Jak mogę kontrolować listę aplikacji w wyskakującym okienku „Udostępnij” w wbudowanej przeglądarce Androida?


9

Korzystam z wbudowanej przeglądarki Androida (Froyo 2.2, jeśli ma to znaczenie), a kiedy wybieram z menu opcję „Udostępnij stronę”, otrzymuję listę 15 różnych aplikacji.

Spośród nich używam tylko 2-3, a 99% czasu używam Gmaila, co znajduje się na końcu listy.

  1. Jak przeglądarka Android kompiluje tę listę?

  2. Czy istnieje sposób na:

    • Kontroluj, które aplikacje pojawiają się na liście?

    • Posortować listę tak, jak chciałbym?

Telefon jest zrootowany, więc czuję się doskonale, jeśli odpowiedź brzmi: „Pobierz plik z systemu plików w tej lokalizacji i edytuj jego zawartość”.

Ponadto niekoniecznie muszę mieć odpowiedź w 100% trwałą - co oznacza, że ​​jeśli zainstalowanie aktualizacji aplikacji spowoduje ponowne dodanie aplikacji do listy, mogę z tym żyć.

Odpowiedzi:


7

Jest na to aplikacja! Robi dokładnie to, co chcesz, a nawet pozwala udostępniać więcej niż jednej aplikacji w tym samym czasie. To naprawdę powinno być coś, na co pozwalają opcje systemu, ale i tak. Jedynym problemem jest to, że aplikacja najwyraźniej ma pewne problemy z niektórymi aplikacjami w ICS, ale nie mogę o tym mówić z doświadczenia.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andmadesoft.share


AKTUALIZACJA: Korzystałem z tej aplikacji od kilku miesięcy i jestem z niej BARDZO BARDZO zadowolony. Uruchomienie aplikacji na moim DroidXie jest nieco powolne, ale biorąc pod uwagę, że nawet Zeam Launcher działa tam wolno, bardziej prawdopodobne jest to z powodu starego, kiepskiego sprzętu i rozdętego Motobluru niż samej aplikacji.
DVK

2

Ta lista jest generowana (przy każdym uruchomieniu) z zainstalowanych aplikacji, które zarejestrowały się w systemie do obsługi tej funkcji. Jedynym pewnym sposobem na usunięcie wpisu z tej listy jest odinstalowanie odpowiedniej aplikacji.

Możesz spróbować skompilować aplikację, usunąć zamiar udziału z pliku „manifest.xml” i ponownie ją spakować. Jednak najprawdopodobniej spowoduje to problemy z aktualizacjami rynku z powodu niedopasowania podpisu.


Czy dane są odczytywane bezpośrednio z pliku manifest.xml aplikacji? Lub skopiowane do jakiegoś centralnego DB?
DVK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.