Bateria - czy wytrzymają dłużej, jeśli zostaną naładowane, gdy są puste?


18

Mam zamiar kupić Samsunga Galaxy Ace (nie jest on zbyt drogi i myślę, że to całkiem niezły telefon), jednak wszyscy narzekają na żywotność baterii, ale przyznają, że nie jest źle w porównaniu do wszystkich innych smartfonów.

Czytam o tym, jak oszczędzać baterię za pomocą wskazówek / sztuczek i na pewno to zrobię; ale chciałbym wiedzieć, czy żywotność baterii zwiększyłaby ładowanie tylko wtedy, gdy byłaby całkowicie pusta (niektóre stare telefony uzyskiwały z tego oczekiwaną żywotność, nie wiem, czy teraz wszystko się zmieni)


Nie do końca o to pytałeś, ale: Słyszałem, że jeśli całkowicie naładujesz baterię przed pierwszym użyciem, poprawi to żywotność baterii. (Na przykład w instrukcji obsługi mojego telefonu jest napisane: „Zanim zaczniesz korzystać z telefonu, włóż baterię i naładuj ją do końca”).
offby1

Odpowiedzi:


17

Nowoczesne telefony wykorzystują akumulatory litowo-jonowe i litowo-polimerowe. Tak więc żywotność baterii nie ma wpływu na to, czy ładujesz je w 0%, czy w 90%. Ma tylko długoterminowy efekt. Baterie ulegają degradacji przy każdym cyklu ładowania. Cykl jest zwykle doładowaniem poniżej 50%. Tak więc ładowanie, gdy pojemność baterii jest wciąż stosunkowo wysoka, ma długoterminowy efekt mniejszej degradacji.

Innym częstym nawykiem pseudonaukowym, który nie ma korzeni, jest technika, którą wielu nazywa „formatowaniem”, w której zostawiasz podłączoną baterię na 16 godzin lub 3 * 8 godzin z rozładowaniem pomiędzy lub innymi bezpodstawnymi roszczeniami ze strony dowolnego forum lub sklepu telefonicznego . Jeśli nie mają dowodów naukowych, nie wierz im.


W rzeczywistości celowe opróżnianie i ładowanie „zużywa” cykle ładowania, które mogłyby być dobrze wykorzystane (tj. Rozładowanie przez faktyczne użycie telefonu do przydatnych rzeczy).
Martin

Nigdy nie słyszałem o zastosowaniu cyklu ładowania w celu poprawy rzeczywistej pojemności. Całkowicie rozładowania akumulatora, a następnie ładowanie go ponownie skalibrować baterię skrajni dźwięki dość wiarygodne dla mnie, choć.
Erik

1
@Erik ta kalibracja wymagała, aby kilka urządzeń działało poprawnie, ale nigdy nie widziałem, żeby potrzebował tego telefon z Androidem. Większość przypadków niskiego czasu pracy baterii wynika z użytkowania właściciela.
RR

10

Pełne rozładowania obciążają akumulator.

Ten temat może ci pomóc (w szczególności pierwsza odpowiedź).


Gdybym mógł podzielić punkty „poprawnej odpowiedzi” między tobą a Richardem, zrobiłbym to, ale w tej chwili wydaje się, że nie mogę :(
paulAl

3

Mówiąc o starych telefonach, myślę, że miałeś na myśli urządzenia, które miały baterie Ni-Cad. Ta praktyka ładowania tylko wtedy, gdy bateria była wyczerpana, znana jest jako efekt pamięci

Jak powiedział Richard, większość telefonów nie używa już Ni-Cad, ale Li-Ion lub Li-Poly, które nie wykazują takiego zachowania.

Trzymam urządzenia podłączone tak często, jak to możliwe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.