Co może powodować, że proces „Android OS” zużywa wysoki procent baterii?


18

Przeczytałem kilka postów na forum na temat błędu rozładowania baterii systemu operacyjnego Android. To tutaj proces „systemu operacyjnego Android” pokazuje duży odsetek w statystykach dotyczących baterii.

Dla mnie używam 2.3 Gingerbread. Nie używam bluetooth ani GPS. Jestem na 2G przez większość czasu. W niektóre dni mam 40 godzin bez baterii. W tych dniach w ustawieniach zużycia baterii proces „Android OS” zużywa około 3% baterii. Jednak w inne dni mam około 8 godzin przy podobnym użyciu. W dzisiejszych czasach proces „systemu operacyjnego Android” zużywa około 35% baterii. Naprawdę chcę dowiedzieć się, co to powoduje.

Sugerowane do tej pory poprawki to:

 1. Uruchom ponownie (tymczasowe).
 2. Wyłącz i wyjmij baterię na kilka minut.
 3. Zresetuj statystyki baterii.
 4. Zmień zasady dotyczące snu WIFI.
 5. Użyj menedżera zadań
 6. Błysk do telefonu.
 7. Powróć do starszych wersji systemu operacyjnego (tak naprawdę nie jest to poprawka).

Czy ktoś zna ostateczną przyczynę tego problemu i prawidłową poprawkę? Czy to możliwe, że powoduje to wiele problemów, więc różne rzeczy będą działać dla różnych osób?

Oto niektóre wątki:


Za to, co jest tego warte, nie widziałem tego. Czy możesz dodać swoje urządzenie i operatora do swojej wiadomości?
ale

Zależy to bardzo od tego, na jakim systemie operacyjnym pracujesz? 2.2-Froyo? 2.3-Piernik?
Szansa

Uruchamianie 2.3 Piernika.
sickgemini,

Dlaczego opinie negatywne? To uzasadnione pytanie. Wielu użytkowników Androida, w tym ja, ma problemy z czasem pracy baterii, a obserwując, w niektórych telefonach zużycie baterii jest związane z „Android OS”, który wydaje się zużywać ponad 30% naładowania baterii.
Jan

Odpowiedzi:


9

Uważam, że istnieje co najmniej jeden błąd związany z „Android OS” i rozładowaniem baterii . Przedstawię, jak odtworzyć problem: (Testowane z Motorola Flipout, Blur_Version.0.28.9_MB511.Retail.en.DE (zapasowa pamięć ROM, z którą telefon był sprzedawany), Android 2.1.)

 • Zacznij od w pełni naładowanego telefonu.
 • Pobierz aplikację Audiobooks (bezpłatną) i uruchom ją.
 • Wybierz książkę z bezpłatnej biblioteki i słuchaj.
 • Wyślij książki audio w tło, np. Klikając przycisk Home.
 • Wróć do aplikacji Audiobooks, wykonując tę ​​samą operację, co przy uruchamianiu, np. Kliknij ikonę w szufladzie aplikacji. (Jest to jedyny sposób, w jaki jestem świadomy ponownego umieszczenia aplikacji na pierwszym planie).
 • Zrób wszystko, aby zatrzymać odtwarzanie książki audio. (Jest przycisk „wyłącz odtwarzacz”, ale nigdy go nie używam, ponieważ odtwarzacz po prostu zatrzymuje się / znika, zanim mogę przejść do ekranu odtwarzacza.)
 • Pozostaw telefon bezczynny. Po 8 godzinach akumulator będzie prawie rozładowany (<15%). Monitor zużycia baterii systemu Android przypisuje 33% zużycia ciasta do „systemu operacyjnego Android”. Pozostała część jest podzielona na „tryb gotowości komórki”, „telefon w stanie bezczynności”.
 • Wyłącz telefon. Włącz to. Naładuj.
 • Pozostaw telefon bezczynny.
 • Po 8 godzinach sprawdź stan baterii (> 50%). „System operacyjny Android” nie wyświetla się jako wyczerpujący się akumulator.

Nie jest jasne, czy jest to błąd odtwarzacza Audiobooks lub Androida, czy oba. Nie wydaje się to jednak normalnym zachowaniem.


