Jak mogę dowiedzieć się, co powoduje zużycie baterii przez „system operacyjny Android”?


22

Problem polega na tym, że widzę wysoki procent pozycji „Android OS” w zużyciu baterii i chcę dowiedzieć się, co ją powoduje. Ale powiem, że interesują mnie techniki i narzędzia diagnostyczne, a nie zwiększanie żywotności baterii, jak widać na poniższych rysunkach, że bateria nie rozładowuje się znacznie szybciej niż oczekiwano.

Oto sytuacja z telefonem w tej chwili:

  • Ostatnia opłata 13 godzin temu
  • Ponownie uruchomiłem telefon po naładowaniu
  • Wyłączyłem wszystko (takie jak GPS, WiFi, sieć danych)
  • Cały czas byłem w sieci 2G
  • Moim jedynym zastosowaniem z telefonu w ciągu dnia było kilka minut Wi-Fi, odbieranie dwóch wiadomości SMS i połączenie trwające mniej niż minutę.
  • Mam wyłączoną automatyczną synchronizację

A oto statystyki zużycia baterii:

  • System operacyjny Android: 67%
  • Wyświetlacz: 10%
  • Tryb gotowości komórki: 9%
  • Bezczynność telefonu: 6%

System operacyjny Android pokazuje 1 godzinę i 30 minut czasu procesora, ale całkowity czas włączenia telefonu był krótszy niż 30 minut i nie mam nic aktywnego w tle.

Poziom naładowania baterii wcale nie jest zły (80%), ale biorąc pod uwagę, że nic nie zrobiłem z telefonem (i że telefon ma baterię 2500 mAh) jestem ciekawy, co powoduje zużycie baterii.

Oczywiście powinno to być spowodowane niektórymi zadaniami w tle, które nie są wymienione w zużyciu baterii. Szukam sposobów, narzędzi i metod, które pozwolą mi dalej to zdiagnozować i powiązać 67% wykorzystania z rzeczywistymi aplikacjami.

Niektóre dodatkowe informacje:

Mam Galaxy Note z zainstalowanym Gingerbread 2.3.6. Mam zainstalowany „Czas użytkowania bezpłatny” (który nie działał w ciągu dnia) i nie pokazuje nadmiernego użycia procesora przez żadną aplikację, która może doprowadzić mnie do tego, kto zużywa baterię.

Powiązane pytanie (pomocne, ale nie odpowiedziało na moje pytanie): Co może powodować, że proces „Android OS” zużywa wysoki procent baterii?


Jestem trochę zmieszany. Telefon był włączony przez mniej niż 30 minut, ale naładowałeś go i uruchomiłeś ponownie 13 godzin temu?
Szansa

Naładowałem go i uruchomiłem ponownie 13 godzin temu i od tego czasu nie używałem go dłużej niż 30 minut. (Ale urządzenie nie zostało wyłączone, ekran był cały czas wyłączony)
Iravanchi,

Odpowiedzi:


9

Użyj aplikacji, takiej jak „Lepsze statystyki baterii”. Ta aplikacja zawiera szczegółowe informacje o wszystkich uruchomionych usługach. Jest to znacznie lepsze niż standardowa aplikacja do diagnostyki.

Ponadto wiele podstawowych usług dla systemu przypisywanych jest w ramach „systemu operacyjnego Android”. Istnieje bardzo szczególny błąd w urządzeniach Samsung Galaxy S II związany z kalendarzem TouchWiz, który ciągle wykonuje wiele niepotrzebnych kontroli, które uniemożliwiają prawidłowe spanie urządzenia, gdy ekran jest wyłączony. Powoduje to ogromne zużycie energii. Ponieważ TouchWiz na S II jest bardzo podobny do tego na Galaxy Note, możesz mieć ten sam nieodłączny błąd.

Te linki mogą dać ci lepszy pomysł:


Dzięki, tak właściwie poszedłem. Użyłem aplikacji BBS, aby dowiedzieć się, że istnieją blokady pobudzania jądra, które uniemożliwiają głęboki sen. Oto szczegółowe wyjaśnienie dotyczące XDA, jeśli jesteś zainteresowany lub możesz skomentować to, co się naprawdę wydarzyło: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419087
Iravanchi

Haha nie, dziękuję. W porządku. Mój przyjaciel i ja już się tym zajmowaliśmy, ponieważ ma Galaxy SII i miał ten problem. :)
Gautham C.

