu (w przeszłości), a nie rok w przyszłości. To mnie na początku pomieszało.
jrdioko

Doskonały! Pamięć podręczna formatowania odkleiła mojego skrzypiącego starego HTC Incredible i teraz z radością się aktualizuje. Dzięki!
cbare

8

Dobra, w końcu go dostałem po spędzeniu czasu na przeglądaniu forów Androida.

Wątek wyjaśnia, jak wyczyścić /cachepartycję. Po wykonaniu tej czynności wątek wyjaśnia kilka sposobów ponownego uruchomienia aktualizacji. Ten, który pracował dla mnie, to tymczasowe ustawienie daty w przeszłości.


więc wszystko już gotowe? mogę spróbować tej nocy
smp7d

@ smp7d: Tak, nowa aktualizacja została zainstalowana i od tego czasu nie widziałem żadnych ostrzeżeń o małej ilości miejsca.
jrdioko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.