3

Właśnie miałem ten problem. Myślę, że to, co spowodowało to, że usunąłem niektóre konta e-mail (ale nie aplikację), a dane nadal szukały czegoś w „uruchomionych usługach” w aplikacjach. Spowodowało to, że „system operacyjny Android” zużywa do 43% „zużycia baterii”. W mniej niż 8 godzin telefon był martwy.

Po aktywowaniu aplikacji „wyczyść dane”, wypróbowałem ją również ze wszystkimi aplikacjami, które zainstalowałem, ale rzadko używam. Następnie spadł do 13%! Udowodniono, że „usunięte” dane pamięci podręcznej miały z tym coś wspólnego. Twoje zdrowie


2

Na moim Galaxy S2 skanowanie zablokowało się, a bateria rozładowuje się całkowicie w ciągu 8 godzin w nocy bez użycia. Zużycie baterii było jak:

 1. System operacyjny Android - 30%
 2. Media - 28%
 3. Wyświetlacz - 25%

Wyczyściłem dane magazynu multimediów i problem został rozwiązany:

Ustawienia »Aplikacje» Zarządzaj aplikacjami >> Wszystko >> Pamięć masowa >> Wyczyść dane


2

Co zauważyłem: skaner multimediów uruchamia się i rozładowuje baterię, a mój Galaxy S2 szybko się nagrzewał przez długie minuty po odłączeniu połączenia USB od komputera. Tak było na 4.0.x (obecnie mam wyrejestrowane 4.1.2 na Galaxy S2). Mam wiele plików multimedialnych w pamięci telefonu i na karcie SD. Moje obejście bez rootowania (wydaje się działać):

 • Przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Wszystkie
 • Znajdź „Media Storage”, dotknij go
 • "Wyłączyć"
 • "Wymuszone zatrzymanie"

Edycja: Co zauważyłem, odkąd korzystam z tego obejścia:

 • dzwonki nie działają
 • Aplikacja Galeria nie działa
 • Awaria aplikacji odtwarzacza wideo zgłoszona przez wbogacz (dzięki)

Trochę tęsknię za Galerią i dzwonkami, ale nadal używam tej metody, ponieważ problem ze skanerem multimediów jest dla mnie bardziej denerwujący. Zaktualizuję ponownie, jeśli zauważę inne różnice.

Aktualizacja: kilka miesięcy później wciąż brakuje mi dzwonków i dźwięku powiadomień, ale mogę żyć bez niego. W międzyczasie zainstalowałem aplikację Flash Notification i uwielbiam ją. :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manzy.flashnotification


To zalecenie powoduje, że „Odtwarzacz wideo” nie może znaleźć multimediów, a „Galeria” wyświetla zdjęcia z telefonu. Przywracanie magazynu multimediów w celu włączenia i otwieranie odtwarzacza wideo i galerii umożliwia przywrócenie.
wbogacz

Powoduje to inny problem, który zauważyłem: nie mogę wybrać dzwonka i dźwięku powiadomienia w preferencjach.
Ray

1

Zasadniczo odpowiadasz na swoje pytanie.

Na początek pójdę z BMitch, to NIE jest błąd . Istnieje wiele przyczyn wysokiego zużycia baterii. Zależy to również w dużej mierze od oprogramowania układowego, wersji Androida i używanego urządzenia. Na przykład: Mam urządzenie Samsung Galaxy 5. Początkowo był wyposażony w system Android 2.1 i dość słabą żywotność baterii przez maksymalnie 2 dni. Zrootowałem urządzenie i zauważyłem znaczny wzrost żywotności baterii około 3 dni bez ładowania. Następnie dałem wypróbowaną niestandardową pamięć ROM dla mojego telefonu, a żywotność baterii ogromnie wzrosła do 5-6 dni, a kiedy uaktualniłem do piernika z powrotem do 2 dni. Zależy to również od sposobu korzystania z telefonu.

