Jak mogę wyłączyć powiadomienia „aplikacja działa w tle”?


13

Mam powiadomienie z systemu Android, że mogę tylko odłożyć, a nie trwale usunąć, o aplikacji działającej w tle. Dotyczy to w szczególności Keepass2Android:

Keepass2Android działa w tle

Wiem, że działa w tle, więc nie muszę ciągle o tym przypominać. Najbardziej denerwujące jest to, że zajmuje niepotrzebne miejsce.

Czy istnieje sposób na wyłączenie tego powiadomienia?

Odpowiedzi:


9

Korzystam z Oreo 8.0.0 i nie mogłem znaleźć ustawienia tego, więc skończyło się na tym Ukryj powiadomienie „działające w tle”

Mam kilka aplikacji działających w tle i wyłączyłem je wszystkie za pomocą tej aplikacji, ponieważ nie ma dla mnie żadnego przydatnego celu

Automatyczne powiadomienie to kolejna aplikacja, która ma tę funkcję wśród innych funkcji zorientowanych na zadania, jeśli jesteś zainteresowany.

Wolałem pierwszy, ponieważ nie używam Taskera

Edycja: To są powiadomienia Bye Way


5

Długie naciśnięcie / Przytrzymanie nazwy aplikacji działa w tle i przełącz dostępny przełącznik, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu (opcja jest obecnie włączona, wyłącz ją, aby wyłączyć uruchamianie w powiadomieniu w tle )opcja przełączania

Lub możesz przejść do Ustawienia> Powiadomienia (włącz opcję Pokaż aplikacje systemowe znajdujące się w menu)> System Android> Wyłącz aplikacje działające w tle (opcje dostępne na zrzucie ekranu dla żywotności)przełączanie systemu Android


Po długim naciśnięciu nie ma dostępnego przełącznika, a ten z drugiego zrzutu ekranu jest wyszarzony. W jakiej wersji jesteś?
Stijn

Android Oreo 8.0 na OnePlus 5, więc opcja jest widoczna? Z jakiego telefonu korzystasz?
Matt07211,

1
Używam Nokii 8.
Stijn

1
Hmm, szybkie rozejrzenie się sugeruje, że opcja będzie dostępna w wersji 8.1 androidpolice.com/2017/10/26/... Należy również pamiętać, że wszystkie moje inne opcje są również zablokowane, więc jest do bani
Matt07211
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.