Google IO Galaxy Tab 10.1 odmawia włączenia, jest jakaś nadzieja na przebudzenie?


10

Jest to jedno z około tysiąca limitowanych urządzeń Google IO z limitowanej edycji urządzeń Samsung Galaxy Tab 10.1. Znany był od dłuższego czasu i podatny na „sen śmierci”, który sprawiał, że nie włączał się, dopóki długo nie nacisnąłeś przycisku zasilania podczas dotykania ekranu.

Urządzenie nigdy nie zostało zrootowane, używane tylko lekko, nigdy nie upuszczone, wszystko wskazuje na prosty problem z oprogramowaniem / oprogramowaniem układowym (nawet nie ma problemu z klejeniem ekranu jak inne w swojej partii). Kabel ładujący działa (i działał w przeszłości), urządzenie „powinno” zostać naładowane (pozostawione podłączone na noc), chociaż zaprojektowano je bez żadnych wskaźników stanu naładowania.

Rzeczy, które próbowałem, że wiele forów, takich jak XDA i fora Android, zaleca (ale nic nie robi) :

  • Przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund
  • Przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund i dotknij / porusz palcem na ekranie (służy do pomocy, już nic nie robi)
  • Alternatywnie utrzymuj moc i głośność w górę / w dół (lub dowolną ich kombinację)

W tym momencie teoretycznie jest to po prostu drogi przycisk do papieru, dlatego jestem skłonny wyrządzić mu szkody, aby ponownie uruchomić, lub po prostu użyć go jako części. To musi być „prosty” problem z oprogramowaniem układowym, więc uważam, że nie powinienem brać do niego pługa i wyciągać baterii ani lutować kablem debugującym, żeby coś zrobić.

Jakieś pomysły?

EDYCJA: Należy zauważyć, że ani w systemie Windows, ani Linux żadne urządzenie nie pojawia się ani nie jest montowane po podłączeniu urządzenia podczas którejkolwiek z wyżej wymienionych procedur. Nvflash nic nie widzi.

EDYCJA 2: Dla osób nie znających Galaxy Tab 10.1 wydaje się, że jest to w większości źle zaprojektowane urządzenie z trzema fizycznymi przyciskami (Zasilanie, Zwiększanie / zmniejszanie głośności) i być może zerowymi wskaźnikami. To sprawia, że ​​liczba opcji pozostających do debugowania przez konsumenta wynosi zero. Poczekam tydzień, a jeśli nikt nie będzie miał lepszego pomysłu, dosłownie łamię przyssawkę i fizycznie wyjmuję baterię.

EDYCJA 3: Okej, podglądanie Androida, nie mogłem już dłużej czekać i ruszyłem dalej, otwierając przyssawkę. Miały rację, plastik z tyłu jest bardzo delikatny (i zatrzaskiwany w dwóch miejscach, choć czysto kosmetyczny). W środku jest dość schludnie, a akumulator i wnętrzności są łatwo widoczne. Moja próba odczytania napięcia akumulatora ujawniła, że ​​jest on w zasadzie martwy. Brak rzeczywistego napięcia. Moje najlepsze przypuszczenie w tym momencie jest takie, że obwód ładowania wymaga pewnego rodzaju minimalnego prądu dostępnego w akumulatorze, zanim będzie on próbował go naładować (lub być może wystarczający do uruchomienia i umożliwienia obsługi oprogramowania). Wydaje mi się dość głupi. Jeśli uda mi się zdobyć nową baterię lub coś, by bezpośrednio naładować istniejącą baterię LUB LUB brodawkę ścienną, aby bezpośrednio dostarczyć 3,7 V, spróbuję tego.

Poza tym wygląda na to, że jestem całkowicie SOL i miałbym więcej szczęścia, publikując posty na forach Hack-a-day QA niż na poważnych forach wsparcia dla konkretnego oprogramowania, takich jak entuzjaści Androida. Jeszcze raz dziękuję! Może wrócę później, aby uzyskać pomoc w instalacji Ubuntu na moim Droid 1.

