Jakikolwiek sposób automatycznego wybierania międzynarodowych numerów telefonicznych na podstawie mojej lokalizacji?


11

Dużo podróżuję za granicę (obecnie głównie między USA i Meksykiem, ale wkrótce też odwiedzę Europę, Afrykę i Amerykę Południową) i szukam aplikacji do wybierania numerów, która pozwoli mi ustalić międzynarodowe reguły wybierania numerów, więc mówić, dla każdego z moich kontaktów.

Ten post opisuje całkiem dobrze to, czego szukam, oraz aplikację dla PalmOS, która najwyraźniej zrobiła to całkiem dobrze.

Krótko mówiąc, powinienem być w stanie:

  • Podaj kraj dla każdego kontaktowego numeru telefonu
  • Określ kraj, w którym się znajduję (albo automatycznie według lokalizacji GPS, albo mogę wybrać moją lokalizację, profil wybierania numeru lub cokolwiek innego)
  • Następnie, kiedy wybieram numer, automatycznie wybierze odpowiedni kod kraju przed numerem.

Przykładowy scenariusz:

  • Mam wpis kontaktowy dla Boba, którego numer telefonu to 123-555-1234, a on jest w USA
  • Kiedy jestem w USA, Bob jest automatycznie wybierany jako 123-555-1234
  • Kiedy jestem w Meksyku, Bob jest automatycznie wybierany jako 00-1-123-555-1234

lub

  • Mam wpis kontaktowy dla Alicji, której numer telefonu to 33-33-12-34-56, a ona jest w Meksyku.
  • Kiedy jestem w USA, Alice jest automatycznie wybierana jako 011-52-33-33-12-34-56
  • Kiedy jestem w Meksyku, Alice jest automatycznie wybierana jako 33-33-12-34-56

Uwaga: to pytanie nie dotyczy wyboru najtańszego planu taryfowego dla każdego numeru ani wykonywania połączeń międzynarodowych za pomocą Skype lub innej usługi VoIP. Chodzi po prostu o wybranie odpowiednich międzynarodowych kodów wyjścia podczas wykonywania standardowego „bezpośredniego wybierania” z dowolnym operatorem komórkowym, którego używam.


Ogólnie rzecz biorąc, robimy „Jak mogę zrobić X?” ale nie „Czy jest aplikacja, która obsługuje X?” pytania. W tym przypadku myślę, że jest to właściwie jedno i to samo (nie widzę żadnego sposobu na rozwiązanie tego problemu poza aplikacją). To powiedziawszy, jeśli sformułowałeś to w poprzedni sposób, byłoby to pomocne w zniechęcaniu do złych pytań w stylu „zakupów” i może dać lepszą odpowiedź :)
Matthew Czytaj

2
@MatthewRead: Dzięki za sugestie. Zaktualizowałem pytanie, aby, mam nadzieję, być bardziej zgodne z Twoimi sugestiami. Dodałem także kilka przykładów i usunąłem odniesienie do VoIP, aby, mam nadzieję, wyjaśnić, jakiej konkretnej funkcjonalności szukam.
Flimzy

2
Czy nie możesz po prostu zapisać liczb w formie międzynarodowej? Na przykład Bob byłby +1-123-555-1234i Alice +52-33-33-12-34-56.
onik

@onik: Być może pokazuję tutaj swoją ignorancję, ale nie sądzę +52-33-33-12-34-56, żeby zadziałało, kiedy dzwonię z Meksyku ... ale może się mylę? Z pewnością warto spróbować następnym razem, gdy będę w Meksyku (w przyszłym tygodniu)
Flimzy

@Flimzy Nie jestem pewien co do Meksyku, ale działa we wszystkich krajach, w których byłem w Europie.
onik

Odpowiedzi:


8

Możesz po prostu zapisać liczby w formie międzynarodowej. Na przykład Bob byłby +1-123-555-1234i Alice +52-33-33-12-34-56.


Dzięki! Działa to dla mnie całkiem dobrze, z wyjątkiem otrzymywania SMS-ów ... Zadałem więc dodatkowe pytanie .
Flimzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.