Jak zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne w moim Samsung Galaxy S bez korzystania z systemu Windows?


20

Do tej pory Samsung wprowadzał aktualizacje za pomocą swojego oprogramowania Kies do systemu Windows, a nie bezprzewodowo, jak reszta świata Androida.

Czy w każdym razie użytkownicy spoza systemu Windows mogą uzyskać te aktualizacje?

Odpowiedzi:


4

Zdobyłbym maszynę wirtualną i uruchomiłem w niej system Windows w celu aktualizacji. Prawdopodobnie będzie dla ciebie najłatwiejszy, jeśli nie czujesz się komfortowo z flashowaniem. Zazwyczaj ROM-y dla Samsunga wychodzą jako pakiety Odin (program, którego Samsung używa do flashowania, jak sądzę).

Forum Galaxy na XDA ma mnóstwo zasobów, które pomogą Ci zacząć. http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=665

Jeśli powyższe nie pomoże, możesz użyć niestandardowego odzyskiwania. ClockworkMod Recovery został właśnie zaktualizowany dzisiaj. Postępuj zgodnie z instrukcjami na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734166 . Dzięki temu będziesz mógł flashować aktualizacje z Samsunga, gdy społeczność wyda je jako update.zip, z karty SD.

Wymaga to rootowania na twoim urządzeniu, ale prawdopodobnie jest to jedyne rozwiązanie bez systemu Windows. Zanim zaczniesz, usiądź i przeczytaj zasoby na forum. Flashowanie niewłaściwego oprogramowania może MOGĄ uszkodzić telefon. Pamiętaj o swojej wersji telefonu. Powyższy przewodnik dotyczy wersji Galaxy S i9000 International.


2
Muszę więc zapłacić podatek od systemu Windows, aby zaktualizować swój telefon z systemem Linux. Nie, dziękuję.
trampster

1
W rzeczywistości odzyskiwanie ClockworkMod stało się dzisiaj stabilne. Zaktualizuję mojego posta.
anders

Nie rozumiem, co w kroku 2 „Odzyskiwanie Flash”. w połączonych instrukcjach ClockworkMod oznacza. Czy mógłbyś wyjaśnić?
imz - Ivan Zachharyaschev

1
@imz - Jasne! Stary post, na który odpowiedziałeś :) Musisz otworzyć Odyna i w polu PDA wybrać plik recovery.tar.md5. Powinieneś jednak uzyskać nowszą wersję odzyskiwania i ROM dla swojego Galaxy S. Wiele się zmieniło od 2 lat. 1.bp.blogspot.com/-PPIbHmU2G4M/UAw2OOtr3mI/AAAAAAAAAes/… .
anders

7

Przeglądając przewodnik po Galaxy S Flash / Root / ADB / ROM na XDA, właśnie zauważyłem:

  1. Korzystam z systemu Linux / OSX. Czy nadal mogę sflashować moje oprogramowanie? Czy muszę instalować system Windows?

Jeśli korzystasz z systemu Linux, nie musisz instalować systemu Windows. Możesz uruchomić Odina na maszynie wirtualnej lub użyć Heimdall przez Benjamina Dobella. Heimdall działa natywnie na Linuksie i osiągnął dobrze przetestowany stan wydania.

Co prowadzi nas tutaj Heimdall - wieloplatformowe oprogramowanie flashujące typu open source :

Co to jest Heimdall? Heimdall to wieloplatformowe narzędzie typu open source do flashowania ROM-ów na telefony Samsung Galaxy S.

Jak to działa? Heimdall używa tego samego protokołu co Odin do interakcji z urządzeniem w trybie pobierania. Komunikacja USB w Heimdall jest obsługiwana przez popularną bibliotekę USB open source, libusb-1.0.

Na jakich platformach działa Heimdall? Linux, OS X i Windows (XP, Vista, 7 itd.)

Z jakimi wariantami Galaxy S przetestowano Heimdall? Testowałem Heimdall z Galaxy S GT-I9000 (8 GB) z Wielkiej Brytanii i Galaxy S GT-I9000 (16 GB) z Australii. Obecnie nie mam dostępu do żadnych innych urządzeń do testowania, ale członkowie społeczności potwierdzili, że działa również poprawnie w przypadku AT&T Captivate.

Mam nadzieję, że to pomoże nam wszystkim!

Chociaż oczywiście jest to faktycznie zamiennik oprogramowania Samsung Odin, jest on bardziej przeznaczony dla osób, które chętnie chwytają swoje ROMy z różnych miejsc w Internecie i flashują je w dość niestandardowy sposób, w przeciwieństwie do Kies, który jest (powinien być) prawie plug and play.


Całkiem miło jest widzieć, że jest coś takiego. Przy następnej aktualizacji spróbuję.
mru

Istnieje kolejny problem, jeśli drugim komputerem (na którym działa GNU / Linux) jest ARM. Aby więc sflashować nowy system operacyjny na Samsung Galaxy S za pomocą kabla USB z drugiego komputera, potrzebowałbym czegoś takiego jak heimdallARM. Nie ma go wśród dostępnych gotowych plików do pobrania, wtedy będzie trzeba spróbować go skompilować dla ARM ... Czy to możliwe?
imz - Ivan Zachharyaschev

@imz z mniejszościowym systemem operacyjnym na sprzęcie mniejszościowym, myślę, że prawdopodobnie skończycie dużo samodzielnie, chyba że inni entuzjaści zetkną się z dokładnie takimi samymi problemami jak ty, z tą samą dokładną kombinacją okoliczności.
GAThrawn

Ok, zadałem osobne pytanie: Czy uzyskanie heimdallARM jest możliwe? Odpowiedzią będzie albo wynik mojej pracy, albo eksploracja innej osoby.
imz - Ivan Zachharyaschev

2

Jeśli możesz znaleźć kogoś lub miejsce, które ma bezpośredni link do aktualizacji, prawdopodobnie możesz pobrać ją na kartę SD za pomocą przeglądarki mobilnej. Nie jestem pewien, jakie są kluczowe kombinacje dla Galaxy S, aby dostać się do odzyskiwania, ale jestem pewien, że dzięki wyszukiwaniu w Internecie możesz dowiedzieć się, jak to zrobić. Po przejściu do trybu odzyskiwania możesz flashować aktualizację. Opieram to wszystko na tym, jak działa na innych telefonach z Androidem, ale tak naprawdę nie widziałem tego w wariancie Galaxy S. Możesz wypróbować tę stronę dla oprogramowania układowego firmy Samsung: http://www.samfirmware.webs.com/


Ciekawe ... Chciałbym poznać szczegóły, zadałem nawet konkretne pytanie dotyczące tego możliwego sposobu: ponownej instalacji systemu operacyjnego bez kabla USB - android.stackexchange.com/q/27765/13117 .
imz - Ivan Zakharyaschev,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.