Cóż, problem jest nadal dla mnie. Blokada budzenia jądra utrzymuje mój telefon w stanie czuwania, o nazwie „GPS”, i pomyślałem, że dzieje się tak z powodu lokalizacji sieciowej. Po wyłączeniu lokalizacji sieciowej telefon głęboko zasypia. Więc jeśli masz jakiś pomysł na ten temat, twoja pomoc jest bardzo doceniana :)
Iravanchi

hmmm .... nie jestem pewien. Wiele usług touchwiz odnosi się do siebie. Może ponowne użycie kodu przez Samsunga w różnych usługach spowodowało, że problem wakelock występował w wielu usługach? Proponuję zajrzeć na fora xda dla twojego urządzenia. Prawdopodobnie będzie dla ciebie dobre rozwiązanie
Gautham C.

@Iravanchi: AFAIK, to dość łatwa poprawka. Mapy -> Ustawienia -> Ustawienia lokalizacji -> Wyłącz „Raportowanie lokalizacji”. Zapobiega to prawie całkowitemu rozładowaniu akumulatora w stanie bezczynności, IIRC.
Chinmay Kanchi

-2

Myślę, że powinieneś ponownie przeczytać powiązane pytanie.

Prawdopodobnie wynika to z usług systemu operacyjnego lub aplikacji działających w tle. Sugeruję wypróbowanie czegoś takiego jak Taskkiller lub sam menedżer zadań i sprawdzenie, które aplikacje nadal działają w tle. Nawet jeśli uważasz, że jeszcze go nie uruchomiłeś, prawdopodobnie urządzenie uruchomiło niektóre usługi synchronizacji, zanim je zatrzymałeś.


Mam zainstalowany Killer zadań i widzę wiele uruchomionych aplikacji. Ponieważ usługi uruchamiają się automatycznie, chcę wiedzieć, która z nich powinna ponosić odpowiedzialność za zużycie baterii, aby móc podjąć decyzję o ich utrzymaniu lub odinstalowaniu. I automatyczna synchronizacja została wyłączona przed ponownym uruchomieniem urządzenia.
Iravanchi,

2
Nie używaj zabójców zadań. Android ma już wbudowany moduł do zadań, który zabija aplikacje bezpiecznie i czysto. aplikacje zabójców zadań mają tendencję do brutalnego wymuszania zabijania aplikacji zasadniczo wymuszają ich zamykanie. Wiadomo, że powodują niestabilność systemu na dłuższą metę, mogą faktycznie powodować zamykanie większej siły później w dół linii, a także mogą stanowić problem pod względem żywotności baterii.
Gautham C.

-2

Używam Samsunga Galaxy R od ponad 5 miesięcy. Tak cudownym urządzeniem jest oczywiście kwestia żywotności baterii. Próbowałem wiele zasobów bezużyteczne. Odpoczywałem w fabryce 2 razy, nadal nie ma sensu. Po pełnym naładowaniu rozładowuje się nagle do 45% w ciągu 4 godzin (nie było 3G, Wi-Fi, GPS). Byłem całkowicie sfrustrowany, w końcu miałem okazję przeczytać to forum. Tam zacząłem myśleć o blokadzie budzenia GPS, w końcu znalazłem rozwiązanie Przejdź do Ustawień, Lokalizacji i Bezpieczeństwa, i wyłącz „Użyj satelitów GPS” (upewnij się, że masz połączenie z Internetem), a następnie spróbuj obserwować. Teraz proszę zwrócić uwagę na moją obserwację poniżej, od 1 do 99% do 6 rano 97% (fone spał) od 6 rano 97% do 18:00 85% (normalne użytkowanie). Wypróbuj to, jeśli pomaga innym uciec od frustracji.


1
Gdzie widzisz te ustawienia? Nie mam nic pod Settings | Securitynazwą „zdalne sterowanie”.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.