Zabezpieczanie tabletu małego dziecka


23

Moja żona postanowiła kupić dzieciom zestaw tabletów z Androidem na święta. Są to tylko modele Wi-Fi Coby Kyros 4 GB. Dzieci są w wieku 6–10 lat, więc nie chcę ich szczególnie swobodnie rządzić internetem lub sklepami z aplikacjami. Chcę również upewnić się, że tablety są chronione przed różnymi formami złośliwego oprogramowania.

Idealnie chciałbym móc ustalić białą listę stron internetowych, które mogą odwiedzać, i sprawić, aby nie mogli dodawać żadnych aplikacji ani modyfikować białej listy bez interwencji rodziców. Jednak nie znam wystarczająco dużo platformy Android, aby wiedzieć, od czego zacząć.

Google pomogło mi dowiedzieć się, że istnieją aplikacje, które twierdzą, że mogą ograniczać dostęp do innych aplikacji, ale prawie wszystkie mają komentarze wskazujące, że bardzo łatwo je ominąć. Podobnie widziałem mieszane recenzje dotyczące skuteczności i wartości dostępnych opcji antywirusowych. Do tej pory nie byłem w stanie znaleźć niczego na temat tworzenia białej listy lub ograniczania treści dostępnych z sieci.

Proszę więc o sugestie dotyczące konkretnych tematów / aplikacji, o których powinienem czytać i / lub innych metod, które mogę zastosować, aby osiągnąć te cele.

EDYCJA: Powinienem zauważyć, że ten model nie jest fabrycznie zainstalowany, ma sklep z aplikacjami innych firm. Jest dostarczany z zainstalowanym menedżerem apk i grałem z jednym z nich na tyle, aby uzyskać dostęp do rynku i Gmaila. Więc powinienem być w stanie zainstalować większość wszystkiego, co mogę zainstalować / usunąć, jeśli mogę dowiedzieć się, co właściwie muszę zrobić.

Odpowiedzi:


5

Jak zauważyłem w drugim wątku , najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie ręczne ustawienie serwera proxy sieci Web za pomocą ustawień sieciowych urządzeń filtrujących według słów kluczowych lub białych list. Nawet jeśli pójdą do domu innej osoby lub spróbują dostać się do innej sieci, nie będą mogli przeglądać (szczególnie jeśli sam hostujesz serwer proxy we własnej sieci; w takim przypadku najprawdopodobniej nie będą mogli aby w ogóle przeglądać cokolwiek).

Z wikipedii :

W sieciach komputerowych serwer proxy to serwer (system komputerowy lub aplikacja), który działa jako pośrednik dla żądań klientów poszukujących zasobów z innych serwerów. Klient łączy się z serwerem proxy, żądając jakiejś usługi, takiej jak plik, połączenie, strona internetowa lub inny zasób dostępny z innego serwera. Serwer proxy ocenia żądanie zgodnie z regułami filtrowania. Na przykład może filtrować ruch według adresu IP lub protokołu. Jeśli żądanie zostanie sprawdzone przez filtr, serwer proxy udostępnia zasób, łącząc się z odpowiednim serwerem i żądając usługi w imieniu klienta. Serwer proxy może opcjonalnie zmienić żądanie klienta lub odpowiedź serwera, a czasami może obsłużyć żądanie bez kontaktu z określonym serwerem. W tym przypadku „buforuje”


8

Ogólne perspektywy nie są dla ciebie takie świetne, AFAIK.

Market posiada filtrowanie treści, sprawdź Ustawienia w aplikacji Market.

W przypadku przeglądarki jest to zupełnie inny czajnik z rybami. Wbudowana przeglądarka nie ma żadnego dostępnego filtrowania. Przeglądarki innych firm mogą, ale będą trywialne (po prostu otwierając wbudowaną przeglądarkę).

Następną najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to przefiltrować tablety na routerze, jeśli pozwala na to. Jest to jednak przydatne tylko wtedy, gdy są w domu (lub w innych miejscach, w których można kontrolować połączenie internetowe).


Tak, przyszło mi do głowy skonfigurować filtrowanie na routerze. Ale jak powiedziałeś, rozpada się, gdy tylko wychodzą z domu, lub wymyśl, jak połączyć się z połączeniem z sąsiadami.
Rozwel,

3
Powinieneś także mieć możliwość zmiany pliku hosts na urządzeniu:/etc/hosts
Bryan Denny

@BryanDenny: Tylko jeśli urządzenie jest zrootowane. W takim przypadku może być również możliwe usunięcie wbudowanej przeglądarki.
afrazier

6

Z technicznego punktu widzenia nie jest to tak naprawdę możliwe do zarządzania (możesz pójść w tym kierunku, uporządkując własne oprogramowanie układowe, używając czegoś takiego jak Cyanogen), jak często zwracamy uwagę na security.stackexchange.com po atakowaniu (w tym przypadku twoje dzieci) mają urządzenie, kontrolują je.

