Dlaczego Huawei nie udostępnia tylko sterownika USB do korzystania z ADB?


14

Chciałbym użyć aplikacji MyPhoneExplorer do synchronizacji mojego smartfona z Androidem z systemem Windows przez USB. Wymaga to najpierw zainstalowania sterownika telefonu i aplikacji ADB.

Oficjalny sterownik wydaje się jednak dostępny tylko jako część oprogramowania bloatware Huawei HiSuite: http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

Czy ktoś może potwierdzić, że po prostu nie ma oficjalnego sterownika od Huawei, a alternatywą jest albo instalacja tego oprogramowania typu bloatware, albo znalezienie gdzieś nieoficjalnego (prawdopodobnie przenoszącego wirusa) sterownika?

Dziękuję Ci.

Odpowiedzi:


6

Użytkownik Ex Honor 6

Potwierdzony. Nie ma innego wyjścia niż instalacja Hi Suite lub zaryzykowanie nieznanego sterownika. Próbowano bezskutecznie z kilkoma zaufanymi uniwersalnymi sterownikami

To jest mój wniosek po tym, jak przeszukałem kilka forów, takich jak XDA, fora Huawei (trałowanie jest problemem, ponieważ są one w języku chińskim i trzeba było polegać na tłumaczeniu Google) oraz na stronach Facebooka użytkowników Huawei. Moje wyszukiwanie było motywowane niepotwierdzonymi postami, z których HiSuite wysyła informacje o użytkownikach na swoje serwery - bloatware, z którym mógłbym żyć. Nie pozostało mi nic innego, jak zainstalować HiSuite


Dzięki wielkie. Po prostu zainstaluję HiSuite, zamiast instalować nieoficjalny sterownik.
Gulbahar

20

Sterowniki nie są dystrybuowane jako samodzielny pakiet w celu zwiększenia penetracji rynku przez oprogramowanie HiSuite. Jest to dość popularna strategia marketingowa: możesz dostać to, co chcesz tylko w pakiecie z czymś, czego tak naprawdę nie chcesz, ale musisz zdobyć podstawowy przedmiot, który jest wystarczająco duży, abyś mógł zapiąć pasy i uzyskać cały pakiet.

Niemniej jednak możesz samodzielnie obejść pakiet:

  • pobierz instalator HiSuite.
  • otwórz plik .exe instalatora i rozpakuj jego zawartość, zachowując strukturę folderów wewnętrznych (sztuczka, która działa w większości instalatorów)
  • znajdź coś, co wygląda jak sterownik
  • uruchom / zainstaluj go, najlepiej w systemie jednorazowym, aby udowodnić, że tego chcesz.

W wersji HiSuite 5.0.1.300 był to \ $ _ OUTDIR \ Driver \ all \ DriverSetup.exe. Działa z P8 Lite i Mate 7.


2
Jest to bardzo dobre, oszczędza kłopotów z instalowaniem dodatkowego oprogramowania. Mam już HiSuite na innym komputerze (tylko do przechowywania kopii zapasowych i tym podobnych).
Karim O.

4

Ostatnio ich szukałem, przepraszam za nagrodę Złotej Łopaty, ale jeśli znalazłem ten wątek, może ktoś inny uzna to za pomocne.

Pobierz instalator tego HiSuite. Rozpakuj go, jak archiwum (używam 7-zip). Prosi o zastąpienie pliku, po prostu „tak” to (ponieważ format instalatora, nie martw się). Jeśli zamówisz system Windows, aby szukał sterownika w tym rozpakowanym folderze, znajdzie go, ale z drzewa katalogu powinieneś wiedzieć, co jest.

Bang, masz sterownik bez instalowania crapware.4

Jeśli chcesz bezpośrednio uzyskać dostęp do telefonu Honor (mam Honor 6A), przejdź do „Ustawienia”, „Informacje o telefonie”, naciśnij 7x „Numer kompilacji” - telefon powie Ci, że „Jesteś teraz deweloper!".

