Ukryj ikonę alarmu na pasku stanu


Odpowiedzi:


5

Nie, z tych samych powodów wyszczególnionych w tej odpowiedzi.

Czy mogę ukryć program przed bieżącymi działaniami na pasku powiadomień?


1
Nie jest to jednak do końca prawdą, niektóre aplikacje pozwalają ukryć powiadomienie. Jest to aplikacja według aplikacji.
Sieci

To prawda, chociaż rozmawiałem z zapasowym budzikiem.
ale

Ach, tak, zgodziłbym się z tym, co wtedy masz.
Wstęgi

Czy można to zrobić na niższym poziomie z dostępem zrootowanym? Może zastąpisz bieżącą aplikację zegara / budzika zmodyfikowaną aplikacją zegara / budzika?
SAGExSDX,

To nie jest dokładne, usunięcie ikony jest możliwe w System UI Tuner, który jest dostarczany w pakiecie z najnowszymi wersjami Androida. @SAGExSDX, myślę, że powinieneś rozważyć zmianę zaakceptowanej odpowiedzi, aby ludzie nie zostali wprowadzeni w błąd przez tę nieprawidłową odpowiedź.
Ian Dunn,

9

W systemie Android Marshmallow możesz używać ukrytego tunera interfejsu użytkownika systemu.

Otwórz panel szybkich ustawień, a następnie naciśnij i przytrzymaj koło zębate ustawień, aż zacznie się obracać. Następnie uzyskasz dodatkową pozycję ustawień w System > System UI Tuner > Pasek stanu , w której możesz ukryć alarm.


Widzę to menu, ale nic nie jest związane z wyświetlaniem ikony budzika. Tylko możliwość ustawienia suwaka jasności lub zmiany ustawień szybkiego menu.
Chuck Claunch

Muszę dodać, że tak naprawdę jestem na CM13, więc może różnić się od standardowego MM.
Chuck Claunch

Następnie przejdź do System> System UI Tuner> Pasek stanu, a następnie znajdź alarm, był na dole mojego telefonu.
fringd

Działa to również w systemie Android 7 (Nougat).
Ian Dunn,

3

Najłatwiejszy sposób, jeśli zrootowano : Możesz użyć GravityBox, aby ukryć symbol budzika.

  1. Otwórz aplikację.
  2. Przejdź do „Adapt Status Bar” (nie znam dokładnego tłumaczenia na angielski)
  3. Wybierz „Dostosuj zegar”
  4. Zaznacz pole obok „Ukryj symbol alarmu”

Dzięki. To świetna odpowiedź, jeśli utknąłem z zapasowym budzikiem. Używam delikatnego alarmu od lat od tego pytania :)
SAGExSDX

1

Jeśli korzystasz z aplikacji alarmowej, Delikatny alarm. Oprócz mnóstwa niesamowitych funkcji aplikacji, możesz także wyłączyć ikonę paska powiadomień, a aplikacja nadal działa w tle. Tak działam od dłuższego czasu.

W częściowo powiązanej nuty, moją ulubioną funkcją Gentle Alarm jest możliwość zaplanowania alarmów, ale pomiń ich tyle, ile chcesz. W ten sposób, jeśli jesteś na wakacjach na jeden dzień, możesz wyłączyć zaplanowane alarmy na ten dzień i nie denerwować się obudzeniem. Byłem na urlopie przez tydzień i byłem w stanie je wszystkie wyłączyć, a w następnym tygodniu nie musiałem pamiętać o ponownym włączeniu alarmów, o które już dbałem.


2
To brzmi jak świetne funkcje. Miałem nadzieję, że istnieje sposób, aby nadal korzystać z aplikacji alarmowej ORAZ ukryć ikonę. ale na podstawie odpowiedzi Al E nie brzmi to tak, jak potrafisz. Zdobycie alternatywnej aplikacji alarmowej będzie rozwiązaniem „jeśli mnie wystarczająco denerwuje”.
SAGExSDX,

Cóż, poleciłbym zakup aplikacji nie tylko ze względu na czynnik irytacji, ale także ze wszystkich innych funkcji.
Wstęgi

0

W trybie Delikatny alarm musisz przejść do Ustawień i włączyć Funkcje zaawansowane. Następnie Inne Preferencje> Powiadomienia, a następnie pojawi się wiele opcji dotyczących rodzaju powiadomienia lub jego wyłączenia.0

Tak, jest, ale potrzebujesz do tego aplikacji.

Zaskoczyło mnie to, że ludzie tego chcieli, więc skończyło się na napisaniu takiej aplikacji (zastrzeżenie: napisałem aplikację, ale jest darmowa).

