Udostępnianie łączy przeglądarki między komputerem a telefonem


44

Zaczynam wiki, aby skompilować krótką listę przeglądarek, aplikacji, rozszerzeń itp., Które pozwalają użytkownikom łatwo łączyć lub dodawać zakładki do stron internetowych między komputerem a telefonem. To jest ostatecznie pytanie „najlepszych aplikacji”, więc odpowiedzi powinny być udzielane CW. Poniżej umieściłem odpowiedź. Wszelkie inne sugestie są mile widziane!


3
Ktoś również proszę odpowiedzieć, jak przejść z telefonu na komputer - do tej pory odpowiedzi rozwiązywały tylko kierunek komputera na telefon. Dziękuję Ci.
Mufasa

Musisz zainstalować aplikację mobilną na telefonie, a następnie przejść do pasta.run i wysłać adres URL do siebie. Twój adres URL zostanie wysłany do schowka telefonu, gdzie możesz go wkleić w WhatsApp i udostępnić znajomym.
Wesam

2
Byłaby to bardzo wygodna funkcja, a ja miałem kilka alternatyw, z których niektóre są omówione w tych odpowiedziach, ale są również przestarzałe i nie są już obsługiwane (stan na październik 2016 r.).
Octopus,

Odpowiedzi:


8

Jeśli używasz Androida 4.0+, po prostu użyj Google Chrome na PC i Androida i powiąż go z tym samym kontem Google. Pozwala to zsynchronizować przeglądarki, dzięki czemu można zobaczyć otwarte karty z obu lokalizacji na wszystkich urządzeniach. Możesz nawet zsynchronizować wiele komputerów / systemów operacyjnych, po prostu użyj tego samego konta Google.

„Zaloguj się w Chrome, aby zsynchronizować otwarte karty, zakładki, hasła i dane omniboksu z komputera na telefonie lub tablecie. Wybierz miejsce, w którym zostało przerwane”.


Podoba mi się ta funkcja. Gdyby nie był ograniczony do Androida 4.0+, byłby idealny.
gary

Czy ta funkcja nadal istnieje? Mam Androida 7 i korzystam z Chrome zalogowanego na to samo konto na moim telefonie i Macbooku. Nie mogę znaleźć żadnej opcji udostępniania linku lub karty z telefonu do przeglądarki na komputerze.
Anentropic

1
Ach ... mogę otworzyć „Historię” na pulpicie Chrome, a następnie przejść do „Kart z innych urządzeń” i znaleźć tam linki z Chrome na telefonie
Anentropic

9

Jednym świetnym sposobem na wysyłanie linków z komputera do telefonu (podczas korzystania z Chrome) jest rozszerzenie Google Chrome na telefon . Po przejściu na żądaną stronę klikasz link z Chrome na telefon w Chrome, a link do strony pojawia się na pasku powiadomień na twoim telefonie (musisz być zalogowany w Google). Uważam to za bardzo przydatne.

alternatywny tekst


1
Pamiętaj, że jest to obsługiwane tylko w przypadku Froyo i korzystania z Chrome.
Soo Wei Tan,

Najwyraźniej możesz go również używać w przeglądarce Firefox (patrz odpowiedź @Al E), ale nie wiedziałem o wymaganiu Froyo.
gary

Nie jest dostępny we wszystkich krajach ..
Android Quesito

6
To wydaje się martwe.
endolith,

Makaron jest dobrą alternatywą i nie wymaga instalowania rozszerzenia. tzn. działa z dowolną przeglądarką internetową. Zainstaluj aplikację i odwiedź witrynę Pasta, aby wysłać tekst.
Wesam

8

Wydaje się, że nikt jeszcze nie powiedział Pushbullet; bardzo łatwo jest udostępnić stronę internetową Pushbulletowi z telefonu i przekazać ją do aplikacji Windows / Mac lub rozszerzenia Chrome, a rozszerzenie Chrome potrzebuje tylko 2 kliknięć, aby udostępnić dowolny link, niezależnie od tego, czy jest to strona, na której jesteś, czy link do ciebie można kliknąć prawym przyciskiem myszy.


AirDroid działa dla mnie bardziej konsekwentnie. PushBullet (przynajmniej z Androidem) wydaje się nie łączyć. AirDroid także wykonuje kopię lustrzaną i myślę, że powiadomienia są bogatsze.
Shorin,

6

Fox To Phone to rozszerzenie Firefoksa, które pozwala Twojej aplikacji Phone na Chrome komunikować się z Firefoksem.


3
To wydaje się martwe.
endolith,

Znaleziono nowy link, ale dodatek jest nieaktualny.
ale

Tak to właśnie miałem na myśli 😕
endolit

2

Chciałem też zsynchronizować zakładki do mojego telefonu z Androidem i początkowo uznałem Delicious, ale z jakiegoś powodu żaden z dwóch dostępnych klientów mobilnych nie działał poprawnie (2.3.6).

