Dlaczego niektóre aplikacje na rynku są niezgodne z moim urządzeniem?


26

Posiadam zapasowy ROM Motorola Flipout, Android 2.1. Według rynku aplikacja „ Handyticket Deutschland ” nie jest kompatybilna z moim telefonem. Wymagana wersja Androida to 1.5 lub nowsza wersja. Jak mogę powiedzieć, dlaczego aplikacja nie działa dla mnie?

Android Market

Flipout ma stosunkowo mały ekran. Czy to możliwe, że wydawca zapomniał zaznaczyć rozdzielczość ekranu mojego telefonu jako obsługiwaną?

Uwaga: użytkownicy spoza Niemiec widzą inną wiadomość. Uważam, że te ograniczenia krajowe nie są ze sobą powiązane.

Odpowiedzi:


24

Android Market ma różne filtry , które są stosowane do apk, aby dowiedzieć się, czy aplikacja będzie działać na swoim urządzeniu. Najbardziej oczywista jest wersja Androida, na której się znajdujesz (zwana również poziomem SDK).

Ale to nie jedyne kryteria. Istnieją inne, takie jak:

 • Rozmiar ekranu
 • Biblioteki oprogramowania
  • Google API
  • OpenGL
 • Wymagane są szczególne funkcje sprzętowe
  • Bluetooth
  • (przednia kamera
  • Wibracja

Niestety nie jest łatwo ustalić, dlaczego aplikacja „nie jest kompatybilna” z określonym urządzeniem, nawet dla programisty. Istnieje kilka narzędzi, za pomocą których programista może znaleźć bieżące kryteria filtrowania .apk, ale nie powie mu to, dlaczego Android Market nie wyświetla aplikacji na urządzeniu.

W twoim przypadku wydaje się, że powodem jest mały rozmiar ekranu. Powinieneś wysłać e-mail do programisty i poprosić go o naprawienie tego, jeśli nie jest to zamierzone.


1
Podsumowując, czy istnieje sposób na ominięcie filtra? Moje urządzenie nie jest oficjalnie obsługiwane, ale kiedyś miałem aplikację na decive (za pośrednictwem apka od mojego przyjaciela) i działałem świetnie.
Shimmy,

Jeśli uruchomisz niestandardowy mod, możesz zmienić właściwości urządzenia, które są sygnalizowane na rynku, aby pojawiało się więcej aplikacji.
Flow

Czy jest jakaś aplikacja, która to robi, jestem na zrootowanym telefonie ze standardową pamięcią ROM
Shimmy

1
@Shimmy - późna odpowiedź na Twój komentarz, ale możesz edytować właściwości urządzenia za pomocą edytora build.prop (wiele dostępnych w Sklepie Play). Uważaj na to, co zmienisz, możesz naprawdę popsuć swoje urządzenie (pętla rozruchowa). Większość ma opcję wykonania kopii zapasowej przed zastosowaniem jakichkolwiek zmian.
HasH_BrowN

@Shimmy Możesz pobrać pakiet APK z Google Play (przez osobę trzecią), a następnie sideload aplikacji. Zwykle działa.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.