Jak odzyskać aplikacje po przywróceniu ustawień fabrycznych?


13

Mam kilka aplikacji zainstalowanych na moim urządzeniu i chcę przywrócić ustawienia fabryczne. Czy istnieje prostszy sposób na ponowną instalację moich aplikacji po zresetowaniu (przy jak najmniejszej liczbie interwencji użytkownika) bez konieczności przeszukiwania ich wszystkich w usłudze Market i ponownej instalacji po kolei?

Rootowanie nie stanowi problemu.

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi:


11

Jeśli masz urządzenie 4.x, automatyczne tworzenie kopii zapasowych / przywracanie znajdujące się w obszarze Settings -> Backup & reset -> Back up my datai Automatic restoreopcje działają poprawnie. Korzysta z własnych serwerów Google, aby zapisać listę aplikacji zainstalowanych w telefonie. Po przywróceniu ustawień fabrycznych po zalogowaniu się przy użyciu tego samego konta Google umożliwia przywrócenie tych aplikacji. Pamiętaj, że jeśli celem przywrócenia ustawień fabrycznych jest zmiana domyślnego konta Google, musisz najpierw dodać to konto do telefonu, a następnie zmienić konto Backup accountdodatkowe, które właśnie dodałeś.

W starszych wersjach Androida automatyczne tworzenie kopii zapasowych / przywracanie nie było bardzo niezawodne, ale na rynku jest kilka aplikacji innych firm, które mogą pomóc w zależności od tego, jaki dokładnie jest twój cel. Jeśli chcesz po prostu ponownie zainstalować aplikacje, AppBrain i Fast Web Installer są świetne. AppBrain umożliwia zapisanie listy zainstalowanych aplikacji w ich witrynie internetowej, a po przywróceniu ustawień fabrycznych wystarczy ponownie zainstalować te dwie aplikacje, zalogować się, wybrać wcześniej utworzoną listę, a także rozpocząć proces, który automatycznie instaluje „brakujące” aplikacje bezpośrednio z Market.

Jeśli musisz także przywrócić ustawienia i dane związane z tymi aplikacjami, lepiej jest wykonać kopię zapasową Titanium (wymagane rootowanie). Ta aplikacja tworzy kopię zapasową wszystkich zainstalowanych aplikacji i ich ustawień / danych na karcie SD. Po przywróceniu ustawień fabrycznych instalujesz Titanium z usługi Market, a następnie przywracasz. Może także tworzyć kopie zapasowe / przywracać aplikacje i ustawienia systemowe, co może pomóc po przywróceniu ustawień fabrycznych, ale generalnie nie jest to zalecane, szczególnie jeśli planujesz zainstalować niestandardową pamięć ROM.


Świetna odpowiedź! Jednak łącze do Fast Web Installer jest zepsute. Czy znasz alternatywę?
TrojanName,

1
Niestety Fast Web Installer nie działał przez długi czas, być może odkąd „Android Market” został przemianowany na „Google Play Store”. Google poczyniło duże postępy w procesie aktywacji urządzenia po raz pierwszy w najnowszych wersjach Androida. Najczęściej aplikacje powinny zacząć się instalować automatycznie po zalogowaniu się na konto Google w telefonie, pod warunkiem, że wcześniej zdecydowałeś się wykonać kopię zapasową zainstalowanych aplikacji.
Chahk

Używam 2.3.5 - czy to prawda w mojej wersji?
TrojanName

@TrojanName Trudno powiedzieć, ponieważ nie mam urządzenia 2.3.5 do przetestowania tego, ale najprawdopodobniej nie. Root i Titanium Backup to najlepsze opcje.
Chahk

2

Podczas pierwszej konfiguracji urządzenia pyta Cię, czy chcesz zsynchronizować swoje aplikacje z serwerami Google (nie pamiętam, jak się nazywa). Korzystam z tego, a rynek idzie i ponownie instaluje wszystkie zainstalowane aplikacje. Czasami przeskakuje tu lub tam, z jakiegokolwiek powodu, ale w większości działa dobrze. Jedynym problemem jest brak przywracania danych w tych aplikacjach. Czasami używam również Titanium Backup . Zaletą Titanium Backup jest to, że możesz przywracać dane, wiesz, więc nie musisz ponownie wykonywać tych wszystkich poziomów w gniewnych ptakach.

Pierwsza opcja nie wymaga rootowania, ale nie wiem, czy możesz zmienić to ustawienie po początkowej konfiguracji. TB wymaga rootowania.

Inna opcja, ale jest trochę ręczna i trochę więcej pracy niż inne, ale możesz przejść do strony internetowej sklepu i ustawić, aby instalowała się na urządzeniu.


2

Po przywróceniu ustawień fabrycznych otrzymałem błąd 921, że nie mogłem pobrać aplikacji ze sklepu Google Play i znalazłem tę stronę z pomocnymi poradami: http://www.chinatabletshop.com/forum/error---update-for- xxxxx-could-not-be-be-download-due-to-an-error.-921-fixed / # simple-forum-post-5

Jeśli widzisz ten sam błąd, postępuj zgodnie z instrukcjami -

  1. Menu> Ustawienia> Osobiste> Konta i synchronizacja> kliknij swoje konto Google (e-mail)
  2. kliknij „Usuń konto”. Nie martw się, to nie usuwa twojego fizycznego konta. Informacje dotyczące konta są nadal zapisywane w Google.
  3. Uruchom ponownie Sklep Google Play
  4. Gdy zostaniesz o to poproszony, użyj istniejącego konta, aby utworzyć konto Google.
  5. Podaj informacje o swoim istniejącym koncie Google (adres e-mail i hasło)
  6. spróbuj ponownie pobrać

4
Chociaż potencjalnie może pomóc komuś, kto zajmuje się tym problemem, twoja odpowiedź nie wydaje się być związana z pierwotnym pytaniem, które brzmiało: „Jak przywrócić aplikacje po przywróceniu ustawień fabrycznych?”
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.