Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą urządzenia z Androidem?


151

Czy istnieje sposób zrobienia zrzutu ekranu urządzenia z Androidem i zapisania go jako plik obrazu?


Masz na myśli sam telefon, jak to możliwe na iPhonie (jednoczesne naciśnięcie przycisku domu i przycisku blokady) lub na podłączonym komputerze?
Tim Büthe,

3
na telefonie. Tak, jak naciśnięcie jakiegoś przycisku, a potem możesz pobrać plik
Louis Rhys

1
Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak robić zrzuty ekranu na Androida.

Korzystając z ADB:adb shell screencap -p /sdcard/image.png
Benny

Odpowiedzi:


117

Jeśli masz system Android 4.0 lub nowszy:

Możesz nacisnąć jednocześnie przycisk zasilania + przycisk zmniejszania głośności, aby zrobić zrzut ekranu. Zostanie zapisany w twojej galerii.

Uwaga: aby to zadziałało, należy przytrzymać przyciski wciśnięte przez około sekundę. Ma to na celu uniknięcie zrzutu ekranu, gdy ta kombinacja zostanie przypadkowo naciśnięta.

Jeśli masz Androida niższego niż 4.0:

Jeśli jesteś zrootowany : możesz zainstalować aplikację o nazwie drocap2 . Pozwoli ci to potrząsnąć telefonem, poczekać na minutnik lub kliknąć powiadomienie na pasku powiadomień, aby zrobić zrzut ekranu i zapisać go w telefonie.

Jeśli nie jesteś zrootowany : nie możesz uruchomić w telefonie aplikacji do zrzutów ekranu, kropka. Musisz zainstalować zestaw Android SDK na komputerze, podłączyć telefon przez USB i uruchomić program o nazwie DDMS. Ten program jest używany głównie do debugowania programistów, ale ma narzędzie do zrzutów ekranu w jednym z menu. Samouczek można znaleźć na tej stronie . Ponadto niektórzy konstruktorzy, jak Samsung, zaimplementowali tę funkcję w swoich telefonach (kombinacja przycisków zmienia się z telefonu na telefon, więc wyszukaj swój).


6
Korzystając z aplikacji takiej jak ShootMe, możesz łatwo zrobić zrzut ekranu z nieukończonego telefonu.
Dave Jacoby

5
@VarLogRant - to zależy od telefonu, niektóre będą działać bez rootowania, a inne nie.
Chris Stratton,

1
Mój stary telefon był froyo i zrobiłem zrzut ekranu z pobranej aplikacji, bez rootowania.
user3949142

50

Począwszy od Androida 4 Ice Cream Sandwich, istnieje wreszcie możliwość stworzenia zrzutu ekranu bez aplikacji innej firmy lub podłączonego komputera:

Naciśnij jednocześnie następujące dwa klawisze: Zmniejszenie głośności + Zasilanie

Pamiętaj, że niezwykle ważne jest jednoczesne naciśnięcie obu klawiszy. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij przycisk zasilania, nie będzie działać. (testowany na Galaxy nexus 4.1.2)

Jednak niektóre ekrany są chronione i dlatego nie można ich uchwycić, np. Niektóre okna dialogowe ustawień systemu.


1
Wygląda na to, że nie działa na standardowym telefonie Samsung Nexus. Nic nie jest wyświetlane w aplikacji Galeria.
Gulbahar,

Mam ten sam problem: napisano, że wykonano zrzut ekranu, w folderze „Mój komputer \ Galaxy Nexus \ Pamięć wewnętrzna \ Zdjęcia \ Zrzuty ekranu” jest plik, ale ma on 0 bajtów, a po dwukrotnym kliknięciu wyświetla „ Niepoprawny plik". Czy istnieje produkt niezależny od firmy, który wykonuje zrzuty ekranu? Dziękuję Ci.
Gulbahar,

21

W Galaxy S Froyo (Android 2.2) możesz robić zrzuty ekranu, przytrzymując klawisz Wstecz i naciskając przycisk Home.


1
Próbowałem tego. Nie działał na Droidie 2.2.
Matt

nie słyszałem, nie działa (działa Froyo)
Michael Paulukonis

9
Działa dla mnie na moim Galaxy S z systemem 2.2. Kluczem jest przytrzymanie (nie dotknięcie) przycisku Wstecz, a następnie dotknięcie przycisku Początek, a następnie słyszę normalny dźwięk migawki i jest nowy folder „ScreenCapture” w mojej galerii z zrzutem ekranu.
GAThrawn

9
Jest to cecha Galaxy S.
ale

7
Działa, ale głupio. Kiedy trzymam przycisk Bac, uruchomiona aplikacja kończy działanie, zanim mogę zrobić migawkę
Dennis C,

16

Zainstaluj zestaw Android SDK na komputerze, podłącz telefon i uruchom DDMS z terminala, a następnie wybierz Device > Screen Capture(lub Ctrl+ S), aby wykonać zrzut ekranu.


