Ikona powiadomienia przypominająca 2 strzałki wewnątrz okręgu z liściem na urządzeniu Huawei


9

Mam Huawei Mate 9. Ikona powiadomienia wygląda następująco:

Ikona nieznanego powiadomienia

2 strzały wewnątrz koła z liściem

Rzeczy, które zrobiłem:

  • Próbowałem znaleźć to w Google, ale nie zwróciło żadnych wyników
  • Sprawdziłem ikony aplikacji, nic nie pasuje

Po pierwsze, myślałem, że należy do Snapseed, ale to nie jest ich.


1
Zasadniczo dwie strzałki naprzeciw siebie wskazują transfer danych na większości telefonów, a liść wskazuje eco . Zasadniczo jest to oszczędzanie danych.
MANI

Odpowiedzi:


12

Jest to powiadomienie pochodzące z funkcji Oszczędzania danych w pamięci ROM Huawei (EMUI 5.0).

Oszczędzanie danych pomaga ograniczyć wykorzystanie danych, uniemożliwiając aplikacjom w tle wysyłanie lub odbieranie danych oraz ograniczając częstotliwość dostępu do danych uruchomionych aplikacji.

Gdy oszczędzanie danych jest aktywne, ikona danych z liściem pojawi się na pasku stanu. Może to uniemożliwić użytkownikom otrzymywanie aktualizacji z wiadomości e-mail, czatu i innych aplikacji społecznościowych, a obrazy będą wyświetlane tylko po ich dotknięciu. Aby włączyć tryb oszczędzania danych, wybierz Ustawienia -> Dane mobilne -> Oszczędzanie danych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło: Pierwsze spojrzenie na EMUI 5.0 ROM: Android 7


1
W moim odczuciu 20 jest to „inteligentny oszczędzanie danych”
Daniel

0

Właśnie dowiedziałem się, że oznacza to, że Smart Data Saver jest włączony. Zapobiega to uruchomieniu niektórych aplikacji w tle, dzięki czemu nie używasz dużo danych, na przykład w przypadku roamingu w innym kraju. Przejdź do ustawień, sieci bezprzewodowych i sieci, użycia danych i kliknij inteligentny oszczędzacz danych, aby włączyć / wyłączyć. Po włączeniu nadal możesz wybrać aplikacje, które chcesz nadal używać danych i dać im uprawnienia.wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.