Aplikacja dialera staje się zbyt wolna i mniej responsywna


23

Otwarcie aplikacji dialera w moim telefonie zajmuje prawie 5-10 sekund.

Dzieje się to od dłuższego czasu i jest szczególnie ważne, ponieważ podczas połączeń przychodzących, kiedy mój telefon przełącza się z trybu gotowości, aby pokazać mi, kto dzwoni, faktycznie muszę czasami czekać ponad 10 sekund, aby zobaczyć identyfikator dzwoniącego i jego telefon utknął w tym czasie.

Tak było wcześniej (w magazynie) i po włożeniu niestandardowej pamięci ROM do mojego telefonu. Chociaż zauważyłem, że stało się to poważniejsze po zainstalowaniu wielu aplikacji itp.

Ponieważ podejrzewam, że jest to spowodowane niską ilością wolnej pamięci RAM (mam niższy telefon z Androidem), niedawno zainstalowałem aplikacje optymalizacyjne, utrzymałem ekran główny wolny od widżetów i uruchomionych aplikacji itp. I to pomogło w pewnym stopniu. Jednak wydaje mi się, że wciąż musi być błyskawicznie i zawsze dostępna, tak jak w konwencjonalnych telefonach. Jak mogę to osiągnąć? Jak zablokować dialer w pamięci RAM lub czy są jakieś superlekkie aplikacje, które mogą zastąpić ten dialer?

Czy to możliwe, że mam zsynchronizowanych około 150 kontaktów na Facebooku i Google? (Nie sądzę, że to duża liczba)

Co powiesz na znalezienie sposobu na wyłączenie danych obrazu w kontaktach? Czy to w rozsądny sposób zmniejszy ślad pamięci?

Bardzo ta sama sytuacja: czy mogę to ustawić, aby „Telefon” w moim telefonie miał pierwszeństwo przed wszystkimi innymi aplikacjami? (wypróbowałem wszystkie odpowiedzi)

AKTUALIZACJA: Znalazłem coś o nazwie „FUSIONboost” na niestandardowym ROMie FUSIONideos, które zdaje się ustawiać priorytet aplikacji lub coś takiego. Wydaje się, że jest to dokładnie rozwiązanie, ale nie chcę teraz przełączać ROM-ów i naprawdę chciałbym, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, jak mogę to uzyskać.


Będzie mi miło, jeśli ktoś da wgląd w to, co i jak uzyskać FUSIONboost, ponieważ uważam, że byłaby to bardziej skuteczna odpowiedź na ten problem; choć doceniam wszystkie twoje odpowiedzi
Irfan,

Sugerowanie czegoś może być łatwiejsze, jeśli powiesz dokładnie, jaki masz telefon i jaką wersję Androida. Chociaż podejrzewam, że i tak jest już za późno.
Dan Hulme,

Odpowiedzi:


15

Prawdopodobnie jest to kombinacja dwóch rzeczy: a) rzeczy, które dialer musi załadować podczas uruchamiania, oraz b) prawdopodobnie brak pamięci (RAM) utworzony przez załadowanie tych rzeczy. Największe korzyści należy uzyskać dzięki rozwiązaniu (a), ale będzie to również miało efekt uboczny rozwiązania (b)

Możesz spróbować wyczyścić następujące elementy:

  • Rejestr połączeń - jest ładowany przy każdym ładowaniu dialera.
  • Wiadomości SMS - Niektórzy użytkownicy zgłosili, że duża liczba wiadomości SMS może powodować spowolnienie dialera, chociaż jestem sceptyczny, że to robi różnicę.
  • Kontakty - wreszcie liczba kontaktów ma wpływ. Nie tylko te, które możesz zobaczyć („Moje kontakty”), ale każdy, kogo kiedykolwiek wysłałeś e-mailem (tj. Inne kontakty w kontaktach Gmaila).

Ostatni punkt może być dość ważny. Mam około 130 „prawdziwych” kontaktów, ale w pewnym momencie prawie 1000 osób wysłało mi e-maila podczas korzystania z Gmaila. Wszystkie były zsynchronizowane z moim telefonem, ale nie zawsze były wyświetlane.

Ważne jest, aby odróżnić pamięć RAM od trwałej pamięci masowej. Na przykład usunięcie śmieci, usunięcie wiadomości e-mail, odinstalowanie nieużywanych aplikacji lub przeniesienie ich do pamięci SD raczej nie pomoże, ponieważ zajmują one trwałą pamięć, a nie przejściową pamięć RAM.

Posiadanie dużej ilości pamięci trwałej oznacza, że ​​aplikacje nie mogą jej użyć do szybszego działania. Pamięć RAM może jednak sprawić, że będą latać.