Mój alternatywny sposób postępowania byłby tak szczegółowy w tym pytaniu, jak wymiana stosu rodzicielskiego - zacznij od widoczności, wspólnego korzystania z urządzeń i edukacji - które posuną się znacznie dalej w kierunku zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa niż jakakolwiek kontrola techniczna, którą możesz wdrożyć.

To, co zrobiłem z moimi 3 (teraz 5, 9 i 11), pozwoliło im korzystać z komputerów w głównym pokoju, gdy byliśmy tam (w wieku 3–5 lat), a następnie bez nadzoru do około 8 (ale wiedząc, że będziemy wchodzić i wychodzić ) i osobom w wieku powyżej 8 lat ufam, że nie są głupie.

Pomaga to, że ich tata jest specjalistą ds. Bezpieczeństwa i prywatności, który często prowadzi szkolenia uświadamiające w tej dziedzinie :-)


3
+1 Edukacja użytkowników jest ważnym krokiem, ale natura tabletu jako przenośnych, chowanych urządzeń oznacza, że ​​bit „wchodzimy i wychodzimy” nie działa również, niestety.
Mr. Shiny and New 安 宇

3

Użyj OpenDNS na routerze w domu. Tak długo, jak mają oni dostęp do Internetu z domu, możesz dodać do białej listy lub znacznie ograniczyć witryny, które mogą odwiedzać. Obecnie używam OpenDNS, aby ograniczyć dostęp moich dzieci za pomocą przeglądarki Nintendo 3DS. Ponieważ jest na poziomie routera, nie wymaga żadnego wsparcia na poziomie urządzenia.

Jeśli mają dostęp do Wi-Fi poza domem, niewiele można zrobić - na przykład w bibliotece. Ale równie dobrze mogliby korzystać z nieograniczonego komputera w bibliotece zamiast ograniczonego tabletu.

Jeśli możesz usunąć sklep z aplikacjami z urządzenia, a następnie po prostu ręcznie zainstalować aplikacje, których chcesz używać, jest to prawdopodobnie najlepszy sposób. Będziesz bardzo blisko ogrodzonego ogrodu.

Dodatkowo sugeruję przeprowadzanie „audytu” na urządzeniach co tydzień lub co najmniej regularnie. Sprawdź, co jest zainstalowane i poszukaj niepokojących czynności lub braku normalnej aktywności. Skorzystaj również z tej okazji, aby porozmawiać z dziećmi na temat urządzeń i sprawdzić, czy są nowe aplikacje, które chcesz, abyś dla nich dostała. Jeśli zainstalujesz nową grę lub coś za każdym razem, gdy skontrolujesz ich tablety, będą na nią czekać! Rzeczywista komunikacja przeważa nad technologią.


Chciałem zasugerować to samo. +1
halr9000


0

Uwaga: poniższe rozszerzenie ma również funkcję białej listy. Działa na Androidzie. Ale może być trochę trudniejszy do zainstalowania. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dla mnie najlepszy jest filtr słów kluczowych. Jest to najlepszy sposób na filtrowanie dowolnej zawartości, ponieważ może ona złapać prawie 100% tego, na co celujesz. Na przykład. jeśli jesteś uzależniony od gry Warcraft, po prostu dodajesz to do słowa kluczowego, a to zniknie z Internetu.

Działa tylko w przeglądarce Firefox w wersji 56.0, z filtrem Procte latte. To rozszerzenie nie działa już w późniejszych wersjach i nie jest już dostępne w sklepie z dodatkami.

Wprowadzenie, https://www.howtogeek.com/howto/2617/filter-web-content-in-firefox-with-procon-latte/

Tym, co odróżnia go od innych filtrów opartych na słowach kluczowych, jest dokładność i minimalna liczba fałszywych trafień. Plus jest całkowicie darmowy i ma ochronę hasłem na stronie dodatków.

Niektóre blokery słów kluczowych są zbyt agresywne. na przykład. jeśli ustawisz blokowanie słowa „stanik”, będzie również blokować „branding”, „mózg”, „bibliotekę”. To sprawia, że ​​jest prawie bezużyteczny.

Aby uzyskać instrukcje, jak to skonfigurować w Firefox Windows i Android, https://github.com/hpaolini/procon/issues/29


0

Możesz wypróbować przeglądarkę Android Pluckeye . Łatwy w instalacji i wyłącza WSZYSTKIE obrazy / filmy. Być może zbyt mocno blokuje, ale jest zdecydowanie bezpieczny.


0

Po wybraniu przeglądarki należy użyć apletu, aby wyłączyć playstore oraz innych przeglądarek i aplikacji, które mają otwarty dostęp do Internetu.

Gorąco polecam Applock .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to darmowa aplikacja do przechowywania aplikacji, która jest bardzo w pełni funkcjonalna. Umożliwia przełączanie między różnymi grupami aplikacji, które mają być blokowane / dozwolone. Ochrona hasłem i resetowanie adresu e-mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.