Jak przesyłać wiadomości tekstowe z iPhone'a na Androida za pomocą iOS 5?


11

Próbuję przejść z iPhone 3GS na Galaxy SII i mam wiele pytań. Dotyczy to migracji wiadomości tekstowych (SMS). Znalazłem sporo artykułów, w zasadzie można je podzielić na dwie kategorie:

  1. Pobieranie bazy danych SMS SQLite z kopii zapasowej Itunes i ręczne eksportowanie danych do plików CSV.
  2. Importowanie bazy danych SQLite bezpośrednio za pomocą narzędzi.

Większość stron prowadzi do tego artykułu

Problem: Najwyraźniej działa to tylko w IOS <5.0 lub Itunes <10, nie wiem. Przy nowszych kopiach zapasowych nie można już otworzyć bazy danych SQLite, wspomniane narzędzia dla Androida już nie działają.

Szukam więc innych sugestii dotyczących prawidłowej migracji wiadomości tekstowych na Androida.

Uwaga: zdaję sobie sprawę, że być może jest to bardziej pytanie na iPhone'a niż na Androida. Niemniej jednak mam nadzieję znaleźć tutaj kogoś, kto boryka się z tymi samymi problemami. Właśnie dlatego migruję w pierwszej kolejności.


1
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Właściwie dla wszystkich zainteresowanych tym problemem lub mających ten sam problem: Najnowsza wersja Samsung KIES obsługuje bezpośredni import z kopii zapasowych iPhone'a! Jest dla mnie za późno, więc go nie wypróbowałem i wiem, że jest to specyficzne dla Samsunga, ale mam nadzieję, że ktoś i tak skorzysta z tych informacji.
pgruetter

Odpowiedzi:


4

Dla mnie działał jak urok dzięki drugiej opcji (konwersja usług sieciowych) na tej stronie: http://faked.org/isms2droid/ Korzystam z najnowszej wersji Itunes 10.5.2.11 i Win 7 32-bit Enterprise. Mój iPhone działa na iOS 5.0.1. Mój Android to Xperia Arc z Androidem 2.3.3

To, co zrobiłem, to w zasadzie utworzenie kopii zapasowej komputera (używanej do uruchomienia ICloud, ale zmieniłem tę opcję w Itunes), poszukaj potrzebnego pliku db (zgodnie z instrukcją), przekonwertuj go za pomocą usługi sieci web, a następnie załaduj do Karta pamięci telefonu z Androidem, a następnie użyj kopii zapasowej SMS i Przywróć, aby przywrócić bazę danych sms.

Jedynym problemem, jaki miałem, było to, że wszystkie SMS-y wysłane lub odebrane za pomocą iMessage były uszkodzone. Najwyraźniej nie przechowują numeru telefonu z tymi postami, a zatem wszystkie te wiadomości zostały umieszczone w wątku „Nieznany”, bez daty związanej z nimi.

Pozdrawiam / Jimmy


Problem z faked.org/isms2droid polega na tym, że nie wyodrębnia on poprawnie iMessages. Pobiera zły znacznik czasu i pozostawia adres pusty, a typ (reprezentujący wysłany lub odebrany) to zawsze 1 (odebrany).

1

Wygląda na to, że potrzebujesz programu o nazwie „ SMS Migrator ” z „AntTek inc”.

Nigdy nie testowałem programu, ale wygląda na to, że robi to, co chcesz za uczciwą cenę.

Objaśnienie Android Market:

Keep your sms forever!

4 steps to migrate / import / transfer / move SMS from Iphone, 
Window Mobile, Symbian (Nokia), BlackBerry, Sony Errison, 
Samsung, Siemens, and so on to your Android.

Po zainstalowaniu tej aplikacji sprawdź http://a.baole.org/home/sms-migrator, aby zobaczyć, jak to działa.


Dziękuję za twoją wskazówkę. Nie jestem jednak pewien, czy tego właśnie szukam. Sugeruje eksportowanie SMS-a do pliku CSV, nie można znaleźć odpowiedniego narzędzia do iPhone'a. Naprawdę myślałem, że musi istnieć narzędzie, które importuje bezpośrednio z kopii zapasowej iPhone'a, tak jak w wersjach wcześniejszych niż iOS 5. W każdym razie skończyłem przeglądać wiadomości SMS i wcale ich nie importować.
pgruetter,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.