Możesz także spojrzeć na Superdial i Dialer One , dwa dialery, które uznałem za najbardziej przyjemne. Mają też funkcję wyszukiwania kontaktów T9, co może być snem.


Właśnie wypróbowałem DialerOne i jego szybką i płynną (choć nie podobało mi się interfejs użytkownika, ale kluczem jest wydajność). Zobaczmy, jak dobrze to działa na dłuższą metę. Wielkie dzięki!
Irfan,


Miałem podobny problem na czacie Samsung Galaxy, gdzie w jednej rozmowie miałem kilka tysięcy wiadomości SMS. Dialer zareagował na mnie powoli (ale nie w takim stopniu, w jakim doświadcza OP). Po usunięciu SMS-ów dialer działał normalnie.
Andris,

5

Podobna sytuacja wystąpiła na moim
telefonie Samsung Galaxy GT-i5700 (SPICA) i wymyśliłem bardzo dziwne rozwiązanie: wydaje się, że ogromna liczba SMS-ów powodowała dalsze spowolnienie telefonu komórkowego (oprócz dużej liczby) aplikacji w urządzeniu). Następnie usunąłem wiele wiadomości i nastąpiła znaczna poprawa prędkości działania dialera.
Nie wiem, czy to samo dla ciebie zadziałałoby, to tylko luka, którą odkryłem na moim telefonie komórkowym (Fakt: Samsung SPICA może pomieścić maksymalnie 2000 SMS). Mogę tylko powiedzieć, że możesz spróbować (oczywiście jest to prawdą tylko wtedy, gdy masz na swoim urządzeniu wiele SMS-ów).

Nie mam odpowiedzi na inne czynniki.


Wyczyszczenie historii połączeń pomogło mi kiedyś. Nie jestem pewien, czy to również pomoże.
roxan

Nie wiem, czy potwierdza to, co mówi @SamSPICA, czy nie, ale używam Google Voice wyłącznie do wysyłania SMS-ów, więc nie mam żadnych wiadomości przechowywanych w domyślnej aplikacji SMS i nie zauważyłem żadnych problemów z moją aplikacja do wybierania numerów.
ale

To dziwne, bo Komunikacja Dialer są różne „Aplikacje” .. ale postaram (Nie myślę, że mam ponad 500 sms choć tak nie powinno robić wielkiej różnicy?)
Irfan

Jeśli nie są większe niż 500, nie sądzę, że może to mieć duże znaczenie, ponieważ miałem około 2000 lat, teraz nigdy nie pozwalam, aby liczba przekroczyła ok. 1500.
SamSPICA,

@Power: a może chcesz wiedzieć, że oba są częścią tego samego pakietu (com.android ...)
SamSPICA,

4

Takie spowolnienia w telefonach starszych niż 1 rok są najprawdopodobniej skutkiem ubocznym braku pamięci. Aby sprawdzić, czy to jest problem, przejdź do ustawień Androida i spójrz na kartę SD i pamięć telefonu. Ostatni element „Dostępna przestrzeń” powinien wynosić 17 Mb lub więcej.

Jeśli używasz aplikacji E-mail (NIE Gmail), sprawdź folder śmieci. W poczcie naciśnij Menu, a następnie wybierz Foldery i przewiń w dół do Kosza. E-mail NIGDY nie opróżnia folderu kosza, nawet jeśli usunięto setki wiadomości. Będziesz musiał albo usunąć je ręcznie, albo usunąć i ponownie utworzyć konto.

Czasami przeglądarka gromadzi duży zestaw danych. Możesz przejść do ustawień przeglądarki i nacisnąć Wyczyść pamięć podręczną. Ale wydaje się, że z przeglądarką jest jeszcze więcej danych. Najłatwiej jest przejść do ogólnych ustawień, aplikacji, zarządzania aplikacjami, a następnie wybrać kartę Wszystkie, znaleźć przeglądarkę i dotknąć jej. Następnie kliknij akcję, aby wyczyścić dane. Spowoduje to również usunięcie twoich zakładek, więc powinieneś je najpierw zanotować.

Wreszcie, możesz mieć zadania w tle, które skracają czas procesora telefonu. Możesz uzyskać aplikację, taką jak Advanced Task Killer (dostępna wersja bezpłatna), która okresowo zabija wszelkie niepożądane aplikacje. Na przykład aplikacje Skype i Backup na telefonach Verizon działają cały czas w tle, ale generalnie nie są potrzebne.