EDYCJA KOŃCOWA !: Po szybkiej wędrówce do Hackaday dostałem potwierdzenie, że rzeczywiste napięcie odczytu na moich zaciskach akumulatora było PONIŻEJ minimum dla Li-Ion, więc akumulator był w zasadzie rozładowany. Kolejny szybki ebay znalazł dla mnie „nowy” za ~ 35 $. 5 dni później i podłączyłem nową baterię i tada! To działa! .. w pewnym sensie.

Z powodu nadmiernego stresu związanego z rozładowaniem (lub być może tak samotnym) proces uruchamiania został przerwany i utknął w nieskończonej pętli rozruchowej. Po około 4 godzinach bawiących się przy użyciu tej metody szybkiego uruchamiania i czyszczenia użytkownika, ale odkrywając, że system Windows nie rozpoznał tego jako nic innego niż „Unkown Device”, po kolejnych 2 godzinach włamania dookoła odkryłem, że to moje okropne tani chiński podróbka, który jest winowajcą !!

Znaleziono oryginalny kabel, podłączono go, działa fastboot, spróbuj wyczyścić za pomocą fastboot -w, po prostu zawiesza się. Fooey. Następnie postępuję zgodnie z tą metodą odbrajania przy użyciu pobierania odin, aby sflashować ROM „Stock”. To działa! Tak !!! Niestety wrócił do Androida 3.2 ... ale nie mogę narzekać, ponieważ jestem teraz dumnym właścicielem tabletu z Androidem za 35 USD (+ 10 godzin pracy).

Co za przygoda. Mam nadzieję, że ten dziennik pomoże komuś po drodze w przygodzie na tablecie.

Odpowiedzi:


4

Odpowiedź końcowa (podsumowując pytanie) [krótka wersja]: bateria była całkowicie rozładowana, kiedy otworzyła się i zmierzyła na zaczepach, napięcie było poniżej bezpiecznego minimum. Podłączono nową baterię zamówioną w serwisie eBay, tablet działał! Musiałem tylko uciec przed cyklem rozruchowym doom, zrootować i zainstalować Cyanogenmod 9 alpha (których jest wiele dostępnych samouczków dla obu z nich w Internecie)


1

Pamiętam, że czytałem, gdzie ktoś miał podobny problem ze swoim Droidem X (awaria oprogramowania, a tryb ładowania / odzyskiwania nie ładuje baterii), więc podał napięcie bezpośrednio wystarczająco długo, aby normalnie flashować / uruchamiać, a następnie ponownie podłączyć ładowarkę i bateria.

Jeśli przynajmniej możesz wprowadzić go w tryb „urządzenie jest wyłączone, ale ładowanie baterii”, stamtąd powinno być dobrze. Przepraszamy, ale nie mogę sprecyzować konkretnego tabletu.


Prawdopodobnie by to zadziałało, zakładając, że bateria mogłaby zostać ponownie naładowana (czego nie może, zgodnie z tym świetnym przewodnikiem ), chociaż karta galaktyki faktycznie ma DWA baterie, które współpracują ze sobą, i musiałbym dokładnie dopasować napięcie , a wszystko to ryzykując zabicie urządzenia. Polecam to tylko dla odważnych i wyposażonych w naprawdę dobry zasilacz stołowy. W tym momencie prawdopodobnie łatwiej będzie naładować akumulator (choć nie polecam też ... niebezpieczeństwa pożaru! )
TechNinja

1

Moja żona i ja mamy telefon Samsung Galaxy Nexus i widziałem dokładnie ten problem z obu naszych telefonów. Urządzenia mogą wejść w ten dziwny stan, w którym mają rozładowaną baterię, ale nie ładują się po podłączeniu do ładowarki. W naszych telefonach rozwiązaniem jest wyjęcie baterii, poczekaj kilka minut, a następnie włóż baterię i włącz zasilanie z ładowarki. Stamtąd otrzymujemy ikonę ładowania baterii bez włączania urządzenia. Czy próbowałeś odłączyć ciasto od reszty tabletu? Jest tutaj obraz pokazujący, które złącze należy pobrać:

