Czy mogę przechowywać kontakty na mojej karcie SD? W jaki sposób?


13

Mam 400 MB pamięci wewnętrznej w moim HTC, z czego 100 jest zużywanych przez (rozległe) kontakty. Ciągle brakuje mi miejsca - czy jest jakiś sposób na przechowywanie moich kontaktów na karcie SD?

Zajrzałem do opcji aplikacji i opcja przeniesienia danych do SD jest wyszarzona.

Czy istnieją inne inteligentne sposoby zarządzania rozmiarem mojej listy kontaktów? Nie mogę wymyślić, jak utworzyć grupy w kontaktach Google - nie muszę synchronizować całej książki adresowej z telefonem, ale chcę zachować pełną listę. Nie muszę też przechowywać zdjęć dla każdego kontaktu, ale wydaje się, że Google dodaje je automatycznie.


Jeśli nie lubisz zdjęć w Kontaktach, możesz wypróbować aplikację GO Contacts EX. Ma opcję ukrywania zdjęć.
geffchang


100 MB kontaktów? Łał! To nie brzmi możliwe!

Odpowiedzi:


3

O ile mi wiadomo, wszystkie kontakty w systemie Android przechowywane są w bazie danych SQLite w prywatnym folderze aplikacji „Contact Storage”. Lokalizacja znajduje się w /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts.db

Więc jeśli masz dostęp do urządzenia na poziomie root, teoretycznie opłaca się albo powiązanie folderu na karcie SD z powyższą lokalizacją, albo można uczynić z powyższego folderu symboliczny link (link miękki) do lokalizacji na karcie SD karta.

Nie jest to jednak zalecane, ponieważ może to wpłynąć na stabilność i wydajność urządzenia. Na przykład po podłączeniu telefonu do komputera i zamontowaniu go jako napędu karta SD zostanie tymczasowo odmontowana w telefonie. Inną ryzykowną sytuacją jest uruchomienie telefonu komórkowego przed zamontowaniem karty SD. Aplikacja Storage Storage może próbować uzyskać dostęp do listy kontaktów (być może w celu buforowania niektórych ulubionych kontaktów, a może ktoś do Ciebie zadzwoni) w tym okresie, może to nie być oczekiwane przez aplikację Storage Storage i może skutkować nieprzewidywalnym wynikiem (np. brudny stan aplikacji, który powoduje, że kontakt jest niedostępny).


0

Nie wiem, jak wymusić kontakty na karcie SD, ale oto kilka dobrych sposobów na zminimalizowanie liczby kontaktów synchronizowanych z telefonem:


Oba odnoszą się tylko do zarządzania sposobem wyświetlania kontaktów przez telefon . Wszystkie kontakty są nadal zsynchronizowane i zajmują pamięć urządzenia.
Ten Brazylijczyk

0

Możesz wykonać kopię zapasową kontaktów na karcie SD : Otwórz aplikację Kontakty i naciśnij przycisk menu. Kliknij „Utwórz kopię zapasową kontaktów”. Wybierz „Karta pamięci”.

Tworzenie grup w Kontaktach Google : otwórz https://www.google.com/contacts i zaloguj się za pomocą konta Google. Istnieje możliwość utworzenia grup (ostatnia opcja w lewej kolumnie) kliknij ją i nazwij grupę. Nowa grupa jest teraz tworzona pod „My Cantacts”. Możesz w nim dodawać kontakty.

Filtrowanie kontaktów : Możesz filtrować kontakty z określonej grupy. Aby to zrobić, kliknij przycisk menu i wybierz opcję „Filtruj”. Kliknij swoje konto Google (ostatnia opcja z identyfikatorem e-mail). Odznacz grupy, które chcesz odfiltrować, i kliknij OK.


Uważam, że filtrowanie dotyczy tylko sposobu wyświetlania kontaktów, ale wszystkie kontakty są nadal zsynchronizowane, a zatem zajmują miejsce na urządzeniu.
Ten Brazylijczyk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.