Utracony telefon - Włącz bezpieczne usuwanie


11

Zgubiłem dziś urządzenie i był to Samsung Galaxy Prime. Poszedłem do „Znajdź moje urządzenie” Google i były tylko 2 opcje: „Rozpocznij dzwonienie” i „Włącz bezpieczne usuwanie”.

Nacisnąłem przycisk Bezpieczne usuwanie, a potem szukałem online, co to znaczy. Okazuje się, że wyczyści wszystkie moje dane. Chciałem cofnąć tę opcję, ale okazuje się, że nie mogę.

Czy wszystkie moje dane zostaną usunięte i czy będę w stanie odzyskać wszystkie moje dane?


Zaktualizuj nas, jeśli możesz znaleźć swój telefon!
Użytkownik, który nie jest użytkownikiem,

Odpowiedzi:


8

Przycisk „włącz bezpieczne usuwanie” w rzeczywistości nie powoduje usunięcia urządzenia. Zamiast tego dociera do urządzenia i włącza uprawnienia administratora urządzenia dla aplikacji Znajdź moje urządzenie. Więc jeśli to wszystko, co zrobiłeś, Twoje dane są nadal w porządku i możesz je cofnąć, przechodząc do ustawień i usuwając uprawnienia administratora urządzenia. Mimo to nadal stosowałbym paranoiczne podejście acejavelin, gdybym miał jakieś dane bez kopii zapasowej.

Po naciśnięciu „włącz bezpieczne usuwanie” Google kontaktuje się z urządzeniem, aby włączyć tę funkcję (nie usuwaj urządzenia), a gdy Google otrzyma odpowiedź, powinieneś zobaczyć dwa nowe przyciski - „zablokuj urządzenie” i „usuń urządzenie”. Jeśli następnie naciśniesz „wymaż urządzenie”, urządzenie zostanie usunięte. A ponieważ był prawdopodobnie online (w przeciwnym razie dwa przyciski nie pojawiłyby się), prawdopodobnie jest już za późno - urządzenie zostało już usunięte.

Google wyraźnie wyjaśnia, co robi ten przycisk:

Przycisk kasowania urządzenia pokazujący pogrubienie usuwa ostrzeżenie o całej zawartości

O ile nie naciśniesz tego przycisku, powinieneś być w porządku - ale znowu, nie ma nic złego w przestrzeganiu paranoicznej procedury acejavelin, więc polecam być paranoikiem!


1
Musiałem założyć, że polecenie zostało wydane ... Lepiej, niż przepraszam. :)
acejavelin

1
@acejavelin Zrozumiały i mam nadzieję, że podkreśliłem na tyle, że polecam OP postępuj zgodnie z twoim przewodnikiem „na wszelki wypadek”.
derobert

6

Ponieważ już zainicjowałeś procedurę wymazywania, jedynym rozwiązaniem jest uniemożliwienie urządzeniu skontaktowania się z Google, aby polecenie czyszczenia w celu odnalezienia mojego urządzenia (usługi administratora urządzenia Google na Twoim telefonie) nie zostało odebrane ani wykonane. Po zainicjowaniu wymazywania ze strony internetowej polecenie zgaśnie, nie można go zatrzymać, chociaż czasem można go złagodzić.

Zakładając, że znajdziesz urządzenie, które jest wyłączone lub bateria jest rozładowana, NIE próbuj włączać urządzenia. Wyjmij kartę SIM i wyłącz wszelkie Wi-Fi, które mogą znajdować się w zasięgu urządzenia, takie jak wyłączenie routera bezprzewodowego i każdej sieci, z którą może się automatycznie połączyć, jeśli łączy się z Internetem i Google, natychmiast wyczyści wszystkie dane.

Po wyjęciu karty SIM i wyłączeniu Wi-Fi włącz urządzenie. Gdy tylko będzie to możliwe, włącz tryb samolotowy. Następnie przejdź Settings - Security - Device Administratorsi wyłącz funkcje administracyjne Znajdź moje urządzenie . Ważne są tutaj zwykle zdjęcia i wideo w folderze DCIM.

Teraz wykonaj kopię zapasową dowolnych danych przez USB na PC, kartę SD lub dysk flash OTG. Nie próbuj tworzyć kopii zapasowych w żadnej usłudze w chmurze, instalować aplikacji ani niczego innego wymagającego dostępu do sieci.

Sprawdź ponownie, czy Find My Device NIE ma uprawnień administratora urządzenia, przechodząc do Settings - Security - Device Administrators.

Teraz włącz dostęp do sieci (Wi-Fi lub zainstaluj ponownie kartę SIM) i sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do Internetu i konta Google, takiego jak Gmail, i kontynuuj korzystanie z urządzenia przez kilka minut. Proponuję wykonać kopię zapasową wszystkiego, czego potrzebujesz aplikacji lub chmury, do kopii zapasowej, której wcześniej nie mogłeś, na przykład wiadomości SMS za pośrednictwem aplikacji SMS Backup & Restore .

Teraz uruchom ponownie i upewnij się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Po 5-10 minutach wróć Settings - Security - Device Administratorsi autoryzuj Find My Device ponownie.

W wielu przypadkach zdarzenie czyszczenia „minęło” i urządzenie nie resetuje się, ale w niektórych przypadkach nadal występuje. Tak czy inaczej, zdaj sobie sprawę, że może się to zdarzyć, ale jeśli minie 24 godziny, najprawdopodobniej nie nastąpi zdarzenie czyszczenia.

Pamiętaj też, że jeśli zostanie wyczyszczony, musisz zalogować się ponownie do urządzenia przy użyciu tego samego konta Google i poświadczeń, które były na urządzeniu wcześniej, ponieważ prawdopodobnie będzie to tryb przywracania ustawień fabrycznych (FRP).

W Internecie jest kilka artykułów, głównie datowanych, większość z nich jest puchowa, więc bądź ostrożny ... Ta odpowiedź jest w dużej mierze sparafrazowana z tego, z którego korzystałem wcześniej.

BTW, następnym razem coś takiego się wydarzy ... Najpierw poszukaj w Internecie, a następnie naciśnij przycisk Doom and Gloom po tym, jak wiesz, co się stanie, a nie wcześniej. :)


1
DZIĘKUJĘ CIEBIE MUCHHHHH !!!! Przez kilka godzin bardzo się martwiłem i nie mogłem skoncentrować się na studiach, a mój telefon zgubił się. Jest to bardzo pomocne i jeśli mam nadzieję, że znajdę mój telefon, to dokładnie wykonam te czynności. Jestem na zawsze wdzięczny za twoją odpowiedź! :)
Stephanie c
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.