Odłącz akumulator w urządzeniu Samsung Galaxy Tab 10.1

Ponadto niektóre urządzenia mogą się włączać, gdy akumulator jest odłączony i podłączony tylko do źródła zasilania. Nie jestem pewien, czy Galaxy Tab 10.1 zachowuje się w ten sposób, ale ponieważ już złamałeś obudowę, warto spróbować.


Nie, nie ma tam pomocy. Konstrukcja jest taka, że ​​bateria jest w 100% wymagana. Wiem , że nigdy nie zaprojektowałbym takiego urządzenia tak zależnego od tego, co w zasadzie oznacza oponę samochodową, która w końcu się zużyje lub zepsuje, nie wspominając już o zablokowaniu jej za obszarem nieobsługiwanym przez użytkownika. Do licha! jeśli nie możesz go otworzyć, nie masz go.
TechNinja,

0

Prolog:

Napotkałem podobny problem z pozornie twardą cegłą Samsung Galaxy Tab (nie jestem pewien, który model; raczej nowoczesny).

Czytając na ten temat programistów XDA, wśród wielu dyskusji na ten temat natknąłem się na artykuł, który był nieco nie na temat, ale nadal interesujący dla mnie, aby go przejrzeć: dotyczył modyfikacji sprzętu w domu (zworki, lutowanie ), dzięki czemu staje się „płytą programistyczną” (używaną w Samsungu ) z bardziej specjalnymi trybami działania (tutaj: niemożliwy do odblokowania mod ).

I powiedział w części „Instrukcje specjalne”:

Potencjalne rozwiązanie:

Normalną sekwencję ładowania baterii [po modyfikacji] można aktywować przez przytrzymanie zasilania przez 4 sekundy, a następnie podłączenie urządzenia

Miałem szalony pomysł, aby wypróbować to na martwym urządzeniu, chociaż nie było to reklamowane jako metoda odblokowania normalnego, niezmodyfikowanego sprzętu Galaxy Tab.

(Żadna inna metoda nie działała, np. Ładowanie przez wiele godzin lub naciskanie różnych kombinacji przycisków).

Moja historia:

Nacisnąłem więc przycisk zasilania, przytrzymałem go przez co najmniej 4 sekundy, a następnie, nie zwalniając go, podłączyłem ładowarkę do zaczepu.

I włączony!

(To było w 100% naładowane.)

Pomyślałem o tym w następujący sposób: wystąpił błąd w obwodzie włączania i ładowania, a opisana sztuczka zresetowała go i wymusiła w nim normalny tryb.

Epilog:

Być może podstępem była inna metoda wymieniona tutaj: przytrzymanie przycisku zasilania i dotknięcie ekranu. Nie jestem pewny.


0

Pomyślałem, że będę musiał zdjąć osłonę, żeby zrobić baterię, ale potem znalazłem oryginalną ładowarkę kablową i w ciągu kilku minut po przytrzymaniu przycisku zasilania i przycisku głośności w górę uruchomiłem się. Ładuje się ładnie. Wcześniej ładowałem swój tablet tańszą ładowarką sklepową za dolary. Wypróbuj to przed próbą zepsucia baterii.


0

Miałem ten problem wiele razy, a także próbowałem wszystkiego, co publikują inni. Oto, co działa dla mnie: podłącz ładowarkę do pulpitu. Myślę, że uruchamia się ponownie. Naprawdę nie wiem, wiem tylko, że to działa. Właściwie musiałem to zrobić dzisiaj, więc pomyślałem, że opublikuję moją poprawkę. Powodzenia

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.