„Pokaż tylko kontakty z numerem telefonu” - Brakuje filtru w Androidzie 4


12

Aplikacja do kontaktów giełdowych w systemie Android 2.3. (i starsze wersje) miał filtr, który wyświetla tylko kontakty z numerem telefonu, dostępne pod Menu -> Display Options -> Only contacts with phones.

Wygląda na to, że zniknął w Androidzie 4. Inne opcje wyświetlania zostały przeniesione do Menu -> Settings, ale tej brakuje. To też nie jest pod Menu -> Contacts to display.

Czy ktoś wie, czy ta opcja nadal istnieje i gdzie jest, jeśli tak jest?

Odpowiedzi:


12

W Ice Cream Sandwich stara aplikacja Kontakty została teraz zastąpiona aplikacją Ludzie . Ta nowa aplikacja ma zapewniać łączność ze wszystkimi kontaktami, nie tylko osobami, do których dzwonisz, i robi to na różne sposoby niż w starej aplikacji kontaktów, łącząc się z sieciami społecznościowymi i tym podobne.

Opcja pokazania tylko kontaktów z numerem telefonu nie jest opcją w nowej aplikacji Ludzie. Ale zgadzam się, że powinno tam być, szczególnie gdy szukasz kontaktu, kiedy chcesz nawiązać połączenie telefoniczne.


5

Nowa aplikacja telefonu w ICS ma własną kartę kontaktów, wydaje się, że wyświetla tylko kontakty z numerami, więc możesz z nich korzystać w większości przypadków.


2
Masz rację. Tęskniłem za tym całkowicie, ponieważ jest nieco ukryty pod listą „najczęściej kontaktowanych”, ale tam jest. Wykorzysta to, dzięki za podpowiedź.
alextsc

2

Aplikacja Ludzie pokazuje wszystkie kontakty bez względu na to, jakie informacje są dostępne. Ale aplikacja do wybierania numerów pokazuje tylko kontakty z numerami telefonów.


0

Jak to działa:

  • Jeśli uzyskasz kontakt bezpośrednio z menu, zobaczysz wszystkie kontakty, w tym adresy e-mail

Ale jeśli przejdziesz do Kontaktów przez dialer, zobaczysz tylko kontakty z numerem telefonu.


0

Oto komentarz znajdujący się na górze odpowiedniego pliku źródłowego aplikacji Kontakty w ICS:

/ * TODO (emillar) Skomentowałem większość kodu, który zajmuje się trybami i filtrowaniem. Powinno zostać * przywrócone, gdy dodamy tę funkcjonalność. * /

Wygląda na to, że został tymczasowo usunięty i będzie ponownie dostępny w przyszłej wersji aplikacji kontaktów.


Wyrazy uznania za przejrzenie kodu źródłowego. @Jeshurun
Gokul NK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.