Czy mogę zablokować określonym aplikacjom korzystanie z GPS?


11

Lubię pozostawić GPS włączony, aby był gotowy do pracy, gdy otwieram Mapy lub niektóre inne aplikacje oparte na lokalizacji.

Jednak jedną aplikacją, której nie chcę mieć dostępu do GPS, jest Facebook. O ile mi wiadomo, w aplikacji Facebook nie ma żadnej opcji, która uniemożliwiałaby jej dostęp do GPS przy każdym uruchomieniu.

Czy mogę użyć innej aplikacji lub ustawienia, które pozwolą mi pozostawić włączony GPS, ale zablokować dostęp do niego określonym aplikacjom, takim jak Facebook?

Uwaga: przyjrzałem się temu pytaniu , które sugerowało użycie Tasker do zasadniczo białej listy niektórych aplikacji. Mam zainstalowany Tasker, ale nie mogę tego zrobić tak, jak chcę, amianowicie czarnej listy określonych aplikacji.

Uwaga 2: Mój telefon nie jest zrootowany i mam nadzieję znaleźć rozwiązanie, które nie wymaga rootowania.

Uwaga 3: Mam Androida 2.3.6


Niestety nie sądzę, że znajdziesz rozwiązanie bez rootowania.
Bryan Denny

Odpowiedzi:


7

Dzięki LBE Privacy Guard możesz blokować uprawnienia do pozycjonowania dla niektórych aplikacji. Możesz go pobrać tutaj: https://market.android.com/details?id=com.lbe.security.lite

Ważne jest, aby pamiętać, że LBE nie wymagają telefon być zakorzenione.


2
Również aplikacja o nazwie „Uprawnienia” działa podobnie na zrootowanych urządzeniach. Pamiętaj jednak, że takie narzędzia mogą powodować awarie aplikacji, którym odmawiasz uprawnień.
Chahk

2
Niestety LBE Privacy Guard wymaga zrootowanego telefonu, a mój nie jest zrootowany. Zaktualizuję odpowiednio moje pytanie.
PYTAJĄCY

Nie sądzę, że byłoby to możliwe bez rootowania. Chcemy jednak udowodnić, że się mylą!
Suraj Bajaj,

2

Rozumiem, że to stare pytanie na Androida 2.3.6, ale warto wspomnieć o zmianach w systemie Android związanych z tym pytaniem.

Nowy model uprawnień w Marshmallow (Android 6.0) pozwala blokować określonym aplikacjom korzystanie z usług lokalizacyjnych (w tym GPS) bez rootowania.

Przejdź do Ustawienia-> Aplikacje -> „Określona nazwa aplikacji” -> Uprawnienia. Istnieje przełącznik „Lokalizacja”, którego można użyć, aby uniemożliwić określonej aplikacji korzystanie z usług lokalizacyjnych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.