Przejdź do nowych „Opcji programisty”, aktywuj „Konfiguracja USB” i wybierz MTP lub PTP. Następnie mogłem uzyskać dostęp do wewnętrznej pamięci telefonu i karty SD bezpośrednio przez Eksploratora w systemie Windows - bez instalowania HiSuite, sterowników lub czegoś specjalnego. Bez tych kroków mam tylko opcję instalatora HiSuite i brak dostępu do pamięci telefonu.


Dzięki! „Opcje programisty” znajdują się w pobliżu tego samego menu, co „Informacje o telefonie”.
CoolMind,

1

Możesz ręcznie zainstalować sterownik Google USB dostarczany z pakietem SDK dla systemu Android . Działa, aby używać adb na kilku telefonach z Androidem , gdy jesteś w trakcie instalacji, system Windows może powiedzieć, że sterownik może nie działać poprawnie, ale to nie obchodzi.


1

Jak powiedział @Gulbahar, nie ma innego sposobu niż instalacja HiSuite lub poleganie na nieoficjalnych sterownikach.

To, co zrobiłem i pracowałem, to instalacja HiSuite, ponowne uruchomienie komputera i bez połączenia telefonu z HiSuite ze względu na prywatność, odinstalowałem oprogramowanie HiSuite. Na szczęście po odinstalowaniu HiSuite nie odinstalowałem sterownika :).


1

Być może dzieje się tak dlatego, że mój telefon jest nowy (Nova), ale po podłączeniu do systemu Windows 10 pyta, czy należy go naładować, czy przesłać. Jeśli wybierzesz ten drugi, możesz uzyskać dostęp do telefonu i karty pamięci.


0

Oto oficjalny sposób instalacji sterownika. Zaleca się podłączenie telefonu jako wirtualnego urządzenia USB i zainstalowanie z niego sterowników. Działa dobrze dla mnie.


0

Właściwie istnieje rozwiązanie, więc postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem:

Krok pierwszy

1. pobierz „HiSuite” z tego linku: https://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

2. wyodrębnij skompresowany plik, a następnie wyodrębnij plik „Hisuite_8.0.1.302_OVE.exe” za pomocą 7-zip.

Krok drugi

Aby zainstalować sterownik Android USB w systemie Windows 10 po raz pierwszy, wykonaj następujące czynności:

1. Podłącz urządzenie z Androidem do portu USB komputera.

2. W Eksploratorze Windows otwórz Zarządzanie komputerem.

3. W lewym okienku Zarządzanie komputerem wybierz Menedżer urządzeń.

4. W prawym okienku Menedżera urządzeń zlokalizuj i rozwiń Urządzenia przenośne lub Inne urządzenia, w zależności od tego, które widzisz.

5. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę podłączonego urządzenia, a następnie wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika.

6. W kreatorze aktualizacji sprzętu wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika i kliknij Dalej.

7. Kliknij Przeglądaj, a następnie zlokalizuj folder, który właśnie wyodrębniłeś z pliku „.exe”

8. Kliknij przycisk Dalej, aby zainstalować sterownik.

Powodzenia.


0

Nie do końca odpowiedź na powyższe pytanie, ale znalazłem to pytanie, próbując znaleźć sposoby przesyłania plików bez potrzeby korzystania z HiSuite. Chciałem skomentować istniejącą, powiązaną odpowiedź, ale na pewnym etapie błyskotliwości nie rozumiem, że potrzebujesz mniej reputacji, aby odpowiedzieć, niż komentować.

Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do plików, przejdź do Ustawienia -> Informacje o telefonie i stuknij w Kompilację nr 7 razy. Powinieneś otrzymać wiadomość (toast) informującą, że jesteś teraz programistą. Wyszukaj włączanie trybu programisty w telefonie, zwłaszcza jeśli się zgubiłeś. Jak powiedział Peter w swojej odpowiedzi, możesz wybrać protokół przesyłania plików, ale w moim przypadku musiałem również włączyć debugowanie USB, aby pamięć wewnętrzna pojawiła się w moim menedżerze plików. Dlaczego to nie jest domyślne zachowanie, ucieka mi.

Mam nadzieję, że to komuś pomaga, ponieważ ukradło 40 minut mojego życia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.