1
Jak właśnie wyjaśniłem w powyższym poście, uważaj, aby nie łączyć „pamięci” w jedną kupę. Bardzo ważne jest rozróżnienie między trwałym przechowywaniem a przejściową pamięcią RAM. Oczyszczanie miejsca w pamięci trwałej przez usuwanie wiadomości e-mail lub przenoszenie aplikacji na kartę SD rzadko ma wpływ na wydajność. Aby dobrze działać, aplikacje potrzebują pamięci RAM.
Martin

3
Android ma również bardzo zaawansowany menedżer zadań, który używa złożonego algorytmu, aby określić, kiedy zabić zadanie. Jeśli istnieje pamięć, która nie jest używana ani potrzebna przez inną aplikację, nie zabija jej. Zabójcy zadań nie mają tych samych wskaźników i nie mogą podejmować tych samych świadomych decyzji. Zabójcy zadań często zmniejszają wydajność, niepotrzebnie zwalniając usługi lub działania z pamięci, tylko po to, aby były ładowane ponownie, gdy są potrzebne (czasem natychmiast).
Martin

1
Tylko mała uwaga, zauważyłem, że zatrzymywanie zadań za pomocą opcji „force stop” froyo działa znacznie lepiej niż jakikolwiek inny menedżer zadań.
Irfan

3

Miałem podobny problem, chociaż nie możemy tego całkowicie naprawić, możemy skrócić czas uruchamiania dzięki tym metodom,

  1. Kontakty -> Więcej -> Zaznacz „Tylko kontakty z telefonami”, wybierz tylko wymagane grupy w dolnych grupach, lepiej utwórz grupę oznaczoną gwiazdką i wybierz ją.

  2. Użyj aplikacji Kontakty innej firmy, takiej jak Kontakty Go - https://market.android.com/details?id=com.jbapps.contact, aby wyświetlić pełną listę kontaktów

  3. Nigdy nie naciskaj przycisku Wstecz, aby wyjść z dialera, użyj przycisku Home, aby wyjść z dialera, naciśnięcie wstecz zabije aktywność dialera

możesz także wypróbować Go Dialer lub https://market.android.com/details?id=kz.mek.DialerOne&hl=pl


Go Dialer faktycznie spowalnia bardziej niż zapasowy dialer. +1 za pomysł, żebym nie używał przycisku Wstecz. Mam teraz na wpół upieczone rozwiązanie, po prostu otwierając dialer i wychodząc z niego za pomocą klawisza zakończenia i robię to okresowo, więc mogę mieć nadzieję, że przez większość czasu dialer będzie tam w pamięci RAM
Irfan

1

Zgadzam się, że jest to problem z pamięcią. Miałem czasy z poprzednim telefonem, w którym mój telefon zamarł, gdy tylko się włączył z powodu problemów z pamięcią. Jeśli masz Froyo lub nowszą wersję, przenieś jak najwięcej dużych aplikacji na kartę SD . Jeśli już to zrobiłeś, odinstaluj aplikacje, aby zwolnić pamięć. Morris zaproponował 17 MB. Wydaje mi się to małe i wydaje mi się, że faktyczna liczba zależy od posiadanej wersji Androida i używanych aplikacji.


Używam link2sd we wszystkich aplikacjach i mam około 30 MB wolnej przestrzeni wewnętrznej .. wciąż to samo.
Irfan,

@ Power-Inside Zobacz moją edycję i komentarze powyżej. Dostępne miejsce zwolnione przez link2sd lub zwolnione ręcznie nie ma większego znaczenia.
Martin

@Martin Zgadzam się. Ale pomyślałem, że może minimalna ilość miejsca również odgrywała rolę, ponieważ może być używana jako pamięć wirtualna lub pamięć podręczna strony lub równoważna ..
Irfan

0

Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, ale tak jak powiedziałeś, nie chcesz wymazywać danych. Nie używaj zabójców zadań, bo mogą obciążyć Twój telefon. Sprawdź także, które aplikacje używają dużo pamięci RAM. Przejdź do zarządzania aplikacjami i przeglądania uruchomionych aplikacji.


-1

wypróbuj tę niższą aplikację dialera, http://www.appstorehq.com/dialerone-android-155708/app

aktualizacja pierników jest już oficjalnie dostępna dla Huawei IDEOS, spróbuj!


tak, ktoś już wcześniej zasugerował aplikację Dialer One. Być może dałbym +1, jeśli możesz podać linki do oficjalnego piernika dla moich idei, ponieważ nigdzie go nie widzę.
Irfan,

-2

Jeśli masz zainstalowane aplikacje blokujące połączenia, odinstaluj i sprawdź, czy uzyskasz poprawę. (To działało dla mnie.)


Co sprawia, że ​​uważasz, że OP zainstalowało aplikacje blokujące połączenia? Brak wzmianki w pytaniu PO ... po prostu mówiąc
t0mm13b
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.