Jest mały i lekki i usuwa ikonę, ale również będzie migać za każdym razem, gdy inna aplikacja zaktualizuje alarm.

Jeśli uznasz to za przydatne, możesz je uzyskać bezpłatnie w sklepie Google Play:


0

Właśnie znalazłem to w Marshmallow dla każdego, kto napotka to pytanie. Przejdź do Ustawienia> Pasek stanu> Ikony paska stanu i stamtąd możesz odznaczyć ikonę alarmu.


Zdjęcie Marshmallow, czy niestandardowy ROM? Widziałem tylko CyanogenMod posiadający tę opcję.
Andy Yan,

Właściwie jest to CM13, ale myślę, że właśnie założyłem, że była to opcja Marshmallow.
Chuck Claunch

0

Pod warunkiem, że Android jest zrootowany i zainstalowany jest kompatybilny Xposed Framework 1 , możesz użyć modułu Xposed GravityBox, aby ukryć ikonę alarmu.

Testowałem z GravityBox [N], a tam przejdź do ulepszeń paska stanu → Ustawienia zegara → zaznacz Ukryj ikonę alarmu .

Pamiętaj, że nie mogę zapewnić, czy wcześniejsze wersje GravityBox dla konkretnych wersji Androida oferowały to ulepszenie.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

1 Xposed Framework dla standardowych ROM [opartych na systemie Android] : Android 4.x , Android 5.x, 6.x i 7.x


0

W przypadku Oreo użyłem Tunera SystemUI . Musisz tymczasowo włączyć opcje programistyczne i przyznać niezbędne uprawnienia za pośrednictwem komputera. Udostępnia niezbędne ustawienia systemowe i ma również kilka innych przydatnych ustawień.

Trochę więcej szczegółów: we wcześniejszych wersjach można było wywołać „System UI Tuner” w systemie Android, naciskając długo koło zębate ustawień po przesunięciu w dół paska powiadomień, aby go rozwinąć. Niestety postanowiono nie udostępniać tego użytkownikom Oreo. Potrzebujemy więc aplikacji innej firmy (np. Pierwszy link powyżej). I daj tej aplikacji niezbędne uprawnienia w trybie programisty. Dwa linki podają wszystkie szczegóły i kroki.


0

Możesz pobrać Wanam Xposed z repozytorium Xposed tutaj .

Po otwarciu aplikacji zostaniesz poproszony o zainstalowanie frameworka (zrobiłem to osobiście i nie miałem żadnych problemów).

Po wykonaniu tej czynności wróć do oryginalnej aplikacji i będzie dostępnych wiele dostosowywanych funkcji, w tym jedna do ukrywania ikony budzika.

To nie jest moja aplikacja. Po prostu używam go osobiście na standardowym JB 4.3 (zrootowanym) i uważam, że jest świetny.


-1

jeśli używasz Jelly Bean (lub nowszej wersji), możesz wyłączyć wszystkie powiadomienia z aplikacji. Ustawienie dotyczy aplikacji i można je znaleźć w Ustawienia> Aplikacje> (wybierz aplikację)> odznacz pole „Pokaż powiadomienia”. Jedynym zastrzeżeniem dla tej metody jest to, że aplikacja nie będzie już wyświetlać żadnych powiadomień na pasku powiadomień, ale jeśli jest to dla Ciebie akceptowalne, uważam, że ta metoda jest łatwym sposobem na zapełnienie mojej szuflady powiadomień niepotrzebnymi powiadomieniami .


Pytający nie mówi o powiadomieniu. Mówi o ikonie budzika, która pojawia się po prawej stronie paska powiadomień, wraz ze wskaźnikami Wi-Fi i baterii. Powiadomienia znajdują się po lewej stronie paska powiadomień.
Dan Hulme

-1

Ponadto, jeśli całkowicie wyłączysz powiadomienia dla budzika, nic nie wyskoczy po uruchomieniu alarmu. Aby wyłączyć dzwonek, musisz uruchomić aplikację budzika na ekranie głównym, znaleźć harmonogram budzika, który właśnie dzwoni, i wyłączyć zaplanowany budzik. Nie będziesz mieć możliwości drzemki lub wyciszenia alarmu, ale pozostaw go na powtórzeniu. Musisz go wyłączyć, a następnie włączyć ponownie.


Przepraszam, ale nie rozumiem co mówisz. Czy możesz spróbować ponownie sformułować swoją odpowiedź? Szczególnie twoje pierwsze zdanie jest trudne do zrozumienia.
Thelper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.