Czy możesz uzyskać listę aplikacji RUNNING na Androida w celu ich aktywacji?


9

Na moim telefonie z Androidem Samsung Galaxy S: jeśli uruchomię kilka aplikacji, mogę uzyskać ich przegląd w ikonie „Aktywne aplikacje” na moim pierwszym ekranie.

Kliknięcie tej ikony pokazuje mi wszystkie aktywne aplikacje, ale pozwala mi tylko je zakończyć.

Nie mogę ich aktywować.

Naciśnięcie środkowej ścieżki dotykowej na dole wyświetla ostatnie 6 klikniętych ikon - które mogą, ale nie muszą, być uruchomione.

Fi, jeśli uruchomię 6 aplikacji, widzę te 6 ikon, jeśli uruchamiam 7., widzę ostatnie 6 uruchomionych. Nie zobaczę ponownie pierwszej ikony. Więc jak mogę aktywować ten pierwszy, poza tym, że jest uruchomiony i stukając ponownie jego ikonę?

Proszę, nie zaczynaj mi mówić, dlaczego powinienem uruchomić 6 lub więcej aplikacji. Oczywiście nie o to chodzi :)

ODPOWIEDŹ:

Nie możesz - przynajmniej nie używając systemu, który jest zainstalowany. Cóż, naprawdę nic wielkiego. Chciałem tylko sprawdzić, czy czegoś mi tu brakuje. Pochodzące z systemu Windows ( a nie wszyscy jesteśmy, bo inaczej powinniśmy teraz trzymać iPhone'a ), nie wydawało się to nielogiczne. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Trzymam listę najczęściej używanych aplikacji na ekranie głównym. Więc nie muszę używać ignorowanej listy 6 aplikacji. Świetne pytanie!
Barfieldmv,

Dla przypomnienia, Advanced Task Killer Free firmy ReChild może być używany jako rodzaj przełącznika aplikacji. Możesz ustawić „Domyślne działanie kliknięcia” na „Przełącz na”. Jednak robienie czegoś takiego nie jest tak naprawdę zwykłym obiegiem pracy Androida.
Lie Ryan,

Odpowiedzi:


8

Inteligentny pasek zadań aplikacji wyświetli listę wszystkich zadań (aplikacji), które są aktualnie uruchomione na twoim urządzeniu, i pozwoli ci przejść do tej aplikacji, podobnie jak natywna funkcjonalność, ale nie jesteś ograniczony do 6 najnowszych aplikacji.

Zasadniczo otwiera się z dowolnego ekranu, a także pozwala ustawić niektóre skróty i widżety oraz wybierać spośród wszystkich zainstalowanych aplikacji (takich jak szuflada aplikacji), dzięki czemu można wykonać dowolne zadanie z dowolnego miejsca w telefonie bez konieczności przechodzenia najpierw do ekranu głównego.

Istnieje wiele innych aplikacji, które pozwalają przełączać się między uruchomionymi aplikacjami, wystarczy wyszukać na rynku „przełącznik zadań”.


8

Wygląda na to, że przesadzasz. Android robi wszystko, by inteligentnie zarządzać aplikacjami i zasobami. Po opuszczeniu aplikacji będzie ona ogólnie działać tak długo, jak długo będą dostępne zasoby. Długie naciśnięcie przycisku Home i wybranie go lub ponowne uruchomienie skrótu powinno przywrócić Cię do uruchomionej aplikacji.

Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia, czy nadal działa, czy nie - każda aplikacja ma zapisać swój stan w taki sposób, że jeśli system operacyjny zabije go przed powrotem, powinien móc ponownie uruchomić w takim samym stanie, w jakim go zostawiłeś. Nie jest to jeszcze powszechnie stosowane w programach, ale wydaje się, że jest obecnie znacznie bardziej rozpowszechnione - prawdopodobnie dlatego, że programiści przyzwyczaili się do „Androida”.


1
Wiem. Ale przycisk aplikacji daje mi (w tej chwili) 3 strony pełne ikon, a lista ta na pewno się powiększy. Nie chcę przejść do strony 2, 3 lub 4, aby ponownie uruchomić (lub wywołać w zależności od punktu widzenia) jedną z wymienionych ikon. Zacząłem trochę wcześniej i chcę tylko zrestartować jeden z nich .. nie przedzierać się przez wszystkie zainstalowane.
Edelcom,

1
Potrafię współczuć, ale nadal uważam, że pracujesz przeciwko konfiguracji systemu. Naprawdę nie ma uruchomionego lub nie ma różnicy, poza aplikacjami, które aktywnie wykonują pracę w tle, i w takim przypadku pozostawiają powiadomienie. Jeśli często korzystałeś z aplikacji, do których nie chcesz kopać, możesz lepiej skorzystać ze skrótów na ekranach głównych lub wypróbować aplikację zastępującą dom, która pozwalała na uporządkowanie menu aplikacji. Wierzę, że Launcher Pro to robi, na przykład.
Saiboogu,

1

Znam dwa inne miejsca w Androidzie, aby uzyskać listę aktualnie uruchomionych. (To jest na moim telefonie Motorola).

Z ekranu głównego:

Settings | Applications | Running Services

LUB

Settings | Applications | Manage Applications | Running

Widoki są różne; jeden pokazuje wszystkie usługi z każdej aplikacji, drugi tylko pokazuje aplikacje.


