Co to jest folder .android_secure?


10

Na moim obecnie działającym telefonie z Androidem 4.4 większość moich aplikacji i danych znajduje się na karcie MicroSDHC i próbuję znaleźć to, co należy zachować i przenieść na nowy telefon. Kiedy próbuję przejść ze starego telefonu na nowy i nie spodziewałem się znaczących zmian w zachowaniu, jestem raczej zdezorientowany, jak postępować i jestem całkowicie nieprzygotowany.

Podczas odczytu karty MicroSDHC poza telefonem przez dedykowany czytnik kart znajduje się folder o nazwie .android_secure z 18 plikami z rozszerzeniem .asec. Co to za pliki? I czy można je w jakiś sposób wykorzystać do migracji na nowy telefon z Androidem 7.0?

Pamiętaj, że podczas montażu telefonu wszystkie foldery na karcie MicroSDHC pojawiają się z wyjątkiem tego, więc musisz ją przeczytać zewnętrznie, aby ją zobaczyć.

Chodzi o koncepcję folderu, którą możesz zorientować się, że jest przeznaczona dla aplikacji, jeśli znasz już odpowiedź.


Odpowiedzi:


7
  • android_securefolder zawiera aplikacje, które zostały przeniesione na zewnętrzną kartę SD. Pliki w nich miałyby .asecrozszerzenie

  • Android 6.0 w górę nie pozwala na przenoszenie aplikacji na zewnętrzną kartę SD. Korzystają z której zewnętrzna karta SD i pamięć wewnętrzna są łączone w celu utworzenia większej pamięci. Możesz przeczytać więcej na wiki tagu adaptowalnego przechowywania . Ten folder nie jest dla ciebie przydatny podczas migracji, ponieważ koncepcja jest inna (najlepiej przywrócić wszystkie aplikacje do pamięci wewnętrznej przed próbą utworzenia kopii zapasowej)

  • Jeśli chodzi o migrację aplikacji i danych,

    • Jeśli Twoje urządzenie nie jest zrootowane, nie jest łatwo ani gwarantowane, że przeskakujesz przez dwie wersje (może to być osobne pytanie)

    • Jeśli twoje urządzenie jest , pomocne może być tworzenie kopii zapasowej lub kopii zapasowej


1
To ma sens. Myślałem, że może tak być, ale niestety aplikacje nie wszystkie mieszczą się w pamięci wewnętrznej starego telefonu. Poza tym nie jest też zrootowany, więc chyba muszę go wybrać. Nie wszystkie są ważne.
Itai

Backup tytanu jest najłatwiejszy. Nandroid prawdopodobnie
napotka

1
Tak jak zaznaczam, że tak, istnieje pamięć podręczna, ale możesz zdecydować się na użycie pamięci przenośnej (która jest w zasadzie tym, czym powinna być). Możesz więc wybrać opcję adopcyjną lub użyć jej tak, jak
Matt07211,

1
Tak, możesz używać go jako przenośnego magazynu, ale podstawową różnicą jest to, że nie można instalować aplikacji ani przenosić aplikacji na zewnętrzne karty SD, tak jak to zrobiono w Kit Kat. Taki był kontekst pytania OP i podkreślono w związku z tym. @ Matt07211
beeshyams
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.