Jak mogę edytować adres URL zakładki na ekranie głównym?


14

Chcę mieć skrót do zakładek na ekranie głównym, aby uruchamiać regularnie używaną aplikację internetową. Jedynym sposobem, w jaki udało mi się to osiągnąć, jest użycie ekranu Dodaj do strony głównej z menu przeglądarki Chrome, gdy jestem na stronie. Nie pozwala mi to jednak edytować rzeczywistego adresu URL, na który będzie wskazywać zakładka.

Jest to problem, ponieważ wspomniana aplikacja internetowa automatycznie dołącza bieżącą datę na końcu adresu URL po załadowaniu. Kiedy dodam skrót do ekranu głównego, link otworzy aplikację, aby wyświetlić dane z dnia, w którym utworzyłem skrót. Zawsze będę musiał otworzyć selektor daty i przejść do bieżącej daty, aby zacząć korzystać z aplikacji.

Chciałbym edytować adres URL zakładki na ekranie głównym, aby usunąć datę dodaną na końcu, więc zawsze otwiera się na bieżący dzień. Czy mogę to osiągnąć bez oprogramowania innych firm?

Używam nieukończonego Sony Xperia Z5 Compact z systemem Android 6.0.1.

  • Niektóre źródła podają, że należy utworzyć standardową zakładkę w Chrome, w której można edytować adres URL, a następnie nacisnąć go długo w menedżerze zakładek i wybrać, aby dodać go do ekranu głównego z menu kontekstowego. Ta pozycja menu kontekstowego wydaje się już nie istnieć w bieżących wersjach Chrome.
  • Niektóre źródła podają, że szukają widżetu Zakładki, który pozwala wybrać zakładkę Chrome do wyświetlenia. Widżet ten wydaje się już nie istnieć w Androidzie 6. Jedyny widżet zakładek, który mam, wyświetla cały folder zakładek.
  • Witryna, o której mowa, ładuje się zbyt szybko, abym mógł ją anulować przed modyfikacją adresu URL. Próbowałem wiele razy.

2
Dlaczego tego nie spróbujesz? Zainstaluj Tasker , ustaw widżet 1x1 na ekranie głównym, aw zadaniu wybierz Net -> Przeglądaj URL -> twój URL. Gotowy! MacroDroid może być używany jako alternatywa dla Taskera.
Firelord

Odpowiedzi:


20

Nie udało mi się znaleźć intuicyjnego sposobu modyfikacji adresu URL skrótu na pulpicie, ale znalazłem obejście problemu.

  • Przełącz telefon w tryb samolotowy i wyłącz Wi-Fi, aby wyłączyć dostęp do Internetu
  • Otwórz przeglądarkę Chrome
  • Wpisz adres URL, dla którego próbujesz ustawić skrót
  • Naciśnij Enter, a przeglądarka ostrzeże Cię, że jesteś obecnie w trybie offline
  • W Chrome kliknij przycisk ustawień (hamburger)
  • wybierz dodaj do pulpitu
Na pulpicie pojawi się skrót do adresu URL, który właśnie wprowadziłeś do Chrome.
Wyłącz tryb samolotowy i jesteś złoty.

Dotyczy to Androida Marshmallow 6.x oraz Nougat 7.x. Może to również dotyczyć starszych wersji


1
Hahaha, o mój boże ...
Andrew

Najlepsza część? Nawet dla mnie nie działa. Zmienia się również w trybie samolotowym.
Andrew

Niezły hack - w ten sposób dodałem zapytanie o adres URL mapy.
user3486184

To sprytne! Dla mnie zadziałało jak urok 🙂
Clox

0

Okej, to było moje rozwiązanie dla przeglądarki Firefox haha:

http://easyhyperlinks.com

Użyj go, aby utworzyć link (muszę go nazwać), a następnie naciśnij i przytrzymaj link, aby otworzyć menu rozwijane i utworzyć z niego zakładkę. Następnie możesz nacisnąć i przytrzymać tę zakładkę i kliknąć „Dodaj skrót strony”.


Teraz, gdy to zrobiłem, myślę, że innym rozwiązaniem byłoby dodać zakładkę do niewłaściwego adresu URL, a następnie po prostu edytować zakładkę i powtórzyć czynność „Dodaj skrót strony” powyżej.


2
easyhyperlinks.com wydaje się być wyłączony. Ale powinien działać z każdym skracaczem linków. Po prostu pamiętaj, aby uzyskać dostęp i dodać link do ekranu głównego przed zapisaniem skróconego adresu URL.
Ralf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.