Wyłącz instalację całego oprogramowania


12

Czy istnieje sposób na zablokowanie (za pomocą hasła / kodu PIN lub co innego) wszelkiego rodzaju instalacji oprogramowania na tablecie / smartfonie z Androidem?

Rozumiem, że można zablokować za pomocą kodu PIN instalacji aplikacji Market, ale działa to tylko w przypadku aplikacji płatnych i istnieją inne sposoby instalowania aplikacji innych niż Market.

Rootowanie nie stanowi problemu.

Dziękuję Ci!

Odpowiedzi:


10

Niestety, Android nie oferuje tej funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Istnieje jednak kilka aplikacji innych firm na rynku, które mogą pomóc.

Osobiście używam App Protector Pro na tablecie mojego syna. Ta aplikacja umożliwia ustawienie kodu PIN, a następnie skonfigurowanie „listy zablokowanych” dowolnych zainstalowanych aplikacji, w tym aplikacji systemowych. Wśród innych aplikacji dodałem Ustawienia i Instalatora pakietów do tej listy. Wyświetla to monit o podanie hasła po instalacji (lub odinstalowaniu) dowolnej aplikacji, w tym z rynków alternatywnych (Amazon Appstore, GetJar itp.), A nawet pobierających pliki APK. Sam App Protector Pro jest również domyślnie ustawiony na liście „chronionych”.

Oczywiście, jeśli Twoje urządzenie znajduje się w rękach osoby, która jest nieco obeznana z systemem operacyjnym Android, może zrobić wiele rzeczy, aby obejść tego rodzaju ochronę, na przykład przywrócić ustawienia fabryczne z konsoli odzyskiwania.

[Edycja 5-letnia]:
Android 5.0 wprowadził funkcję profili ograniczonych . Umożliwia to blokowanie nowych instalacji ze Sklepu Play i wyłączanie już zainstalowanych aplikacji dla użytkowników z ograniczonym dostępem. Niestety ta funkcja jest dostępna tylko na tabletach. Telefony nadal muszą polegać na aplikacjach „ blokujących ” innych firm, ale z różnym powodzeniem.


Właśnie tego szukałem.
Jeszcze

@Chahk Czy istnieje wersja 2017 dla tej odpowiedzi, proszę?
Min Naing Oo

1
@MinNaingOo Dodano nowszą aktualizację.
Chahk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.