Dlaczego automatyczne aktualizacje aplikacji na rynku nie działają?


10

Za każdym razem, gdy widzę kilka aplikacji, które same próbują się automatycznie zaktualizować, ale po prostu zwleka, gdy pojawia się komunikat „Pobieranie”. Innymi słowy, automatyczna aktualizacja aplikacji nie działa i mam tylko możliwość anulowania pobierania / aktualizacji i zrobienia tego ręcznie.

Czy istnieje powód, dla którego automatyczne aktualizacje nie działają?

Ponadto dobrze byłoby wiedzieć, czy istniał sposób zaplanowania aktualizacji aplikacji lub aktualizacji w tym samym czasie, ponieważ aktualizacja wielu / większości aplikacji po uzyskaniu dostępu do Internetu po długim czasie po prostu psuje system.


Doświadcz tego również w telefonie HTC Sensation z Androidem 2.3.4 i zrobiłem to, odkąd wyszedł telefon. Widziałem, jak działa na innych Androidach z inną wersją rynku niż to, co mamy.
Richard Benson

Może ma to coś wspólnego z uprawnieniami?
Boris_yo,

1
Aby zapoznać się z aspektem planowania swojego pytania, zobacz to inne pytanie. Czy mogę ustawić harmonogram automatycznych aktualizacji rynku, np. Każdej nocy?
GAThrawn

To jest CyanogenMod i nie mam tego. Odkąd kupiłem smartfon, nigdy nie zrootowałem ani nie zmieniłem na inne mody i do dziś nadal używam Androida 2.3.3, który był z nim dostarczony.
Boris_yo,

Odpowiedzi:


4

Może się to zdarzyć, jeśli pamięć podręczna pobierania jest pełna lub prawie pełna, a pobieranie wypełniłoby pamięć wewnętrzną. Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną, aby zwolnić trochę miejsca (SD Maid to dobra darmowa aplikacja do tego) i sprawdź, czy pobieranie zostanie zakończone.


1

Widziałem problemy, gdy nie mam włączonego Wi-Fi przez jakiś czas. Niektóre aktualizacje są oznaczone jako tylko Wi-Fi ze względu na duży rozmiar, nawet jeśli wyłączyłeś opcję „Aktualizuj tylko przez Wi-Fi” w ustawieniach usługi Market (zakładam, że odznaczyłeś).

Myślę, że mogą być inne dziwactwa z aplikacją Market. Na przykład, jeśli jesteś w trybie samolotowym, ale masz włączone Wi-Fi, Market może myśleć, że jesteś offline i nie chcesz pracować.

Może (ale nie musi) pomagać przełączać się między włączaniem automatycznej aktualizacji globalnie (w ustawieniach Market) a wyłączaniem jej, ale włączaniem automatycznej aktualizacji dla poszczególnych aplikacji.

BTW Po prostu włączam automatyczną aktualizację dla aplikacji, którym ufam i wiem, że nie przeczytam dziennika aktualizacji przed zaakceptowaniem aktualizacji.


Nie mam takiego ustawienia w moim Market v2.3.4
Boris_yo,

Masz na myśli, że masz telefon z Androidem 2.3.4, prawda? Ustawienia te znajdziesz w aplikacji Market, naciskając menu, a następnie Ustawienia. Zobaczysz również wersję aplikacji Market na ekranie ustawień, zwaną „wersją kompilacji”, która będzie w okolicach 3.4.4.
ProjectJourneyman

Nie, mój telefon ma system Android 2.3.3. Ale spróbuję uaktualnić do Police Market. Przy okazji, czy mogę wrócić do poprzedniej wersji, jeśli coś jest nie tak?
Boris_yo,

Nie sądzę, że będziesz w stanie obniżyć wersję, chyba że masz zapisaną kopię aplikacji rynkowej. To prawdopodobnie więcej wysiłku, niż jesteś zainteresowany.
ProjectJourneyman

Jak wykonać kopię zapasową aplikacji Android Market? Wszystko, co znalazłem w folderze systemu / aplikacji, to MarketUpdater.apk
Boris_yo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.