Jak ustalić, która aplikacja tworzy powiadomienie


12

Używam Androida 2.2 na HTC Legend. Mam na nim wiele aplikacji.

Dzisiaj, po zmianie operatora komórkowego, na górnym pasku pojawiło się powiadomienie. Po kliknięciu na nim jest napisane, że moje połączenie z Google jest nieprawidłowe i prosi o hasło.

Ponieważ jednak jest to nakładka na okno dialogowe, nie mam pojęcia, czy jest to aplikacja, której mogę zaufać (np. Natywna), czy jakiś rodzaj oszustwa.

Masz pomysł, jak rozpoznać, z której aplikacji / usługi pochodzi ta wiadomość?


To może powiedzieć, która aplikacja stworzona go w LogCat.
Bryan Denny

Może to być w jakiś sposób powiązane z Czy istnieje wiarygodny sposób na wykrycie aplikacji odpowiedzialnej za reklamę Airpush? Jeśli nie Airpush, może to być kolejna platforma reklamowa oparta na push.
eldarerathis

Ok, właśnie dodałem błąd do Androida: code.google.com/p/android/issues/detail?id=26587
Raphael Jolivet

4
W Lollipop możesz stuknąć i przytrzymać powiadomienie na rozwijanym pasku powiadomień, aby zidentyfikować aplikację. Ale masz naprawdę starą wersję Androida, więc masz pecha.
Huey,

Odpowiedzi:


4

Ta metoda nie działa na Androidzie 2.2.

Testowane na Kitkat Android 4.4.2

Naciśnij długo powiadomienie i wybierz App info. Nastąpi przejście do aplikacji ustawień i wyświetlenie szczegółów aplikacji, z której pochodzi powiadomienie.

na Lollipop

Długie naciśnięcie pokazuje nazwę aplikacji zamiast powiadomienia.


Nie zrozum mnie źle, ale to, co napisałeś, jest mniej więcej powszechnym faktem. Nawet jeśli nie, Huey wcześniej wymyślił to w komentarzu do pytania tutaj . To powinna być wiki. Biorąc pod uwagę, że istnieje aktywna nagroda, właściwym sposobem udzielenia odpowiedzi (IMO) byłoby najpierw wyjaśnienie, dla którego systemu Android nagroda szuka odpowiedzi, a następnie opublikowanie odpowiedniej odpowiedzi. Na razie odpowiedź nie ma związku z pierwotnym pytaniem i nie wydaje się również mieć związku z nagrodą.
Firelord

Odpowiedziałem głównie osobom poszukującym odpowiedzi na tytuł. Wątpię, by wiele osób wiedziało, że możesz długo naciskać powiadomienia. Gdybym nie widział komentarza, myślę, że wielu innych też go nie widziałoby. :) Mam nadzieję, że ktoś inny udzieli ostatecznej odpowiedzi Froyo.
miva2

Właściwie ktoś też kiedyś opublikował podobną odpowiedź. Na tej stronie jest usunięta odpowiedź (o ile pamiętam) zawierająca MIUI o treści prawie podobnej do twojej.
Firelord

Jeśli uważasz, że to nie jest przydatne w przypadku tego pytania, sugeruję oflagowanie go i głosowanie za nim. Możemy pozwolić społeczności decydować, czy jest to przydatne, czy nie. Myślałem, że to było.
miva2
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.