15

W Samsung Galaxy S II jednocześnie naciska przycisk Power+ Home. Jest to jednak trudne; 9 na 10 razy nie mogę tego zdobyć. Oczywiście jest to specyficzne dla tego modelu telefonu, a nie dla systemu operacyjnego Android.

O ile mi wiadomo, natywna aplikacja nie jest wbudowana w system operacyjny dla wszystkich telefonów, to naprawdę szkoda.

Dotyczy to również:

 • Samsung Galaxy S4 (edycja Samsung I9505)

3
Najwyraźniej pochodzi z Ice Cream Sandwich.
ale

1
@AlEverett To było dla mnie dostępne w Pierniku. Co zabawne, ICS pogorszyło sytuację - w Pierniku mogłem utrzymać dom i uzyskać moc. W ICS muszę nacisnąć oba jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. ICS zmieniła jednak animacje zrzutu ekranu / zapisz lokalizację / schowek.
Bob

1
Śledziłem komentarz @Bob i działało to w Uwadze 2. Pamiętaj, aby przytrzymać oba przyciski, a wyśle ​​zrzut ekranu do schowka.
CaptainBli

Dotyczy również telefonu Samsung Galaxy S3 mini (Android 4.1.2).
Jakub Narębski,

11

Poniższa metoda wymaga również rootowania, ale może być lepsza i łatwiejsza, jeśli potrzebujesz zrzutów ekranu podczas pisania artykułów, recenzji aplikacji lub dokumentacji.

Nie potrzebujesz skomplikowanych instrukcji ani zestawu Android SDK i działa to na wszystkich zrootowanych urządzeniach.

 1. Zainstaluj droid VNC server .

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Zrzut ekranu.

 3. Zysk!

Pamiętaj, że działa to tylko na zrootowanym telefonie, z opisu aplikacji: „ Od wersji Honeycomb 3.2 nie ma interfejsu API do pobierania
niezrootowanego

10

W telefonie HTC EVO3D możesz nacisnąć jednocześnie przycisk blokady i przycisk home, aby zrobić zrzut ekranu.

Dla ciebie „przycisk blokady” to to samo, co przycisk zasilania


10

Skrypt jednoliniowy powinien to zrobić na telefonie z rootem , należy pamiętać, że jest to dla Linuksa i jest zakodowane na stałe dla rozdzielczości ekranu 800 x 480, a także, jeśli jądro Linuksa Androida ma wbudowaną obsługę bufora ramki:

#!/bin/sh
adb pull /dev/graphics/fb0 fb0 && ffmpeg -vframes 1 -vcodec rawvideo -f rawvideo -pix_fmt rgb565le -s 480x800 -i fb0 -f image2 -vcodec png $1.png && mogrify -flip -flop $1.png && rm fb0

I zapisz go na przykład screenshotter.shz uprawnieniami do wykonywania i wywołaj w ten sposóbscreenshotter.sh my_picture_of_android_home_screen

Rezultatem końcowym my_picture_of_android_home_screen.pngjest zapisanie pliku PNG o nazwie .

Zastrzeżenie Emptor:

Wymaga to ffmpegi imagemagicknarzędzi :)


1
Cześć, czy możesz wyjaśnić ten skrypt? Załóżmy, że wiem, co to jest fb0. Ponadto, czy naprawdę musisz skopiować plik fb0 do pliku, czy nie możesz bezpośrednio nakarmić go plikiem ffmpeg?
Rui Marques,

Tak, musisz skopiować do pliku, aby ffmpeg / imagemagick mógł z niego korzystać. I nie, nie możesz bezpośrednio karmić ffmpeg .. :)
t0mm13b 12.12

8

Po zrootowaniu lubiłem pracować z Screenshotem (link Cyrket).

Ustaw minutnik, przejdź do aplikacji i poczekaj; lub ustaw go w trybie „Wstrząśnij”, przejdź do aplikacji i potrząśnij nim. Ciężko. Pliki pojawiają się w folderze zrzutów ekranu. Szczęśliwy dzień.

Mam na myśli to. Wstrząśnij nim. O ile nie ma jakiejś sztuczki, aby się trząść i robię to w złym kierunku, NIE jest to wrażliwy shaker.

AKTUALIZACJA: tak, używam opcji timera. Albo Incredible ma kiepski czujnik wstrząsów, aplikacja dziwnie go implementuje, albo coś innego - ale wstrząsanie było po prostu śmieszne. Byłby to fajny interfejs, gdyby to zadziałało.

