Jak sprawić, by Android zapamiętywał domyślne aplikacje po aktualizacji?


18

Po wybraniu domyślnego programu dla akcji, za każdym razem, gdy aplikacja jest aktualizowana, która odnosi się do tej akcji, system operacyjny niepotrzebnie pyta, którego programu użyć. Nie mogę być jedynym, którego ta wada pogarsza.

Jest to szczególnie irytujące w przypadku aplikacji, które są często aktualizowane i obsługują wiele celów.

Oto scenariusz:

  1. Użytkownik instaluje aplikację (na przykład nową przeglądarkę internetową Dolphin)
  2. Użytkownik wykonuje zamierzenia (na przykład klikając hiperłącze w wiadomości e-mail)
  3. System operacyjny Android pyta użytkownika, której aplikacji użyć.
  4. Użytkownik wybiera przeglądarkę Dolphin, zaznacza pole wyboru u dołu wyskakującego okienka z etykietą „Użyj jako domyślną” i wybiera nową aplikację przeglądarki internetowej.
  5. Android Market instaluje nową aktualizację Dolphin.
  6. Użytkownik wykonuje takie same zamiary jak # 2 (kliknięcie hiperłącza z wiadomości e-mail)
  7. System operacyjny Android zapomina o ustawieniu „użyj jako domyślnego”, a system operacyjny Android pyta użytkownika, której aplikacji użyć. [Kroki 3-7 powtarzaj ad infinitum]

Błąd występuje w kroku 7.

I przedstawiła raport o błędzie do tej kwestii. W międzyczasie, czy jest aplikacja, która działa wokół tego?


3
Zawsze uważałem to za irytujące, zwłaszcza że używam GO Launcher, który aktualizuje się stosunkowo często. Lubię moje aplikacje, aby otrzymywać nowe funkcje i poprawki błędów, ale muszę je ciągle resetować, gdy aplikacja domyślna się zestarzeje.
Zeke

Odpowiedzi:


8

Nie, nie możesz obejść tego, dopóki nie wprowadzisz zmian w źródłach Androida i nie skompilujesz niestandardowej pamięci ROM. Usługa instalatora jest podstawową częścią systemu i nie można jej zastąpić ani zastąpić, tak jak inne aplikacje.

Jest to zgodne z projektem. Zostaniesz zapytany ponownie tylko, czy jedna z zaktualizowanych aplikacji ma inną, która może wykonać to samo zadanie.

To samo dzieje się, jeśli zainstalujesz nową aplikację, która może wykonywać zadania innej aplikacji. Wynika to z faktu, że aktualizacja aplikacji jest tak naprawdę jak instalacja „nowej” aplikacji. Nie ma różnicy w tym, co dzieje się, gdy instalujesz nową aplikację na urządzeniu lub aktualizujesz istniejącą aplikację. Gdyby więc istniał sposób, by „zawsze pamiętała” tę opcję, to po zainstalowaniu zupełnie nowej aplikacji, której chcesz użyć, nigdy nie pojawiłaby się opcja jej użycia.

Użyjmy programu uruchamiającego jako przykładu. Używasz GO Launcher przez długi czas i masz ustawiony jako domyślny. Następnie decydujesz, że chcesz użyć nowego Foo Launcher, więc zainstaluj go. Teraz, gdy przejdziesz do programu uruchamiającego, zostaniesz zapytany, którego programu uruchamiającego chcesz użyć. Jeśli ustawisz opcję „zawsze pamiętaj”, nie pojawi się opcja, a Ty (a może inni użytkownicy) uznają to za złe doświadczenie, ponieważ teraz muszą wymyślić, jak zmienić program uruchamiający na właśnie zainstalowany .


5
Rozumiem, że jest to zgodne z projektem - dla mnie źle przemyślany projekt. Rozumiem bardzo odmienny przypadek użycia przedstawiony przez użytkownika, gdy użytkownik instaluje nową aplikację, która może wykonać zamiar, który inna aplikacja może już wykonać. W przypadku instalowania nowej aplikacji, która spełnia zamierzenia, należy ponownie poprosić o domyślną aplikację.
glenviewjeff

Jest to szczególnie denerwujące (i potencjalnie niebezpieczne), gdy na przykład prowadzisz samochód i używasz poleceń głosowych, aby zadzwonić do kogoś ... tylko po to, aby usiadł i czekał, aż wybierzesz Skype lub telefon jako domyślny. :(
CodeRedick 24.09.2013
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.