Jak zsynchronizować tylko „Moje kontakty” z Google na Samsung Galaxy S?


23

Czy jest jakiś sposób, aby ograniczyć Galaxy S do pobierania i synchronizacji tylko kontaktów z konta Google, które znajdują się w „Moich kontaktach”? W tej chwili pobiera wszystko, w szczególności kontakty z grupy „Inne kontakty”, która ma osoby, które wysłałem e-mailem tylko raz (lub na które odpowiedziałem). To bierze moją listę kontaktów od <200 do 500+. Z drugiej strony, w jakikolwiek sposób korzystać z grup, które zawarłem na moim koncie Google?

Nie jestem przeciwny używaniu osobnej aplikacji do zarządzania nimi. Wydaje mi się, że implementacja kontaktów Samsunga jest po prostu słabo przemyślana i naprawdę mam nadzieję, że dokonają drastycznych zmian w aktualizacji 2.2.

Odpowiedzi:


11

Contacts | Menu | Display Options | Choose contacts to display (account)

Upewnij się, że zaznaczona jest tylko „Grupa systemu: Moje kontakty”. Lub dowolne grupy, które naprawdę chcesz zobaczyć. (Mówiąc dokładniej, upewnij się, że „Wszystkie inne kontakty” nie są zaznaczone).


3
Niestety nie ma tej opcji. To wszystko, co widzę: imgur.com/Miq13.jpg
Evan M.

No cóż. Jest to wada polegająca na umożliwieniu przewoźnikom wprowadzania własnych modyfikacji w systemie operacyjnym. Zaznaczenie opcji „tylko kontakty z telefonami” może pomóc, ponieważ jeśli naprawdę są to osoby, które wysłałeś e-mailem tylko raz lub dwa razy, jest mało prawdopodobne, że masz dla nich numer telefonu.
ale

2
To teraz pojawia się w wydaniu Galaxy S Froyo, rozumiemContacts | Menu (More) | Display Options | Choose contacts to display (account) | System Group: My Contacts
GAThrawn

<Odznaka Wielkiej odpowiedzi> Mam setki kontaktów zarówno na koncie osobistym, jak i służbowym (Gmail i Google Apps). To prawie 30 lat kontaktów ze szkoły wyższej, szkoły, pracy itp. Wiele osób wymieniam kartki świąteczne lub wysyłam e-maile, ale nigdy nie dzwonię. Teraz mam grupę dla każdej listy kontaktów o nazwie „Synchronizuj z telefonem” i wyświetlam tylko te. Od ponad 800 przedmiotów do około 150, z którymi rozmawiam przez telefon.
Eric Cloninger

1

al-e ma rację, ale pamiętaj, że menu zmienia się w zależności od wybranej karty / ikony. Upewnij się, że ikona „kontaktów” jest wybrana w aplikacji kontaktów. Oto kroki, których użyłem w Galaxy S4, w tym krok, jeśli masz wiele kont Gmail.

  1. Otwórz aplikację kontaktów
  2. Upewnij się, że karta kontaktów jest wybrana u góry
  3. Naciśnij przycisk menu i wybierz „kontakty do wyświetlenia”
  4. Naciśnij przycisk koła zębatego „lista niestandardowa”
  5. Wybierz menu rozwijane synchronizowanego konta e-mail
  6. Odznacz wszystko oprócz „Moich kontaktów”

0

Filtrowanie kontaktów : Możesz filtrować kontakty z określonej grupy.

Contacts | Click - Menu Button | Filter | Click - Google (account) | Select - System Group: My Contacts

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.