 • Niektóre aplikacje działają w tle i zużywają baterię. Staraj się ich unikać. Alternatywnym rozwiązaniem byłoby użycie zabójcy zadań.
 • Nadmierne wykorzystanie danych (przez Wi-Fi / 3G) również obniża opłaty. Wyłącz Wi-Fi i włącz sieć 2G, gdy nie korzystasz z Internetu.
 • Nie wyłączaj Bluetooth, gdy go nie używasz, ponieważ zużywa również ładowanie.
 • Wyłącz GPS, gdy nie używasz żadnych aplikacji mapowych.
 • Jest też jedna metoda, którą wielu ludzi poręczyło za pracę. Jest to usuwanie danych kalibracyjnych baterii i zmuszanie systemu do utworzenia nowego. Nie zwiększa to jednak żywotności baterii. To naprawia błędną kalibrację baterii. Ta aplikacja działa.
 • Korzystanie z niektórych aplikacji oszczędzających baterię, takich jak Juice Defender. Zasadniczo wykonuje niektóre z powyższych zadań w formacie automatycznym.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia.


Dzięki. Chociaż jest to pomocne, większość z nich to tylko ogólne porady dotyczące oszczędzania baterii. W szczególności starałem się dowiedzieć o procesie „Android OS”. Zaktualizowałem to pytanie, aby lepiej wyjaśnić.
sickgemini,

Dobrze, na to pytanie, to naprawdę zależy od różnych czynników. Mogę podać tylko instancje i niektóre przypadki. Na przykład piernik w galaktyce 5 zużywa dużo baterii, zwłaszcza gdy czujnik orientacji jest włączony, ponieważ częstotliwość odświeżania ekranu rośnie nieprawidłowo. Podobnie każda pamięć ROM prawdopodobnie ma swój własny powód. Prawdopodobnie powinieneś przesłuchać zespół programistów swojego ROM.
Abhirup Manna

wiele źle zakodowanych aplikacji po utracie sieci ciągle odpytuje, dopóki nie zostanie przywrócona łączność, co może spowodować ogromne zużycie baterii.
Aadi Droid

0

Innym powodem, dla którego bateria telefonu komórkowego może szybko umrzeć, jest to, że telefon komórkowy jest monitorowany lub podsłuchiwany przez kogoś, kto musiał pobierać program szpiegujący, który cały czas działa w tle. I szybciej rozładowuje baterię telefonu komórkowego. Sprawdź podejrzane programy w telefonie.


To prawda, wyczerpanie baterii występuje w dowolnym procesie w tle. Etykietowanie lub celowe wskazywanie na przykład programu „szpiegowskiego” prowadzi mnie do podejrzenia, że ​​nie wziąłeś pod uwagę natury „szpiegowania”, która jest działaniem ukrytym. Każdy, kto umieszcza taką aplikację potajemnie, chciałby, aby miała ona jak najmniejszy wpływ na przyciąganie systemu, aby była bardziej skuteczna.
wbogacz

-1

Zacznij od nie nazywania tego błędem. Istnieje wiele przyczyn zużycia baterii, podobnie jak wiele rzeczy, które powodują obrót licznika elektrycznego. Zwarcie musi zostać naprawione, podobnie jak zła aplikacja musi zostać usunięta. Menedżer zadań przypomina kogoś, kto biegnie za tobą i wyłącza światła. Różne ustawienia można modyfikować, aby w pełni wykorzystać istniejący system, tak jak możesz przejść na żarówki CFL. Nie ma jednej poprawki, ponieważ nie ma jednego powodu.


Naprawdę szukasz czegoś bardziej konkretnego, dlaczego proces systemu Android wykorzystywałby tak wysoki procent baterii?
sickgemini,

1
@sickgemini, OS = System operacyjny, nie jest to prosta sprawa z jednym przełącznikiem. Niektóre osoby mają problemy z tym, że źle działające aplikacje się nie zawieszają, inne mają problemy ze sprzętem lub problem z siecią. Wszystko dotyka systemu operacyjnego, a system dotyka wszystkiego i jeśli jedna z tych rzeczy ulegnie awarii i wejdzie w ciasną pętlę, zje procesor. Nie ma łatwej „konkretnej” odpowiedzi, która rozwiązałaby problem dla wszystkich.
BMitch,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.