Jak zmienić kartę SD urządzenia z Androidem bez powodowania problemów?


20

Właśnie dostałem nową kartę SD o pojemności 32 GB dla mojego Nexusa One. Na starej mam zainstalowanych kilka aplikacji i przechowuję tam dane, ponieważ pamięć wewnętrzna ich nie obsługuje. Więc teraz chcę zmienić karty SD, ale jak mam to zrobić bez powodowania problemów? Czy po prostu kopiuję i wklejam wszystko, czy jest jeszcze inny sposób?

Mam na stanie oprogramowanie układowe na Androida i używam Mac OS X Lion.

Odpowiedzi:


16

O ile nie zrobiłeś magii App2SD z partycjami ext4 na karcie SD (jeśli nie wiesz, o czym mówię, nie wiedziałeś), karta SDCard będzie miała tylko prostą partycję FAT32.

Wystarczy więc skopiować wszystkie dane ze starej karty SD na nową i wszystko będzie dobrze.

Najprostszym sposobem na to jest podłączenie telefonu do laptopa, włożenie karty do czytnika kart (za pomocą adaptera, który zazwyczaj jest dołączany do nowej karty SD), skopiowanie wszystkiego i zamiana kart SD w telefon.

EDYCJA: Android przechowuje aplikacje przeniesione na sdcard w folderze o nazwie .android_secure, który jest domyślnie ukryty w OS X Finder i Linux Nautilus. Nie zapomnij tego przenieść :)


niesamowite, po prostu musiałem zrestartować telefon po skopiowaniu i wszystko jest w porządku :)
Giyad Shkirgez

@Mavrik Ale karta SDHC z FAT32 ma limit 4 GB na przesyłanie plików. Czy mądrze jest skopiować ze starej karty SDHC FAT32 na nową kartę SDHC z nowszym systemem plików, który nie ma limitu 4 GB?
Boris_yo

2
Android wymaga sformatowania karty SD w systemie FAT32, a nie w żadnym z nowszych systemów plików, więc jest to kwestia sporna (z wyłączeniem hacków root, ale dla tych, którzy naprawdę muszą wiedzieć, co robisz).
Mavrik,

Czy ta odpowiedź nadal działa? Widząc mój folder .android_secure wydaje się być pusty. Czy nadal mogę migrować w ten sposób?
Peter Raeves,

Tak, nazwy folderów ostatnio się zmieniły, ale proces się nie zmienił.
Mavrik,

0

Jeśli zrobiłeś coś wymyślnego na drugiej partycji (zwykle jest to EXT4 lub EXT3 fs), lub jeśli masz CWM (ClockWork Mod) i dzięki temu możesz łatwo tworzyć pełne kopie zapasowe, spojrzałbym na tę odpowiedź .

W skrócie:

  1. Wykonaj kopię zapasową za pomocą CWM (tworzy kopię zapasową zapisaną na karcie SD),
  2. Skopiuj wszystko z karty SD na komputer,
  3. Włóż i sformatuj nową kartę SD,
  4. Skopiuj dane z powrotem na nową kartę,
  5. Przywróć kopię zapasową (w tym ext4) za pomocą CWM.

Wierzę, że możesz zrobić krok 2. zwykłą metodą kabla USB i że musi on zawierać tylko wszystkie dane z pierwszej partycji (FAT fs). Pamiętaj, aby dołączyć ukryte pliki.

W starszych wersjach Androida (starszych niż 2.2), jeśli używasz, powiedzmy, link2sd, może być również konieczne:

  1. Połącz ponownie aplikacje (może być konieczne „ponowne zainstalowanie” za pomocą funkcji szybkiej ponownej instalacji link2sd ).
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.