Skończyło się na rejestracji i korzystaniu z serwisu diigo.com


2

GTalkSMS ( strona projektu Google Code ) jest w stanie przesyłać linki do twojego komputera przez XMPP / GTalk. Link można wysłać albo

  • jeśli użytkownik wybierze opcję udostępniania, wówczas GTalkSMS zostanie przedstawiony jako opcja
  • jeśli otworzysz adres URL http (s) bez domyślnego zestawu aplikacji, GTalkSMS będzie prezentowany jako opcja oprócz zainstalowanych przeglądarek

Uwaga: zgodnie z FAQ muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w GtalkSMS. GTalkSMS to aplikacja na Androida z licencją GPL typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


1

Kolejnym rozszerzeniem, które pozwala ci wysyłać strony do telefonu, jest LinkPush , który działa na telefonach wcześniejszych niż Froyo. Ma rozszerzenia Chrome i Firefox, a następnie bookmarklety Javascript dla każdej innej przeglądarki.1

Natknąłem się na alter ego rozszerzenia chrome-to-phone - aplikacji android2cloud . Dzięki temu możesz wysłać adres URL z telefonu na komputer (przeglądarkę Chrome).

Aby wysłać adres URL z telefonu na komputer, wybierz menu> więcej> udostępnij> android2cloud. Link otworzy się w przeglądarce, jeśli jesteś przed komputerem lub będziesz dostępny na pasku rozszerzeń później.

  1. Pobierz aplikację w Android Market. Podczas instalacji, jak sugeruje artykuł Lifehacker , lepiej jest użyć tutaj serwera kopii lustrzanych . (Miałem też problemy ze zwykłym serwerem).
  2. Ponieważ łączy się z Chrome, pobierz rozszerzenie w poprzednim linku, jeśli korzystasz z serwera kopii dystrybucyjnej lub tutaj, jeśli korzystasz z serwera domyślnego.

Konfiguracja jest nieco skomplikowana, ale samo narzędzie działa bardzo dobrze.


1

To są te, których użyłem.

W obie strony:

  • Synchronizacja Chrome (obecnie otwarte karty i zakładki, chrom z chromem dla Androida)
  • Synchronizacja przeglądarki Firefox (bieżące otwarte karty i zakładki, Firefox z Firefoksa beta)
  • Link do opery (tylko zakładki, opera z operą mini)
  • Kieszeń (bookmarklet / udostępnij z)

Jeden sposób (tylko z komputera na telefon):

  • Chrome na telefon
  • Lis do telefonu

1

MAXS (Modular Android XMPP Suite) jest w stanie wymieniać zawartość schowka przez XMPP .

Uwaga: zgodnie z często zadawanymi pytaniami muszę ujawnić, że jestem zaangażowany w MAXS. MAXS to aplikacja na system Android z licencją GPLv3 typu open source. Każdy może wnieść swój wkład.


1

Send to Computer działa w połączeniu z witryną appengine (kod dla obu: https://code.google.com/p/share-to-browser/ ) i pozwala korzystać z menu udostępniania w telefonie w celu przekazywania linków do bazy danych z miejsca, w którym są otwierane przez przeglądarkę uzyskującą dostęp do unikalnego linku. (Występują tam pewne problemy z bezpieczeństwem, ponieważ każdy, kto zna identyfikator przeglądarki, może wypychać do niego linki, ale kod prawdopodobnie można rozszerzyć o hasło / klucz do szyfrowania / deszyfrowania / weryfikacji adresów URL).


1

Zawsze możesz użyć zakładek społecznościowych i zsynchronizować z istniejącymi zakładkami. Zajrzyj do Delicious and Papaly, aby uzyskać łatwy w użyciu interfejs użytkownika. Tak długo, jak masz droida w Internecie, możesz przeglądać wszystkie swoje zakładki w dowolnym miejscu.


1

Jeśli masz Keep, nic go nie przebije. Dość natychmiast. Powyższe aplikacje „na noc” (z wyjątkiem niektórych, takich jak Pocket i dodatki do przeglądarki) są niezawodne


Czy możesz to tutaj link?
Firelord

Uch, trzymaj? To koleś z Google Keep, chociaż zauważyłem, że Pasta (opublikowana powyżej przez Weshama) również jest dobrym altem za drugim razem.
killjoy

Wygląda na to, że istnieją 2 rozszerzenia Google Keep : „ Google Keep ” i „ Google Keep Chrome Extension ”. Myślę, że wybrałeś ten z najnowszą aktualizacją.
antogerva

To wydaje się najbardziej długotrwałym rozwiązaniem (większość innych odpowiedzi jest już nieaktualna i nie ma możliwości ich usunięcia).
rwst
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.