Instalowanie aktualizacji ICS


9

Mam problem - pół roku temu zainstalowałem 4.0.3 na Nexusie S. Zainstalowałem go, umieszczając plik „update.zip” w \sdcardfolderze, ponownie uruchamiając telefon, przytrzymując przyciski Power + VolUp, a następnie wybierając recoveryi instalując.

Jednak teraz pobrałem aktualizację 4.0.4, zrobiłem to samo, ale telefon utknął - po wybraniu recoveryzdjęcia Androida z czymś w kształcie kuli w brzuchu wyświetla się na sekundę, a następnie telefon robi się czarny - tylko przyciski są oświetlony.

Co może być nie tak?

Edycja: Oto film mojego problemu z YT, przepraszam za rozdzielczość, jest nagrany na moim laptopie


Upewnij się, że usunąłeś poprzedni update.zip przed zaktualizowaniem nowej wersji. (Wiem, że to dość proste - ale z twojego postu nie było jasne, czy to zrobiłeś, czy nie).
shar1z

Odpowiedzi:


2

Jest to znany błąd w oprogramowaniu układowym Nexus S 4.0.3, gdy zastosujesz plik update.zip i9020 w modelu i9023. Tło: i9020 ma samoświecący amol, a i9023 ma tradycyjny wyświetlacz LCD z podświetleniem. Odzyskiwanie nie włącza się podświetlenie, a ekran staje się czarny.

Prawdopodobnie pobrałeś update.zip z Google i nie używałeś oficjalnej metody aktualizacji, prawda?

W skrócie:
podświetlenie ekranu modelu i9023 jest wyłączone w trybie odzyskiwania z powodu tego błędu, ale wszystko inne po prostu działa

Oto wątek na XDA, który obejmuje właśnie to.

Możliwe rozwiązania, aby to naprawić:

  • Użyj mocnej latarki LED i podświetl ekran LCD tylko do instalacji 4.0.4, patrz zdjęcia poniżej (oba pokazują ten sam ekran główny, z tym że lewe ma wyłączone podświetlenie)
  • Odblokuj Nexusa S i zainstaluj działające niestandardowe odzyskiwanie ( przewodnik )

wymuszone oświetlenie normalne podświetlenie


0

To logo w tle to tryb odzyskiwania, wygląda na to, że plik binarny odzyskiwania zmarł z nieznanego powodu, być może update.zip jest uszkodzony i nie można go przeanalizować.

Być może warto spróbować skorzystać z kuchni dsixda, aby przekonwertować zip aktualizacyjny na flashowany zip, który można flashować, nie używając opcji menu aktualizacji odzyskiwania, ale wybierając plik ręcznie.

Ale oceniając youtubey, wygląda na to, że odzyskiwanie wzrosło b0rk3d, nie powiedziałeś, czy telefon nadal jest w stanie uruchomić się normalnie w twoim poście?


:-) @tomm: zobacz prawdziwy powód powyżej ^^
ce4

@ ce4: „Powyżej” i „poniżej” nie mają dużej użyteczności w odniesieniu do innych odpowiedzi, ponieważ można je sortować na wiele sposobów.
ale

Eee, tak. Dzięki :) Może to tylko zaufanie ;-)
ce4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.