Czy jest czarna lista aplikacji na Androida?


23

Czy jest jeszcze czarna lista aplikacji na Androida? Po przeczytaniu takich rzeczy na slashdot , myślę, że takie rzeczy byłyby niezwykle pomocne. Tak jak lubię Androida, ponieważ nie jestem cenzurowany co do tego, co mogę, a czego nie mogę zainstalować, chciałbym zasobów, które pomogłyby mi samodzielnie cenzurować. Próbowałem google, ale nie widziałem nic oczywistego.


1
Bardzo potrzebne, IMHO.
Joe Casadonte

przy odrobinie szczęścia może to posłuży jako czarna lista: android.stackexchange.com/questions/1808/…
Jay Cummins

Odpowiedzi:


7

Problem z czymś takim jest taki, że naprawdę trudno nadążyć. Coś można łatwo postrzegać jako złe, ale inne są trudniejsze do oceny. Czy umieściłbyś na czarnej liście klienta Twittera, który ma dostęp do Twojej lokalizacji? Jest to funkcja, ponieważ ludzie mogą dołączyć swoją lokalizację do swoich tweetów. Nie używam tego, ale niektórzy to robią. Co z aplikacją do robienia notatek, która ma dostęp do lokalizacji i aparatu? Czy w ogóle jest jakiś przypadek użycia dla czegoś takiego, co wymaga Twojej lokalizacji lub aparatu? Trzeba by stworzyć standard dla tego, co nie do zaakceptowania i co jest.

Smutnym następstwem jest to, czy ludzie instalujący aplikacje naprawdę zwracają uwagę na uprawnienia, których potrzebują ich aplikacje?


Wiem, że tak naprawdę nie zwracałem uwagi, dopóki funkcja Froyo „Aktualizuj wszystko” wymuszająca ręczne aktualizacje zmian uprawnień. Przed froyo przeczytałbym kilka pierwszych komentarzy, ale gdyby nie było wzmianki o zmianach ... poszedłem naprzód i zainstalowałem.
Jay Cummins

7

Google w przeszłości usuwało aplikacje z rynku ze względów bezpieczeństwa, ale zwykle nie usuwa ich z urządzeń, gdy są już zainstalowane, a kilka miesięcy temu zdarzyło się też, że było szczególnie wprowadzające w błąd oprogramowanie, które Google usunęło z rynku, a także siłą usuwane z telefonów ludzi. *

Wszystko to jednak chroni Cię tylko wtedy, gdy otrzymasz aplikację ze standardowego Android Market. Jeśli korzystasz z alternatywnego rynku lub pobierasz aplikację z boku, to działasz samodzielnie, nie sądzę, aby na czarnej liście systemu operacyjnego znajdowała się blokada złośliwego oprogramowania, wszystko obsługiwane jest na poziomie rynku.

* AndroidGuys.com: Zespół Android stosuje zdalne usuwanie aplikacji

Blog programistów Androida: Korzystanie z naszej funkcji zdalnego usuwania aplikacji


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.