@Al E .: OK, taki sam komentarz jak w innym odpowiedzi. Widzisz tylko listę uruchomionych programów, nie możesz aktywować programu, czy możesz? Chcę go aktywować (przynieść na wierzch).
Edelcom,

Musisz uruchomić aplikację. Brakuje Ci listy aplikacji? Nie wiem, co Samsung zrobił z twoim interfejsem, ale na moim Droidie mam trzy ikony na dole ekranu głównego. Telefon po lewej stronie, kula po prawej stronie (uruchamia przeglądarkę) i siatkę pośrodku, która wyświetla listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na moim telefonie.
ale

Myślę, że chce przejść do aplikacji z listy „uruchomionych aplikacji”. Coś jak karta Alt + w systemie Windows.
Matt

2
To nie tak działa telefon. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji, po prostu dotknij jej ikony. W przypadku aplikacji, do których chcesz mieć szybki dostęp, utwórz skrót na jednym z ekranów głównych.
ale

1
@ Al E. Zajęło mi trochę czasu, aby się z tym pogodzić. Przez jakiś czas próbowałem używać telefonu jak maszyny z systemem Windows, co na szczęście tak nie jest.
Matt

0

Zwykle uruchamiałem aplikację, wprowadzając nazwę aplikacji w polu wyszukiwania. W mojej Samsung Spica jest dedykowany „przycisk wyszukiwania”, mogę kliknąć przycisk wyszukiwania, aby przejść do pola tekstowego wyszukiwania i zacząć pisać kilka pierwszych liter aplikacji, które chcę uruchomić; autouzupełnianie zrobi resztę i możesz kliknąć aplikację, którą chcesz uruchomić.

W systemie Android koncepcyjnie wszystkie programy są ciągłe i nigdy nie są zatrzymywane. Gdy system operacyjny musi odzyskać pamięć, zatrzymuje aplikację i prosi ją o zapisanie stanu; później system operacyjny budzi aplikację i prosi o załadowanie jej stanu. Koncepcyjnie aplikacje nigdy nie umierają; koncepcyjnie wszystkie aplikacje działają cały czas; Cykl życia Aktywności Androida ma na celu dać złudzenie.


Wiem. Ale przycisk aplikacji daje mi (w tej chwili) 3 strony pełne ikon, a lista ta na pewno się powiększy. Nie chcę przejść do strony 2, 3 lub 4, aby ponownie uruchomić (lub wywołać w zależności od punktu widzenia) jedną z wymienionych ikon. Zacząłem trochę wcześniej i chcę tylko zrestartować jeden z nich .. nie przedzierać się przez wszystkie zainstalowane.
Edelcom,

@Edelcom: Czy czytałeś mój pierwszy akapit? Nie musisz przedzierać się przez wszystkie te ikony, pole szybkiego wyszukiwania może służyć do wyszukiwania zainstalowanych aplikacji, a także Internetu. Możesz wpisać kilka pierwszych liter nazwy aplikacji, a pole tekstowe przeszuka aplikację, którą chcesz uruchomić.
Lie Ryan,

Czytałem twój pierwszy akapit? Ale dlaczego powinienem pamiętać pierwsze znaki dowolnej aplikacji, aby ją aktywować? Dla popularnych, takich jak Facebook i Twitter, ok, ale inne? Pole wyszukiwania jest bardzo przydatne, ale do aktywacji działającej aplikacji? Powiedziawszy to: to naprawdę nie jest wielka sprawa (to moje pytanie). Pochodząc z systemu Windows (i nie wszyscy jesteśmy), po prostu dziwne było, że mogłem wywołać ostatnie 6 kliknięć, ale nie ten, którego postanowiłeś nie kończyć.
Edelcom,

@Edelcom: Ale w systemie Android wszystkie programy są zawsze uruchomione i nigdy się nie kończą, „lista aktualnie działających programów” to dokładnie „wszystkie twoje aplikacje”. Jeśli masz ulubione programy, z których regularnie korzystasz, umieść skrót na ekranie głównym; jeśli chcesz wrócić do ostatnio używanej aplikacji, wyświetlanych jest 6 najnowszych aplikacji (nie sądzę, aby ktokolwiek mógł zarządzać więcej niż 6 aktywnymi zadaniami jednocześnie, mózg większości ludzi może przechowywać tylko 3-7 fragmentów informacji czas); jeśli chcesz uruchomić rzadko używaną aplikację, użyj szybkiego wyszukiwania lub pełnego menu aplikacji.
Lie Ryan,

0

Program taki jak Advanced Task Killer da ci listę uruchomionych aplikacji. Długie naciśnięcie jednego z nich powoduje wyświetlenie menu, a jedną z dostępnych opcji jest przejście do aplikacji. Możesz także dostosować długie naciśnięcie, aby domyślną czynnością było „przełącz na”, oszczędzając ci menu.

Istnieje wiele powodów, dla których coś takiego jak zabójca zadań nie jest czymś, czego powinieneś używać, ale nie będę się tym zajmował. Mam go tam na bardzo rzadką okazję, że muszę zabić nieuczciwy proces.

Możesz także wyszukać w App Brain „przełączniki zadań”. AppSwipe! wygląda przyzwoicie, ale go nie użyłem (ani żadnego z nich).


0

To może nie do końca odpowiedzieć na twoje pytanie, ale jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk Home, powinieneś otrzymać listę ostatnio uruchamianych aplikacji. Naciśnięcie dowolnego z nich spowoduje aktywację aplikacji.

Jest to wbudowane w (uważam) program uruchamiający, więc możliwe jest, że dotyczy to tylko zwykłego Androida i że zachowuje się inaczej w TouchWiz (lub jakiejkolwiek skórze, którą Samsung nałożył na telefony Galaxy S).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.