(Zmienna) Timer do robienia zrzutów ekranu działa dobrze!


7

ShootMe działa dla mnie na Galaxy Tab (2.2), nawet jeśli go nie zrootowałem, a strona ShootMe mówi, że działa tylko na zrootowanych urządzeniach.


6

Twój telefon musi być zrootowany. Jeśli to po prostu wyszukaj „zrzut ekranu” na rynku, aby znaleźć wiele opcji. W przypadku nieukończonego telefonu możesz użyć przeglądarki Dolphin HD z dodatkiem, aby uzyskać zrzuty ekranu strony internetowej.


6

Na Samsung Galaxy Pocket GT-S5300 1 możesz to zrobić bez żadnego oprogramowania innych firm.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Przejdź do ekranu, który chcesz przechwycić.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home (środkowy), a następnie zaraz potem szybko naciśnij przycisk Zasilanie . Jeśli zaczekasz za długo, to nie zadziała, a ty po prostu ustawisz blokadę telefonu.
 3. Jeśli to się powiedzie, powinieneś usłyszeć klasyczne kliknięcie, a także zobaczyć białą ramkę na ekranie.
 4. Idź sprawdź swoją aplikację Galeria .

1: Możliwe, że działa to na wszystkich telefonach z Androidem z Gingerbread, ale nie próbowałem osobiście.


2
Działa to na Samsung Galaxy S4, czas ROM
geffchang

5

W czerni Optimus możesz także użyć przycisku blokady + przycisku głównego


5

Po otrzymaniu aktualizacji 2.3.4 w moim Sony Ericsson Arc (od 2.3.3) przytrzymanie przycisku zasilania powoduje wyświetlenie menu „Tryb samolotowy / wyłączenie zasilania / cichy”, a nowością w wersji 2.3.4 jest obecność „ Zrób zrzut ekranu ”.


5

W Galaxy Note 2 możesz także użyć rysika S Pen:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk na rysiku S Pen i naciśnij go na ekran przez kilka sekund

Następnie nastąpi zrzut ekranu. Będziesz mógł go dostosować przed zaakceptowaniem lub odrzuceniem zrzutu ekranu.


5

Stare pytanie, dodając alternatywę za pomocą Google Now na Tap na Marshmallow, która eliminuje nieudane próby prawidłowego naciśnięcia odpowiedniej kombinacji klawiszy (czasami kończyłem się restartem :-)

Ma to tę zaletę, że lepiej organizuje zrzuty ekranu lub udostępnia bezpośrednio kontaktom za pomocą funkcji bezpośredniego udostępniania , która pojawia się, gdy chcesz się podzielić

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Początek, aż pojawi się Google Now on Tap

 • Naciśnij przycisk udostępniania w lewym dolnym rogu

(Obrazy powyżej stąd )

Na Moto X Play Power+ Vol Dn działa


1
Interfejs się teraz zmienił, ale jeśli po prostu powiem lub napisz „zrób zrzut ekranu”, Google Now zrobi to, co jest wygodne.
Xji

4

Niektóre telefony mają wbudowane funkcje, takie jak wcześniej wspomniany Galaxy S. Na Droid Charge przytrzymaj przycisk Wstecz i naciśnij przycisk Home. Na większości nowych telefonów LG z systemem Android trzymaj w domu i naciśnij przycisk zasilania.

Niestety jedyną uniwersalną metodą jest używanie zestawu Android SDK do robienia zrzutów ekranu za pomocą komputera. Rootowanie i używanie aplikacji do zrzutów ekranu działa na wielu urządzeniach, ale czasami nie, i nie jest to najłatwiejszy sposób na zrobienie zrzutu ekranu.


1

Na Androidzie 7.1.2, naciśnij długo, Homeaby OK Google i wydać polecenie głosowe Take Screenshot, odpowie All right, taking a Screenshot, touch to continue.

Po dotknięciu zrzut ekranu jest przechwytywany i pojawia się menu bezpośredniego udostępniania, aby udostępnić zrzut ekranu, lub jeśli masz eksplorator plików (taki jak ES lub Solid Explorer), który może zapisać go na urządzeniu, użyj go, aby zapisać go na urządzeniu

Jedyną wadą tego jest to, że musisz być online


1
Możesz także wpisać polecenie.
Xji

0

Dla mnie najmniej czasochłonną metodą jest używanie klawiatury przez USB OTG.
A następnie wystarczy nacisnąć Print Screen.


0

Na Xperii Z5 wystarczy przytrzymać przycisk blokady, co daje możliwość zrobienia zrzutu ekranu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.