Czy telefony na kartę mają problemy z pobieraniem niektórych aplikacji z Android Market?


10

Moja firma napisała i opublikowała niektóre aplikacje na Androida w Android Market. Kilka razy otrzymywaliśmy skargi od klientów, którzy nie są w stanie pobrać i zainstalować aplikacji - uważam, że strona internetowa Android Market nie pozwala im pobrać jej na swoje telefony.

Wciąż staramy się uzyskać więcej informacji od klientów, ale jedną wspólną rzeczą jest to, że ci klienci korzystają z usług prepaid (zwłaszcza Boost Mobile i Cricket).

Jednym z wymagań naszej aplikacji w sklepie jest „pełny dostęp do Internetu” ( android.permission.INTERNETmusi to być cel). Nie mam pojęcia, w jaki sposób ci dostawcy usług prepaid radzą sobie z wykorzystaniem danych. Nie mogę sobie wyobrazić, że mają nieograniczoną ilość danych, ale muszą coś mieć , prawda?

Czy ktoś napotkał problem z korzystaniem z przedpłaconego telefonu z Androidem i próbą pobrania aplikacji z Android Market?


1
Mam telefon z Androidem Virgin Mobile, ale dają mi również nieograniczoną ilość danych w ramach przedpłaty (z dodanym ograniczeniem w marcu), więc nie mogę powiedzieć, czy twarde limity je złamią. Ale przynajmniej nie wszystkie telefony na kartę będą.
fire.eagle,

Wydaje mi się, że Market ma możliwość ograniczania aplikacji przez operatora. Jednak tak naprawdę nie wiem, jak to działa lub czy byłby to czynnik w twoim przypadku.
eldarerathis

2
Z tego, co rozumiem, Google zablokuje aplikacje od operatorów, jeśli zażąda tego przewoźnik, ale powinny one być niewidoczne, a nie tylko nie do pobrania. Czym dokładnie jest błąd, który dostają / jakie zachowanie widzą? Jeśli jest to tylko ogólna awaria, prawdopodobnie powinieneś skorzystać z pomocy Google - tutaj możemy pomóc tylko po stronie użytkownika końcowego.
Mateusz

4
@ Schnapple Mam telefon testowy na Boost z systemem Gingerbread. Jeśli podasz link do aplikacji, chętnie spróbuję je pobrać i zrób zrzut ekranu z błędami, które widzę
amy

1
Zauważyłem, że aplikacje większe niż 20 MB są oznaczone plakietką „Wi-Fi”, która wskazuje, że aplikację można pobrać tylko przez Wi-Fi. Może przewoźnik kontroluje ten limit?
Roy Goode

Odpowiedzi:


2

Bardzo wątpię, czy ma to związek z byciem „opłaconym z góry”, czy nie.

Bardziej prawdopodobne może być to z wielu powodów. Na przykład połączenie internetowe, w którym operatorzy mogą ograniczyć rozmiar pobieranego pliku.

Wiem osobiście, że DL'ing większych plików w sieci operatora zakończy się niepowodzeniem, chyba że ma funkcję „wznawiania” lub jakąś funkcję uwierzytelniania.


0

Zezwolenie na internet powinno wpływać na działanie aplikacji (lub jeśli jest widoczne na rynku), ale nie spodziewałbym się, że wpłynie to na instalację. Czy masz jakieś dodatkowe wymagane uprawnienia? Czy Twoja aplikacja jest przeznaczona do pobierania tylko przez Wi-Fi?

Czy to możliwe, że czasami uzyskujesz dostęp do funkcji, o którą nie poprosiłeś w manifeście? Na przykład, jeśli nie masz dostępu do sieci 3G, zapytaj ConnectivityManager, aby uzyskać inne połączenie? Twoja aplikacja może wykazywać pewne zachowanie tylko wtedy, gdy napotka określoną konfigurację sieci. Będziesz mieć problemy tylko wtedy, gdy aplikacja spróbuje użyć uprawnienia, którego nie zażądała.

Jeśli Twoja aplikacja jest płatna, może to być problem z metodą płatności klienta (fakturowanie przez operatora może być problemem z przedpłaceniem). Czasami widzę powtarzające się próby zakupu mojej aplikacji, które zostały odrzucone.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.